Gümrük evime baskın yaptı (Finlandiya) ve alınan dersler (AMA)

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Reaction score
11
Herkese merhaba!

İşlerin nasıl kötüye gidebileceğine dair bir hikaye paylaşmak istedim. Benim için her şey bir sabah TOR'da ve genel olarak internette gezinirken oldu. Aniden biri kapıyı çaldı ve zili çaldı. Normalde bu tür şeylere tepki vermem ama bu sefer köpeğim dışarıdaydı ve havlıyordu, ben de bir süre sonra ön bahçedeki kameralara bakmaya karar verdim. Her nedense internetim kesilmişti ve yeni cep telefonum WiFi'a bağlanmayı reddetti, bu da kapıda kimin olduğunu kontrol etmemi sağlayacaktı. Beklediğim biri olabileceğini düşündüm ve kapıyı açtım. Ama değildi!

Sonra bilgisayarlara doğru bir kovalamaca başladı, ben kazandım, ancak bundan sonra, bu insanların tüm eşyalarımın peşinde mi yoksa beni tutuklamak isteyen ajanlar mı olduğuna karar vermem gereken kısa bir an vardı, bu yüzden savaşıp savaşmayacağıma karar vermem gerekiyordu. Her iki adamın da üzerinde tabanca görünce dövüşmemeye karar verdim. Kısa süre sonra 10 kişi daha geldi ki bu zaten başa çıkılamayacak kadar fazlaydı. Birkaç saniye içinde yere yatırıldım ve kelepçelendim. Ardından birkaç saat süren bir ev araması başladı. Daha sonra yerel polis hapishanesine götürüldüm ve burada yaklaşık 10 gün kaldıktan sonra başka bir hapishaneye nakledildim ve burada yaklaşık 8 hafta kaldım. Tüm bu süre boyunca dış dünya ile hiçbir temasım olmadı. Tüm bilgisayarlarıma ve eşyalarıma el konuldu ve halen soruşturma altında. Pixel telefonum, kilidinin açılması umuduyla 24 saat içinde başkente nakledildi, ancak bu bugüne kadar gerçekleşmedi. Ayrıca, ana dizüstü bilgisayarıma 8 hafta boyunca el konulduktan sonra kilidi açılmadı. Bunu öğrendim çünkü bazı kişilerin bana karşı ellerindeki tek kanıt evimdeyken cep telefonuyla çektikleri fotoğraflardı ve oradan tarih ve saati vs. görebiliyordum. Beni sorgularken neden düzgün ekran görüntüleri almadıklarını sordum ve "Resimlerin nasıl çekildiğinin ne önemi var?" gibi bir cevap aldım. Bilgisayarımdan çekildiğini görebildiğimi ve tarih ve saatin hala bilgisayarıma erişebildikleri zaman olduğunu söyledim. Bunun ardından resimler elimden alındı ve sanırım sorgulamadan sorumlu ajanı bir şekilde kızdırdım. Çok sinirli biriydi. Utanç verici.

Dava hakkında çok fazla ayrıntıya giremem çünkü hakkımda hala devam eden bir soruşturma var ve bu soruşturma internet faaliyetlerimin ve aklınıza gelebilecek her şeyin izlenmesi de dahil olmak üzere devam eden gözetimi de içeriyor. Bu ajanlar iyi, bunu size söyleyebilirim, ancak onlar da sadece insan ve sınırlı kaynakları var.

Bahsedebileceğim bazı önemli çıkarımlar Thinkpad, Veracrypt, Google Pixel, GrapheneOS ve QubesOS. Sizi kurşun geçirmez yapmazlarsa, diğer tarafta da işinizi kolaylaştırmazlar. Ve oyunun hangi tarafında olursa olsun, her şey kaynaklarla ilgilidir. Kıçınızı yeterince iyi saklarsanız ya da en azından eşyalarınızı yeterince şifrelerseniz, soruşturmayı sürdürmek için kaynak yetersizliği nedeniyle size karşı açılan davanın düşme ihtimali yüksektir. Yine de buna güvenmezdim, haha.

Hapishanedeyken bana karşı epeyce psikolojik manipülasyon kullanıldı, ancak bir kez anladığımda işe yaramaz hale geldi. Komik olmasa da. Eklemek istediğim bir şey daha var: her zaman en başından bir avukat tutun. Burada açıklayamayacağım nedenlerden dolayı en başından beri uygun bir avukatım yoktu. Bana gerçekten yardımcı olan başka bir avukat bulana kadar bir ay kadar o adamla uğraşmak zorunda kaldım. Ondan önce, haklarımı benzer durumdaki diğer insanlar tarafından yazılmış kitaplardan okumak zorunda kaldım.

