nabh4'ün doğru depolanmasi

Mr.blank00

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Nabh4'ün doğru şekilde nasıl saklanacağı ve nem oranının çok yüksek olması durumunda ne olacağı konusundaki deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederim

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
65
İçinde yumuşak polimer kaplama olan metal vidalı kapaklı cam şişeler (kullanılmamış, yeni olması daha iyi).
Çok sık kullanılmadığı takdirde uzun yıllar boyunca saklanabilir.
Ancak ilk transferden sonra, ilk birkaç haftada bir çok hafifçe biriken basıncı boşaltmanız gerekir, ancak kapağı tamamen açmayın.
Daha sonra yılda bir kez hidrojen basıncını kontrol edebilirsiniz.
Sıcaklık döngüleri yoluyla nemli havanın geri emilmesini önlemek için içeride hafif pozitif basınç olması iyidir.
İlk salınımlardan sonra 1L'ye kadar olan şişelerin patlama ihtimali yoktur çünkü hidrojen polimerlerden çok yavaş bir şekilde sızar.

Mr.blank00

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Hala 1 kg vakumlu plastik içindeyse, ağırlık nabh4'tür, uzun süre saklanabilir mi yoksa 20-25 gramlık şişelere mi ayrılması gerekir.

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
65
Kaynağınızı bilmiyorum ama benim tozum çok düşük yoğunluklu, 0,2 kg/L'den az, çok kabarık, serbest akışlı beyaz bir tozdu,
Ben de 1 kg'ımı 5x1L şişelere aktardım.
Açıkçası ince bir plastikte uzun süre saklanmamalı, ancak bir kez açtığınızda, bir saat içinde tüm kilogramı aktarmak daha iyi.

Mr.blank00

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Pardon arkadaş, dışarıdaki havaya çok uzun süre maruz kalırsa yanma veya patlama ihtimali var mı? Kusura bakmayın, 2 kg aldım ve 1 kg hala orijinal plastiğinde. Ne olacağından korkuyorum çünkü bu Nabh4 hakkında fazla bilgim yok.

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
65
Hayır, sadece üzerine asit dökmeyin veya yakınında sigara içmeyin.
geçici olarak HDPE plastik şişelerde saklayabilirsiniz.
toz tamamen açık ve hava ile serbest temas halindeyse, hidrojeni serbest bırakmak ve sert kaya haline gelmek için nem ile yavaşça reaksiyona girecektir.

Mr.blank00

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Tamam, bilgi için teşekkürler arkadaşım. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.