Kloroform sentezi yardımı, damıtmak mı damıtmamak mı?

AcidBase

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Merhaba,
Kloroform sentezini araştırdım ve sıvı çamaşır suyu ve aseton kullanarak 2 kez yapmayı başardım. Ancak bazı yerlerde insanlar için kullanılacaksa filtrelendikten sonra damıtılması gerektiği belirtiliyor.
Benim sorunum, kimse neden damıtılması gerektiğini belirtmiyor. İçindeki suyu tamamen çıkarmak için mi? Yoksa sıvı haldeyken filtre edilmeyen başka bir kötü madde mi karışıyor?

Kloroformu birincil kullanım amacım Asit/Baz ekstraksiyonu yaparken eroin gibi opioidleri çıkarmak, bu nedenle sadece suyu çıkarmak için damıtmak anlamsız olacaktır. Ancak diğer yandan, kloroformda buharlaşmadan sonra bile eroini bozabilecek kötü bir şey olup olmadığını bilmek istiyorum, bu da özellikle birisi saflaştırılmış eroini intranazal veya IV kullanacaksa kullanım için tehlikeli olabilir.

Teşekkür ederim!

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
296
Çözücüyü susuz MgSO4, Na2SO4 veya CaCL2 ile damıtmanız ve kurutmanız gerekir. Normalde, saflık için gerçekleştirilecek bir basit ve ardından bir fraksiyonel damıtma vardır.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
998
Deals
1
Ham maddeyi 2 gün boyunca dondurucunuzun arkasına koyarsanız, suyun hendeği donacaktır ve kloroformu buzdan döküp buzu atabilirsiniz. Bu sentezde ortaya çıkan birkaç yan ürün vardır, bu nedenle damıtma şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca, kimse bahsetmediyse, 2 ml aseton bulundurmalısınız, bu yüzden reaksiyonun sınırlayıcısıdır. Eklediğiniz tüm asetonu kullanmanız gerekir çünkü aseton suda ve kloroformda çözünür, bu nedenle sonunda herhangi bir şey kalırsa, kloroformunuz çöp olur ve bunu düzeltmek mümkün değildir.