Şimdiden birkaç kelime oldu. Uzun lafın kısası, olayların nasıl geliştiğiyle ilgili her türlü soruyu yanıtlamaya hazırım.

Barış ve OPSEC'inize dikkat edin <3

Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Hikayeniz için teşekkür ederiz!

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Reaction score
21
Üzerinizde hangi psikolojik manipülasyon kullanılıyordu?

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Reaction score
11
Üzerimde denenen birçok farklı türde akıl oyunu vardı. Eğer itiraf etmezsem iş yerim, oğlumu görme hakkım gibi her şeyi mahvedeceğim ve akrabalarımın hayatını da mahvedeceğim gibi. Ayrıca hücrede avukatım olmadan birçok yasadışı duruşma yaptılar. Sonuncusu kesinlikle yasadışı şeyler.

France

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Bunlar size nasıl ulaştı? Sadece Tor tarayıcısını kullandığınız ve internet şirketiniz bunu rapor ettiği için mi? Bunu bilmek ilginç olurdu çünkü benzer sorunlardan kaçınmak için önlemler almak istiyorum

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Reaction score
10
Sadece sizi izledikleri bazı yolları size bildirmek istedim. Nvidia grafikleri, gölgelendirici saatinin görüntüyü 50 metreye kadar uzağa ilettiği bir moda geçirilebilir. Bunu benim üzerimde kullandılar.

Merak edenler için frekans 250 MHz idi. Genellikle yakınlardaki bir binayı korurlar. Discord ve Steam gibi uygulamaların ekran izleme arka kapıları vardır, bu yüzden kaçının.

Aramaları kesmek ve tüm normal aramaların şifrelemesini düşürmek ve dinlemek için bir stinger sahte baz istasyonu kullanacaklar.

Dairenize bir mikrofon yerleştirmek için erişim sağlayamazlarsa, duvarla temas eden mikrofonlar kullanacak ve sizi dinleyeceklerdir.

Gizli kameralar. Artık bir fiber optik kablonun ucu kadar görünürler ve bulunmaları çok zordur.

Eğer geri dönerse tüm donanımınızın tehlikede olduğunu düşünün.

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Reaction score
11
Öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkürler. Kendi deneylerimi paylaşmamın ana nedeni buydu, böylece belki benzer durumda olan biri daha önce öğrenilen derslerden faydalanabilir ve en iyi durumda federalleri ilk etapta evlerine bile davet etmeyebilir.

NVidia GPU'ları ile ilgili şeyler ürkütücü ve aslında birkaç gün önce SDR şeylerini incelerken, insanların kasıtsız radyo emisyonları yoluyla RTL-SDR ile bile güvenlik kameralarından, bilgisayarlardan vb. görüntü almayı başardıklarını okudum ve yaşadığımız gerçekliği sevip sevmediğimden emin değilim.

Mikrofonlar hakkında bu makaleye rastladım, umarım iyi hazırlanmış bir troldür ve gerçek değildir:

Ajans/ülke/her neyse tarafından kullanılan TOP 100 izleme yöntemlerini görmek güzel olurdu.

Yukarıdaki RTL-SDR şeyleriyle ilgilenen biri varsa, Tempest için araçların da bulunduğu RTL-SDR blogunun bağlantısı burada:

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Reaction score
10
Ve son bir hatırlatma. Bugünlerde kuyruğunuzu kaybetmenin tek yolu çok katlı bir otoparkta ya da metroda olmaktır çünkü sizi takip etmek için kullanacakları yerel bir casus uydu programı var. FGC 9'un yaratıcısının kötü satın almalar tarafından bulunduğunu mu düşünüyorsunuz? Büyük olasılıkla belgesel yapımcılarıyla buluştuğu andan itibaren onu takip ediyorlardı ve eve gidişini izliyorlardı.

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Reaction score
11
Geleceğimin, gizli tutmak istediğim cihazları kullanabilmek ve anonimliği koruyabilmek söz konusu olduğunda, daha önce saklanmış ve düzgün bir şekilde döndürülmüş özel cihazlar olduğuna inanmaya başladım. Bazı cihazları hayır kurumlarına bile verebilirsiniz, böylece soru işaretleri yarattığında kısa sürede yeni bir hayata başlayabilir ve düşmanlara birkaç dakikalığına başlarını kaşıyacakları bir şey verebilirsiniz.