Lütfen birisi triptaminden DMT sentezini açıklayabilir mi?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Kendim için birkaç şey sentezlemek amacıyla yolda biraz triptaminim var.
İlk olarak sanırım DMT - şimdi süreci biliyorum ama birisi her adımda ne olduğunu açıklayabilir mi? Bu şekilde tam olarak anlayacağım.
37'lik formaldehit kullanımının yaygın olduğunu biliyorum, mutlak metanol gibi, bir indirgeyici gibi - şimdi ne kullanacağım konusunda kafamın karıştığı yer burası mı? Hepsi aynı şeyi mi yapıyor? Sodyum borhidrür vs STAB vs SCABH hangisini kullanmak en iyisidir ve neden?
teşekkürler halkım

Wiley Smith

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Evet, arkasındaki bilimi anlamak çok kolay, ancak adımlar daha kafa karıştırıcı, bilimi biliyorum ama tam adımları değil, işte bilim.
Hayvanlarda ve bitkilerde bulunan triptamin adlı kimyasal, N,N-Dimetiltriptamin'e çok benzer bir kimyasal yapıdır, ancak nitrojene bağlanan Metil grupları yerine hidrojen atomları vardır. Triptamini dimetil varyantına dönüştürmek için metilzasyon (sanırım adı bu) adı verilen bir işlem gerçekleştirmeniz gerekir, bu işlemde temel hidrojen atomlarını Metil gruplarına dönüştürürsünüz, bu senaryoda Rn1 ve Rn2 pozisyonlarındaki Hidrojen atomlarını Metil gruplarına dönüştürürsünüz, formaldehit gibi bir metilzasyon maddesi ile formaldehit hidrojen atomlarını Metil gruplarına dönüştürerek temel triptaminin büyülü varyantı DMT'ye dönüşmesini sağlar. (Eğer bu konuda yanılıyorsam, beni düzeltin)

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Adil olmak gerekirse, süreci şimdi biliyorum ve neredeyse oradayım - heptan'dan son re-x'ten birkaç kristal elde ettim, ancak ikinci son adımda (NaBH4 kullanılıyorsa) oluşturulan yağdan başarılı bir re-x yapmak SÜPER ZOR.

Takip ettiğim sentezi Reddit'te buldum ama işe yaraması gerektiğini başkalarıyla teyit ettim - sadece son aşamadaki yağımın neden kaynayan heptandan yeniden akmak istemediği konusunda biraz kafam karıştı.

Ayrıca DMT'ye erişmek için söz konusu heptan üzerinde bir dondurma çökeltisi yapıp yapmadığımdan veya heptanı buharlaştırmam gerekip gerekmediğinden tam olarak emin değilim. İkincisini varsayıyorum - bu nedenle daha fazla paraya mal oldukları için bir vakum odasına (can sıkıcı bir şekilde) ihtiyaç duyulduğundan bahsediliyor lol

Bu, çok fazla triptaminim olduğu için çözene kadar tekrar tekrar deneyeceğimi düşündüğüm bir sentez haline geldi.
Biraz aldehit alarak ve üzerinde Henry reaksiyonu yaparak daha kolay başlamayı, ardından meskalin ve TMA'lardan birini elde etmek için indirgeyici aminasyon yapmayı planlıyorum, ancak ilgili aldehitten çok fazla satın almadan önce bunun için nitrometan ve nitroetanımı yavaşça biriktiriyorum.
Dürüst olmak gerekirse bu yazıyı yazdığımdan beri ne kadar çok şey öğrendiğim oldukça çılgınca!

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Bu arada tüm bunlar bana doğru gibi geldi, kibirli görünmek istememiştim. Bu gerçekten iyi bir cevaptı... RXN'i gerçekleştirmeye çok yakın olduğum için bunu kazara halının altına süpürdüm, sadece indirgeyici ajanı çok erken ekleyip eklemediğimden emin değilim - sanırım bu arada bundan bahsetmeyi unuttunuz, formaldehiti doğru anladınız ve kafamın karıştığı yer burası - NaBH4 bir katalizör görevi görüyor mu ve ayrıca bu hala indirgeyici aminasyon mu - triptamin zaten bir amin olduğu göz önüne alındığında....Gönderiyi yaptığımda kafamın karıştığı yer burasıydı ve o zamandan beri bunu aklımda gerçekten netleştiremedim.
Bu yüzden bazı aldehitlerin indirgeyici aminasyonunu daha anlaşılır buluyorum - normal amfetaminlere pek bakmadım ama kesinlikle psychedelic olanları ve anlaşılması daha kolay.