Nitrometanın katalitik hidrojenasyonu nasıl sonuç verir?

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Nitrometan katalitik hidrojenasyon yoluyla indirgenirse, verim al/hg ile benzer olur mu? Mesela 20 ml madde 25 gram ketonu işlemek için yeterli olur mu?

Üretilen miktar eşit mi?

Hazır aklıma gelmişken, palliduim on carbon genellikle kaç kez kullanılabilir? Cıva tuzlarından ilerlemeye çalışıyorum, NaBh4'ü denedim verimi beğenmedim... teşekkürler!

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Örneğin 25 g MDP2P için 25 g nitrometan. Üç kat fazla olacaktır. Belki de Al/Hg indirgemesi için yeterlidir. Eşitolar oran bu reaksiyon için yeterli değildir. Katalitik hidrojenasyonu denemek istiyorsanız, gaz halindeki hidrojene erişiminiz var mı ve katalizör satın alıyor musunuz?

Last edited by a moderator:

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Evet, gramı 15 dolardan daha az bir fiyata, %10 karbon üzerinde palliduim'e erişimim var. Eminim hidrojeni de yerel benzinciden alabilirim!

WillD

Expert
Reaction score
1,021

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Benim de benzer sorularım var ama MDMA için bir çözüm bulabildiniz mi?
Sizce adams katalizörü mü yoksa Pd/C mi kullanmak daha iyi olur? MDP2P+ nitrometan için tek adımda işe yarar mı?

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Evet, çalışmalı

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Hangi oranda?
Ayrıca, nitrometanın katalitik hidrojenasyonunun düşük verim verdiğini okudum... Bunu merak ediyorum, çünkü nitrometan elde edebiliyorum, ancak metilamin elde edemiyorum... bu yüzden bu mükemmel olurdu...
Biraz bilgi paylaşabilir misiniz?

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Kişisel mesajlarda yazdı. Tek kap sentezi için nitrometan, katalitik hidrojenasyon için çok uygun değildir.