Question Bunu asetilasyonlar için kullanabilir miyim?

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Reaction score
19
Merhaba arkadaşlar,

Bir asetilasyon maddesine ihtiyacım var, tam olarak asetik anhidrit (asetil klorür gibi gereksiz yere toksik şeylerle uğraşmak istemiyorum).
Her neyse, etrafa bakarken bu ürünü buldum (ve sadece bu ürünü):

CwN937DJhU

(Başlıkta Almanca olarak 'Asetik asit %100' yazıyor)

Bu AA ile aynı şey mi? Ülkemde düzenlenmiş bir madde, ancak yalnızca 100 l ve üzeri cömert miktarlarda. Yine de burada biraz tedarik etmek oldukça zor görünüyor. Buzul asetik asidi bile yasal olarak elde etmek oldukça nadir. 🤔

Uzun lafın kısası: Bu ürün asetik anhidrit midir ve asetilasyon için kullanılabilir mi?

Ayrıca: Bunu sipariş etmek güvenli mi yoksa bu, herhangi bir alıcıyı bal küpü gibi bir tür hükümet tarafından en çok arananlar listesine anında koyar mı? 🥴 Bu ürünü satın almadan önce ayrıntılı ve özel önlemler almalı mıyım?

Şimdiden teşekkür ederim! 😊

Last edited:

archae

Don't buy from me
Resident
Reaction score
65
Bu asetik anhidrit değil. Asetik asid. Farklı kimyasallar. Şüpheniz varsa, bileşiklerin CAS numarasını kontrol edebilirsiniz, çünkü bu, isimleri tamamen belirsizleştirir. Eğer aynı CAS numarasına sahiplerse, aynı bileşiktirler.

Asetillemek istediğiniz şey nedir? Bazen GAA kullanılabilir. Morfin ise, katalizör olarak sülfürik asit eklerken bunu kullanmak mümkün olabilir, ancak bu yol literatürde çok iyi tanımlanmamıştır

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Reaction score
19
Merhaba ve cevabınız için teşekkürler! Bu çok üzücü. Anhidrit olması gerektiğini tahmin ettim çünkü %100 saf ama bu benim düşüncemde bir hata gibi görünüyor. 99 = GAA, %100 = AA olduğunu sanıyordum?

Evet, morfini asetillemek istedim (tam olarak morfin baz ekstresi). İpucu için teşekkürler! Biraz GAA bulabilirim, sadece sülfürik asit hakkında bir fikrim yok? Eğer bu iyi belgelenmemişse, birinin deney yapması gerekiyor gibi görünüyor ;-)

Düzenleme: Araştırmalarım bu %100 asetik asidin aslında GAA olduğunu gösterdi. Bu yüzden her halükarda satın alacağım ve reaksiyon için kullanılabilir bir katalizör arayacağım. 👍🏻

Last edited:
View previous replies…

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba. archae ' nin de dediği gibi bunlar farklı maddelerdir. AA, Asetik Anhidrit'in kısaltmasıdır. GAA ise glasiyal asetik asittir (%99 asetik asit).

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Reaction score
19
Merhaba ve açıklama için teşekkür ederim! Yani temelde bu, burada bulabildiklerimi kullanmam gerektiği ve (orijinal planım buydu) Buzul asetik asit ile 6-MAM sentezlemeye gitmem gerektiği anlamına geliyor.

Katalizör hakkında: Sülfürik asit yerine alternatif bir katalizör kullanılıp kullanılamayacağını biliyor musunuz (belki HCl %37?) OTC'yi tedarik etmenin bildiğim tek yolu pil asidi ve bunu insan tüketimi için olan bir şeyde kullanmak konusunda kendimi iyi hissetmiyorum. Çin'den toplu olarak satın almak da iyi bir çözüm gibi görünmüyor, çünkü sadece birkaç mL'ye ihtiyacım olacak :-/

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Bildiğim kadarıyla 3-MAM morfinden elde edilebilir. 6-MAM eroinden elde edilebilir. Alternatif yollar hakkında herhangi bir bilgi bulamadım. Bu sentezde katalizör olarak HCl kullanmanın imkansız olduğunu düşünüyorum.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Asetik asit ile asetilasyon, "katran eroini" olarak adlandırılan maddeyi üretir. Asetik Anhidrit, Asetilklorür'den kolayca elde edilir, sadece GAA'ya klorür eklenir ve damıtılır IIRC, scienceemadness.org kimya wiki'sinde ilgili konulara bağlantılar ile daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.
Polonya'dan asetilklorür, sanırım yerleri biliyorsunuz. Benzoilklorür de işe yarayabilir, Hollanda'da mevcut. Dükkan biliniyor olmalı.

H2SO4 bu tür reaksiyonlarda metafosforik asit ile değiştirilebilir, bu asit satın alınabilir ya da H3PO4'ün yaklaşık 150 °C'ye kadar uzun süre ısıtılmasıyla elde edilir, geriye sadece yeterince uzun süre beklenirse ağırlıklı olarak metafosforik asitten oluşan kristal bir kütle kalır. Katalizör olarak çok iyi ve temiz çalışır ancak işini yapması günler sürer.
Diğer katalizörler tosik asit (susuz) veya triflik asit olabilir.

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Reaction score
19
Cevabınız için teşekkür ederim!

Bu reaksiyon hakkında daha fazla bilgi ararken, başka bir forumda morfinden 6-MAM oluşturmak için katalizör olarak Natrium asetat ile Glacial asetik asidi başarıyla kullanan bazı raporlar buldum. Bu Rotayı deneysel olarak denemek istiyorum, ancak Natrium asetatın ne kadarına ihtiyaç duyulacağını ve katalizörün nihai üründen nasıl çıkarılacağını merak ediyor ve anlamaya çalışıyordum. Oradaki insanlar ne kadar Natrium Asetat gerektiğini stokiyometrik olarak hesaplayabileceğinizi söylediler, ancak itiraf etmeliyim ki bu konuda nereden başlayacağımı bilmiyorum.
Bu kadar çok acemi sorusu için özür dilerim, umarım şimdiden sinirlerinizi bozmuyorumdur ve birileri bana yardımcı olabilir. 😊

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Asetik anhidrit veya bunu yapmak için gereken kimyasalları tedarik etmeye konsantre olursanız, kendinizi çok fazla (gerçekten çok fazla) sorun ve acıdan kurtarırsınız. Bunun nedeni, asetik anhidritin, kimya konusunda ciddi bir deneyiminiz olmadan Morfinden Eroin yapmanıza olanak tanıyan reaktand olduğu basit gerçeğidir.

Uyuşturucu kimyasıyla uğraştığım 20 yılı aşkın sürede, her şeyin OTC olması gerektiği yanılgısına kapılan birinden, yüksek kaliteli öncüller ve kimyasallar tedarik etmek için daha fazla zaman harcayan birine dönüştüm, çünkü eldekilerle bile, kimyayı iyi anlamak ve iyi bir laboratuvar uygulaması çoğu zaman göründüğü kadar kolay değil.