kodein ekstraksiyonu

nulltheunknown23

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Aşağıdaki ekstraksiyonun arkasındaki fikir, asetaminofen ve aspirinin (bundan sonra A/A kullanacağım) soğuk suda çok çözünmez olmasıdır. Kodein fosfat (kodeinin en yaygın tuzu) soğuk su da dahil olmak üzere suda çok çözünür. Aşağıdaki tablo açıklamaktadır:

Çözünürlük (31C su) Çözünürlük (21C su)

Aspirin 1g / 100 ml 1g / 300ml

Asetaminofen 1g / 70 ml 1g / 150 ml

Kodein 1 g / 2,3 ml 1 g / 0,7 ml Fosfat

Gördüğünüz gibi, her iki A/A da 21C suda çok fazla çözünmez, bu nedenle suyu yaklaşık 10C'ye kadar soğutursanız, çözünürlük daha da düşecektir. Bu şekilde 20 tableti 50 ml sıcak suda çözebilir, suyu 10C'ye kadar soğutabilir, çözeltiyi filtreleyebilir ve sonuçta tabletlerin içerdiği aynı miktarda kodein elde edebilirsiniz, ancak orijinal A/A miktarının sadece bir kısmını elde edebilirsiniz.

1. Kodein içeren bir miktar tablet alın, kodein, kafein, asetaminofen veya aspirinden başka bir şey içerip içermediğini kontrol edin. Eğer içeriyorlarsa ve bunun bir sorun olup olmayacağını bilmiyorsanız, en iyisi bunları kullanmamaktır. İstediğiniz kodein miktarını ölçün (örn. 64 mg = 8 tablet * 8mg/tablet). Prosedür sırasında bir miktar kodein kaybetme olasılığınız oldukça yüksek olduğundan 2 tablet daha eklemek isteyebilirsiniz. Prosedürle ilgili daha fazla deneyim kazandıkça, kodeinin yaklaşık %95'ini çıkarabileceksiniz.

2. Güzel bir sıcak su ölçün, yaklaşık 40 ml / 20 tablet veya gerekirse daha fazlasını kullanın. Ben 20 tablet için 50 ml'nin üzerine çıkmamanızı öneririm. Kaynar su kullanmanın kodeini yok edip etmeyeceğini bilmiyorum ama en iyisi kullanmamak. Sıcak su kullanın ama kaynar olmasın. Tabletlerin tamamen çözüldüğünden emin olun. Bazıları su ile temas ettiğinde çözünürken, diğerlerinin ezilerek çözünmesi için biraz yardıma ihtiyacı vardır. Not: Tabletin tamamı çözülmeyecektir, tablette suda çözünmeyen dolgu maddeleri vardır ve A/A'nın tamamı da çözülmeyecektir (istediğimiz de budur).

3. Çözeltiyi soğuk bir banyoya koyun, ben sadece bir kap su içinde birkaç buz küpü kullanıyorum. Çözelti yaklaşık 15C veya altına düşene kadar karışımı ara sıra karıştırın. Sıcaklığı ölçmek için bir termometreye ihtiyacınız olmayacak, sadece "soğuk" olduğundan emin olun. Bu yaklaşık 30 dakika sürecektir. Bunu hızlandırmak isterseniz, tabletleri çözmek için daha az su kullanabilir ve karışımı daha hızlı soğutmak için buz parçaları ekleyebilirsiniz. Sadece karışımın hacmini büyük ölçüde artıracak kadar çok buz eklemediğinizden emin olun.

4. Elinizde ne varsa onu kullanarak çözeltiyi süzün. Kahve filtreleri iyi çalışır, ancak laboratuvar filtreleri en iyisidir. Sadece filtrelenmiş çözeltide belirgin katı maddeler kalmadığından emin olun. Bu işlem yaklaşık 1 saat sürecektir. Kalan kodeini çıkarmak için filtrede kalan katıları biraz buzlu suyla durulamak da isteyebilirsiniz.