Yardım İsteyen Kimya Aptalı

Grubby

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
5
1. 40 gram fenilaseton, 20 gram metilamin hidroklorür ve 200 ml metanolü karıştırın, zayıf alkaliniteye nötralize etmek için 1 gram sodyum hidroksit ekleyin ve bir imin ara ürünü oluşturmak için 2 saat boyunca 60 derecede reaksiyona girin.
2. İmin ara ürününe 15 gram sodyum borohidrit ekleyin ve amfetamin oluşturmak için oda sıcaklığında 6 saat boyunca reaksiyona girin.
3. Reaksiyon çözeltisine 100 ml su ekleyin, organik tabakayı ayırın ve yıkamayı üç kez tekrarlayın. Her seferinde 100 ml su kullandıktan sonra pH 5'e nötralize etmek için uygun miktarda hidroklorik asit ekleyin.
4. Tüm çözücüyü ve suyu buharlaştırın, sıcaklık 100 derecenin üzerine çıktığında ısıtmayı durdurun ve kristaller soğuduktan sonra hala çökelmemiştir. Kaçırdığım önemli bir adım var mı?

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Yeterli sodyum hidroksit yok. Metilamin gazı üretilirken, metanolün metilamin gazını emmesini sağlamak için metanol-metilamin çözeltisi düşük bir sıcaklıkta tutulmalıdır. Ön bölümde nem oluşacaktır. Nemin giderilmesi tavsiye edilir. Miktar verimi etkileyecektir. Çözelti, oda sıcaklığında metilamin kaybını yansıtacaktır. Gaz, reaksiyon karışımınızı reaktif hale getirmez ve reaktifleri boşa harcadıktan sonra elde edebileceğiniz tek şey P2P'dir. Su ekledikten sonra, metamfetamin serbest bazını sudan çıkarmak için DCM veya diğer çözücüleri almalı ve ardından asitleştirmelisiniz

Doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama en azından forumda öğrendiklerim bunlar

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
20 gram metilamonyum klorürü deprotonlamak için 11,851 gram sodyum hidroksit