Delta 8-THC İsviçre'de yasal mı?

chost

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Reaction score
1
Herkese merhaba,
Ne yazık ki, kimya ve hukuk bilgim delta 8-THC'nin İsviçre'de yasal olup olmadığına karar vermek için çok sınırlı.
Burada aşağıdakileri buldum (İngilizceye çevrilmiş):

Sentetik kannabinoidler
Yapısı indolden türetilen herhangi bir madde (a, b, d ve f Listelerindeki kontrol altındaki maddeler dışında),
indol yapısının diğer bir karbon atomunun bir azot atomu ile ikame edilmesinden bağımsız olarak, ikame yoluyla:

image4.png

- azot atomunda (pozisyon 1) en az 3 karbon atomuna sahip alkil, alkenil, aril veya heterosiklik yapılar;

ve ek olarak

- indolün 3. pozisyonunda bir karbonil, karboksilik asit esteri veya karboksilik asit amid yapısı ile, ek olarak herhangi bir türde ve herhangi bir ölçüde daha fazla sübstitüe edilmiş ve indol yapısına kaynaşmış olabilir.
Bu yapılar, indol yapısının 2, 4, 5, 6 ve 7. pozisyonlarında herhangi bir şekilde ve herhangi bir ölçüde sübstitüe edilebilir.

Sentetik kannabinoidler 2

Yapısı aşağıdakilerden türetilen herhangi bir madde (a, b, d ve f programlarının kontrollü maddeleri hariç)
6H-benzo(c)chromen-1-ol (6H-dibenzo(b,d)pyran-1-ol), fenolik olmayan benzo halkasının hidrojenasyon derecesinden bağımsız olarak, ikame yoluyla:
image7.png

- 3, 6 ve 9 pozisyonlarında herhangi bir alkil grubu tarafından.

İlk iki kriterden birine göre delta 8-THC sentetik bir kannabinoid midir?
Biri bana yardımcı olabilir mi lütfen? Teşekkürler

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Delta 8'in bir Sentetik olmadığından neredeyse eminim. Yanılıyor muyum?

chost

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Reaction score
1
Yabani otlarda doğal olarak bulunur ancak yalnızca %0,1 oranında bulunur.
Satın alabileceğiniz her şey CBD'den yapılmıştır, buraya bakın https://bbgate.com/threads/cbd-delta-8-sop.7306/
Kimyasal açıdan yukarıdaki iki tanımdan birine girip girmediğini bilmek istiyorum