Tipik MDMA çözücüleri ile güvenli bir şekilde vakum pompası kullanabilir miyim? (ksilen, IPA, HCL, NAOH, vb?

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Yeni vakum pompamı aldım, bundan önce küçük bir manuel pompa kullanıyordum ve dürüst olmak gerekirse yeterince iyiydi, yani... motoru vb. olduğu için, risk almadan vakum distilasyonlarında kullanabilir miyim?

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Çözücü ile temas eden pompa parçalarının malzemesine bağlı olarak, vakum tarafından oluşturulan buharları yoğunlaştırmak için bir soğuk tuzak bağlanmalıdır. Bu aynı zamanda solvent buharlarının oda içinde dağılmasını da önler.

Ayrıca vakumu düzenlemek için bir olasılık yaratmalısınız, her zaman tam emiş gücü gerekmez.
Ben bunu emme hattında vakumu ayarlamak için yanlış hava enjekte edebileceğim bir T parçası ile çözdüm.

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Çok teşekkürler dostum, bu çok güzel, buhar için doğrudan manuel pompanın çıkışında bir ekstraktörüm vardı, ancak bu yöntem tam ihtiyacım olan şey.
Tekrar teşekkürler efendim.

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
yani... nasıl bağlantı kurulacağını anlamaya çalışıyorum... ve... emin değilim haha ...
lütfen bana açıklayabilir misiniz?

vakum adaptörüme hangi parçayı bağlamalıyım?

Attachments

• xGW4v1JM9S.PNG
    xGW4v1JM9S.PNG
    112.8 KB · Views: 329

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9

Tamam, hepsi anlaşıldı, montaj çok basit ve mantıklı haha...... sadece... buz banyosu yeterli olmalı değil mi? bunun için sıvı nitrojene gerek yok, değil mi?

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Ben -21-24°C' de bir buz/tuz banyosu kullanıyorum ama siz daha uzun süre soğuk tutmak için dewar gibi bir şey kullanmalısınız.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Önce soğuk tuzağınıza bir bağlantı, sonra en iyisi, vakumu ayarlamak için yanlış havayı düzenlemenin bir yolu ve ardından pompanın emme tarafına.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,814
Deals
1
Merhaba, bu bir soğuk tuzak değil. Vakum distilasyonu için bir vakum adaptörüdür.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,814
Deals
1
Çözücüye bağlıdır (örneğin, dietil eter ile sıvı nitrojen kullanmak daha iyidir) ancak Pennywise'ın dediği gibi genellikle buz tuzu banyosu yeterlidir.

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
evet evet anladim, vakum adaptörümü göstermek i̇çi̇n yükledi̇m, soğuk tuzağim yolda!

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9

normal sofra tuzu? tuzun nedeni̇ ne?

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
dewar için.... başka bir seçenek var mı? sadece buz/banyo tuzu yeterli değil mi? uygun büyüklükte metalik bir kap kullanmak gibi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,814
Deals
1
Tuz miktarı arttıkça donma noktası düşer (bir noktaya kadar; artık çözünmeyecek kadar tuz olduğunda, donma noktası artık düşmez). Okyanus suyu yaklaşık %3,5 tuzludur; deniz suyu yaklaşık 28°F (-2° C) sıcaklıkta donar. 10'luk bir tuz çözeltisi yaklaşık 20°F'de (-6°C), %20'lik bir çözelti ise 2°F'de (-16°C) donar.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Her zaman buz/tuz ekleme veya değiştirme imkanınız varsa, bu yalıtımlı bir kap olmadan da mümkündür. Pompayı ne kadar süre kullandığınıza bağlı olarak, soğutma tuzlu suyu ısınır ve tuzak etkisiz hale gelir.
Bir dewar tuz/buz karışımını uzun süre soğuk tutar.

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
yani, tamamen doymuş mu olmalıyım? tuzlu su gibi mi? yoksa -16'dan daha düşük bir sıcaklıkta dondurmak için sıvı nitrojen vb. mi gerekli? basit bir su/buz banyosu için, bir oran izlediğini gördüğümden beri, bana % kaç tuz önerirsiniz?

bir dewar'ım yok, ama bir termo kap işe yarar mı? (termo ingilizce'de doğru adlandırılmış mı bilmiyorum? (yiyecekleri/kahveleri vs. soğuk/ılık tutmak için kullanılan)

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9

Böyle bir şey işe yarayabilir mi? (bu, yiyecekleri/kahveleri vb. iyi sıcaklıkta tutmak için tipiktir) burada termo veya termo olarak adlandırılır

Attachments

• uGnkNzsETc.jpg
    uGnkNzsETc.jpg
    18.7 KB · Views: 297

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Tuzlu suyu tuzla aşırı doygun hale getirdim, bu yüzden altta hala çözünmemiş tuz var, yukarıda her zaman kalın, yumuşak bir buz tabakası var, sulu kar gibi ve termometreye göre -21-23°C soğuk. Asetonla daha da derinleri deneyebilirim ama bu benim için yeterli. Ekzotermik indirgeme sırasında şişemi soğutmak için salamurayı da kullanıyorum, her zaman aynı salamurayı kullanıyorum.
Daha da aşağıya inmeniz gerekiyorsa, bölgenizdeki kuru buz teslimatlarını öğrenin, kuru buz muhtemelen 48 saate kadar kullanılabilir ve ayrıca programa göre teslim edilebilir.

Evet, eğer yeterince büyükse, bir dewar endüstri standardında sadece iki kat ve daha fazla izole edilmiş olarak aynıdır, ikinci el bir mağazadan tuzağım için doğru boyutta ucuz bir tane aldım.

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
çok teşekkürler, ilginç bilgiler!!!

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9

yani... şimdi ihtiyacım olan tek şey sıcaklığı ölçmek ve bana daha mantıklı gelmiyor, sadece tuzlu sudan buz kayaları elde etmenin ne kadar zor olacağını düşünüyordum, ama sadece sıcaklığı ölçmem gerektiğini söylerseniz. ve bir kar kıvamı elde etmek için doğru yapacağım.

kuru buza gelince, bunu düşünüyordum, ev yapımı dewar şişemin içinde tüm bu sorunu çözebilir. şimdi bulup bulamayacağımı görmek için bir arama yapacağım.

kuru buz hakkında, duman vb. ile ilgili bir sorun değil, değil mi? herhangi bir risk olmadan sadece süblimleşiyor, değil mi?

"ortadan kaldırmak" istediğim gaz çözücüler hakkında IPA, Ksilen, DCM ... ve alkali / asit basamaklarından HCL / NAOH olacak....
bunlar kolayca "elimine edilebilir" mi?