Orange Alcohol Sleeping pills Tartışma: Alkol ve uyku hapları

risk of significant side effects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,742
Deals
666
Alkol ve uyku hapları

Alkol ve herhangi bir uyku hapının etkileşimi, merkezi sinir sisteminin aktivitesini azaltan veya baskılayan iki maddenin etkileşiminin özel bir durumudur.

Uyku haplarının çeşitliliğine rağmen, sinir sisteminin işleyiş seviyesini azaltan maddelerin birbirlerinin etkilerini artıracağını söylemek güvenlidir. Alkol ve uyku ilacı kombinasyonunun tehlikelerinin çoğu bu noktada ortaya çıkar. Bu durum özellikle sentetik ilaçlar için geçerlidir.

Alınma sırası ne olursa olsun, kişi çok fazla sedasyon (derin uyku) ile karşılaşma riski taşır, bu da bir tür iç (kusma) veya dış (yangın) kaza ile uyanmasına izin vermez.

Ayrıca, yatıştırıcı kombinasyonlarının sık kullanımı ile yaratılan güçlü katkı etkisini de unutmayın.

Şimdi kısaca ana uyku hapı türlerini ve alkolle etkileşimlerinin olası risklerini gözden geçirelim.

Benzodiazepin sakinleştiriciler (Diazepam, Temazepam, Triazolam). Alkol benzodiazepinlerin etkilerini artırır ve bunun tersi de geçerlidir. Bazılarında, örneğin Temazepam'da, alkol ayrıca paradoksal reaksiyonlara neden olabilir: heyecan, agresif davranış, patolojik sarhoşluk.

Benzodiazepin olmayan uyku hapları (Zolpidem, Zaleplon, Eszopiclone). Bu maddelerle birlikte alkol de merkezi sinir sistemi üzerindeki depresif etkiyi artırır ve solunum depresyonu riskini artırır. Ayrıca, alkolle birlikte alındıktan sonraki gün ilaçların etkileri daha kötü olabilir. Buna ek olarak alkol, uyku haplarının bağımlılık yapıcı etkisini artırır.

Trisiklik antidepresanlar (Doksepin). Sistem burada da kusursuz çalışır - alkol Doksepinin bazı MSS depresan etkilerini güçlendirebilir.

Antihistaminikler (Diphenhydramine, Doxylamine). Artan sedatif ve hipnotik etkiler. İdrar yapma ile ilgili sorunlar olabilir.

Barbitüratlar (Butabarbital, Secobarbital, Phenobarbital). Terapötik genişliğinin dar olması nedeniyle barbitüratlar özellikle tehlikelidir ve tek başlarına toksik etkilere neden olurlar. Alkol ile kombinasyon hakkında ne söylenebilir - tüm olumsuzluklar bir büyüklük sırası ile çarpılır. Bu, bir dizi yan etkiyi içerir: koordinasyon kaybı, duygular üzerinde kontrol kaybı, kontrolsüz davranıştan fiksasyon amnezisine, cerrahi anestezi seviyesinin sedasyonuna ve bu maddelerle ilişkili ölümlerin çoğundan sorumlu olan bronkospazma kadar.

Melatonin Agonistleri (Ramelteon). Ramelteon söz konusu olduğunda, aşırı MSS depresyonu risklerinin biraz daha düşük olduğu ihtiyatlı bir şekilde ifade edilebilir. Bununla birlikte, kontrolsüz ve olağandışı davranışların yanı sıra depresyonun alevlenmesi riskini artırabileceğinden, ilacın alkolle birleştirilmesi önerilmez.

Oreksin reseptör antagonistleri (Suvorexant, Lemborexant, Daridorexant). Burada da durum biraz daha güvenli görünüyor, ancak merkezi sinir sistemi depresyonu riski devam ediyor. Ayrıca gündüz uykusunun ihlali ve psikomotor bozukluklarda artış olabilir.

Kediotu, papatya, melatonin ve diğerleri gibi bitkisel ve hafif aktif uyku ürünlerini dikkate almadım. Bunlar da merkezi sinir sisteminin artan depresyonu ile ilgili genel kuralla ilgilidir, ancak etkilerinin alkolle birlikte vücuda ciddi zarar vermesi için çok uğraşmak gerekir.

Last edited by a moderator:

sillywillyhilbilly

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
15 mg zopiklon ve alkol (3 bardak hennessey lol) ... en iyi kombinasyon değil aşırı ayıklık yanılsamam var. zihinsel olarak fark edilir derecede rahatım ama vücudum biraz ağır hissediyor. kesinlikle benim kombinasyon seçimim değil. ne hissettiğimi paylaşacağımı düşündüm. kesinlikle hafızamda bir boşluk olacak bana şans dile!

Brain

Expert Pharmacologist
Reaction score
279
neden bu özel kombinasyonu kullanmayı seçtiğinizi açıklar mısınız? :)
...alkol uzun bir süre boyunca tüketilirse (hazzı uzatırsa) hafıza ile ilgili herhangi bir sorun olmamalıdır

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Bu iki şeyi yaptım (farklı günlerde) ve bir şekilde hala hayattayım

7 litre bira + 5 mg etizolam, sonra işe gittim (scooter sürerek)

1/8 votka + 2mg flunitrazepam + 2 torba afgan (4.2g)

BUNLARDAN HİÇBİRİNİ DENEMEYİN, toleransı yüksek bir kişi için bile bu gibi kombinasyonların ÖLÜMCÜL OLMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEKTİR