Metilamin ve metilamin hcl farkı

Brambus

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Sevgili okuyucu,

İki reaktif olan Metilamin ve Metilamin hidrojen klorür arasında iyi bir açıklama arıyordum, ancak bulamadım.
Asıl soru, Mephedron sentezi için metilamin yerine metilamin hcl kullanabilir miyim ve Mephedron sentezi için neden kullanılabilir veya neden kullanılamaz?
Sizden haber almayı umuyorum ve şimdiden teşekkürler!

Selamlar,
Brambus

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Metilamin CH³NH²'dir. Bir metil grubu ve bir amonyak grubu, atmosferik basınç ve sıcaklıklarda bir gazdır. Metilamin HCL, bazı insanların metil-amonyum klorür dediği şeydir. CH³NH³- Cl+ şeklindedir. Atmosferik basınç ve sıcaklıkta bir katıdır. Farkı gördünüz mü? MAC'de nitrojene bağlı fazladan bir hidrojen vardır. Hidrojen genellikle 1 elektron ve 1 protona sahip olduğundan ve kararlı bir atomun değerlik yörüngesinde çift sayıda elektron bulunduğundan, bir elektron çekmek ister. Klorun 7'si değerlik katmanında olmak üzere 17 elektronu vardır, bu yüzden o da bir elektron arar ve hidrojene tutunur. Eğer o hidrojeni oradan çıkarabilirseniz, o zaman metilamin olur. 🤔 İhtiyacınız olan şey, o hidrojeni bağlı olduğu azottan çalacak kadar güçlü bir bazdır. Elektronla birlikte yörüngedeki proton da gider, bu yüzden buna deprotonizasyon denebilir. Biz buna böyle diyoruz ama bu bir asidi nötralize etmektir. Hidrojen klorür asittir. Birkaç güçlü baz muhtemelen bunu yapabilir. Bildiğim en ucuzu kül suyu. Sodyum hidroksit NaOH, eğer CH³NH³ alıp NaOH eklersem,
CH³NH³+NaOH->CH³NH²+ HOH(H²O) NaCL(TUZ). METİLAMONYUM KLORÜRÜ ALDIM, ona kül suyu ekledim ve 1 molekül tuz, bir molekül su yaptı ve artık metilaminden fazladan H'yi sıyırdı. Metilamin hcl'nin (ve tüm hcl'lerin) 1 mol metilamin ve 1 mol hcl içerdiğini biliyor muydunuz? 1 mol hcl'yi nötralize etmek için 1 mol NaOH gerekir 😜 bu ne anlama geliyor? MENH² HCL'nin mol ağırlığını alır ve bir mol MeNH²'nin ağırlığını çıkarırsanız, hcl'nin mol ağırlığına sahip olursunuz. 36 gram gibi bir şey. Şimdi NaOH'un mol ağırlığına bakın, 31 gram mı? Bu sayılar ne olursa olsun, 31/36= ne kadar kül suyuna ihtiyacınız var, MAC ise sadece hcl'ye eşit miktarda moleküler. Ekleyin ve tada, bu metilamin. Bu kursun geri kalanı için bir sonraki sayfada kredi kartı bilgilerinizi girin. Görmek için, "Bölüm 2, "Kahretsin metilamin bir gazdır ve kokar ve sizi boğar"

Brambus

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Ayrıntılı açıklama için çok teşekkür ederim, tam da ihtiyacım olan doğru bilgiydi! Artık metilamini bir gaz jeneratöründen nasıl geçirebileceğimi ve damıtılmış suda nasıl çözebileceğimi biliyorum!