Bu kristallere biraz göz atabilir miyim?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Bu size nasıl görünüyor? Birkaç şey yaptım. Amonyum klorür ve formaldehiti bir alihn kondansatör ve 110° kısma vakum bağlantısı ve vakum pompası ile birkaç saat ısıttım ve soğumaya bırakıp süzdüm. Daha sonra sıvıyı vakum altında birkaç saat damıttım ve damıtığı yoğunlaştırdım, soğumaya bıraktım ve süzdüm. Sonra birkaç kez daha yoğunlaştırdım ve süzdüm. 3-5 numaralı süzüntüleri aldım ve bir sürahi cam yıkama sıvısından iki kez damıttığım metanolde 30 dakika boyunca geri akıttım ve 2 kez sıcak süzdüm. Buzlukta soğumaya bıraktım, kristalleri süzdüm ve sonra onları, içinde 60 ml aseton bulunan 3 sürahi çamaşır suyunun dibinden damıttığım sıvı ile duruladım ve bir gece dışarıda bıraktım ve dekante ettim. Bir miktar etil asetat aldım ve içinde bir miktar 2-b-4-mp çözdüm, ardından önceki tartışmadaki kristalleri ve 2.63 gram NaOH ve 100 ml su ekledim. Yaklaşık 30 dakika boyunca 60°c'ye doğru ısıttım. Daha sonra çok az sıvı kalana kadar vakum altında damıttım. Daha sonra ph kağıtlarım kitapçıkta 5 gibi görünene kadar biraz aseton ve hidroklorik asit ekledim. Uzun süre dondurucuda beklettim. Bu sadece benim olanları kabaca hatırlamam. Geri döndüğümde bu sıvının dibindeydi. Bu şeyi daha önce hiç görmemiştim. Hiç koklamadım. Hiç tatmadım. Bu, mutlak aseton veya mutlak izo içinde çözünmez.
UD65BCwu8I
2DJivUCXyl

Kesinlikle başlangıçta şişeye koyduğum şeylerden biri değil. Amonyak gibi kokmuyor ve kesinlikle 2-b-4-mp gibi kokmuyor, Tanrı'ya şükür, o kokuyu burnumdan asla çıkaramayacağım.
Biraz yaktım, belirgin bir kokusu yoktu. Bir kokusu vardı ama ne olduğunu anlayamadım. Duman burnumu yakmadı ya da gözlerimi yaşartmadı. Saklamam gereken bir şeye benziyor mu? Bir sonraki test ne?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Kahretsin, oldukça büyük bir miktar çektim, yaklaşık 0.080-0.100 g. Yandı, ama çok kötü değil. Okuduklarıma göre doğru miktar. Hiçbir şey, hiçbir aktivite yok. 15 dakika sonra saat 88 bpm. İyi göründüğünü düşündüm (iyi değil ama doğru) sentezleri yakından takip ettim.... bunun ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok ama bir şey yapmıyor. Strike 2. 2 başarısızlık. Sanırım metilamonyum klorür yapmakta başarısız oluyorum. Bir seferde sadece 5g denediğime sevindim.
Hayal kırıklığı yarattı ama kendime kimya öğretmenin zor olacağını biliyordum. Çizim tahtasına geri dönelim. 🚮

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
50

Vakumla damıtmadan önce farklı katmanları gördünüz mü? EA'da afaik, çok açık olmalı.

Eki görüntüle 37598

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Hatırlamıyorum bile, ama atmadan önce en azından iki katına çıkarmalıydım çünkü her gün meth ve crack içiyorum ve birkaç kez yeniden kristalize edilmeden 100 mg muhtemelen hiçbir şey yapmazdı. Yaşadıkça öğreniyorsun. Bazen bir kişi benim yorum yaptığım eski bir gönderiye yorum yapıyor ve ya ben aptallaşıyorum ya da kendime bir şekilde bir şeyler öğrettiğim için çok iyi konuşuyorum 😅

CaptainSandoz

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Solutions
1
Reaction score
60
Deals
44
Erime noktası ?
Marquis reaktifi ?
Liebermann reaktifi ?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
İçinde herhangi bir reaktif denemeyi düşünmedim bile, erime noktası doğru sayıya çok yakındı. Birkaç derece içinde

CaptainSandoz

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Solutions
1
Reaction score
60
Deals
44
Marki reaktifi yapmak için ihtiyacınız olan her şeye zaten sahipsiniz, ancak erime noktası için iyi bir haber

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Bu eski bir konu ve bu materyal çoktan gitti, evet Marquis ile neredeyse her şeyi test ediyorum, birçok ilaç ve tağşiş maddesine tepki veriyor. Maliyeti 3 sent, fiyatına değer. Dondurucuda geçen hafta yaptığım bir miktar CH³NH²HCL var ve bu reaksiyonu bu sefer farklı bir çözücüde yürütmek istiyorum, çünkü EA hakkında çok fazla şikayet duydum

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Bu çok tanıdık görünüyor, en saf, ışık altında kırmızı, amfetamin gibi, sözde, 1L aseton şişesini yeni açmışsınız gibi kokuyor. Yani bu ıslak bir şey mi? Bir uzay torbasında kurumaya bırakıldıktan sonra iyi kuruyabilmek için kötü üzerinde bazı çizikler ile sertleşmez mi? Ve sizi paranoyaklaştırmak istemem ama Breaking Bad'de Ricin yapıyorlardı, biraz aynı görünüyor

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Buradaki "saf" amfetamin aseton gibi kokuyor. Mümkünse biraz yumuşak veya katı bir kayanın içinde yapın ve telefon fenerinin altına koyun