Red Alcohol Tramadol Tartışma: Alkol ve Tramadol

dangerous combination

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,706
Deals
666
Alkol ve Tramadol

Bir kişi alkol tükettiğinde, alkol beyne gider ve burada GABA ve glutamat da dahil olmak üzere belirli nörotransmitterlerin işlevini etkiler. Bu nörotransmitterler ruh hali, davranış ve diğer bilişsel işlevlerin düzenlenmesinde rol oynar. Alkol GABA aktivitesini artırarak rahatlama ve keyif duygularına yol açabilir. Aynı zamanda glutamat aktivitesini de azaltır, bu da hafıza kaybı, net düşünmede zorluk ve tepki süresinde yavaşlama gibi bilişsel işlevlerde bozulmalara neden olabilir.

Tramadol, çoğunlukla orta ila şiddetli ağrıyı tedavi etmek için kullanılan reçeteli bir ağrı kesici ilaçtır. Tramadol ağızdan alındığında, sindirim sistemi yoluyla kan dolaşımına emilir. Buradan beyne taşınır ve burada opioid reseptörlerine bağlanır. Tramadol, diğer şeylerin yanı sıra ağrı algısında rol oynayan nörotransmiterler olan serotonin ve norepinefrinin geri alımını da engelleyebilir. Tramadolün yaygın yan etkileri arasında baş dönmesi, uyuşukluk, mide bulantısı ve kabızlık bulunur. Daha ciddi yan etkiler solunum depresyonunu içerebilir.

Tramadol ve Alkol kombinasyonu tehlikeli olabilir çünkü her iki madde de depresandır, yani beynin aktivitesini yavaşlatırlar. Birlikte alındığında, kombinasyon uyuşukluk, solunum depresyonu, koma ve merkezi sinir sistemi depresyonu ile ilişkili diğer ve diğer yan etkiler riskini artırabilir.

Alkol ve Tramadol kombinasyonunun karakteristik yan etkileri arasında bir tanesi de vurgulanabilir:
  • Kafa içi basınç artışı ve tekrarlayan baş ağrısı atakları.
  • Sık bulantı, kusma ve karın ağrısı.
  • Karaciğer hasarına neden olma olasılığı, bu maddelerin tek başına kullanımına göre daha yüksektir.
  • Böbrek yetmezliğine varan böbrek fonksiyon bozukluğu
Alkol ayrıca Tramadol'ün vücut üzerindeki etkilerini artırabilir ve aşırı doz ve diğer ciddi yan etki riskini artırabilir. Örneğin alkol, Tramadol'ün izole kullanımı durumunda uzun süreli maruziyetin bir sonucu olan karaciğer hasarı riskini artırabilir.

Tramadol bir veya başka bir madde ile birlikte kullanıldığında ciddi konvülsif nöbet vakaları vardır. Alkol söz konusu olduğunda, bu durum büyük olasılıkla karaciğer fonksiyonlarının bozulması ve Tramadol'ün nörotransmitterler üzerindeki çok vektörlü aktivitesinden kaynaklanmaktadır. Alkol ve Tramadol farklı temas noktalarına sahip olsalar da, nöbet eşiğini düşürmede sinerjik olabilirler.

Son olarak, çeşitli çalışmalar Alkol ve Tramadol'ün eş zamanlı kullanımının madde bağımlılığı potansiyelini artırdığını ve daha yüksek ölüm oranıyla doğrudan ilişkili olduğunu göstermektedir.

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, bu kombinasyondan kaçınmanızı öneririz.

Last edited by a moderator:

endingcart

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
400 mg tramadol, 6 bira ve iki shot votka ile denedim. İlk iki birada alkol ve tramadolün etkilerini aynı anda hissettim, dördüncü biradan sonra sadece alkol vardı, tramadol etkileri tamamen kayboldu. Sanırım çok içmiyorsanız o kadar da tehlikeli değil ama ne kadar içtiğinize bağlı.

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
201
Kesinlikle. Ve bu kombinasyonu oldukça tehlikeli kılan da doz bağımlılığıdır. Çünkü hem alkol hem de opioid analjezik, dozajları birçok insan için süreç içinde kontrol edilmesi oldukça zor olan maddelerin temsilcileridir. Ve bu durumda sonuçlar çok ağır olabilir.

View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
679
Deals
65
Merhaba :) Burada sohbetinizi böldüğüm için özür dilerim ama kokain ve alkol karışımı hakkında ayrıntılı bir yazı yazmak isteyebileceğinizi düşündüm :) Bu, uyuşturucu toplulukları dışındaki insanlar tarafından bile sevilen çok yaygın bir karışım ve konuyla ilgili ayrıntılı görüşünüzü görmek isterim :)

Üzgünüm, bu sohbeti burada kaçırmak istemedim

endingcart

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Belki deneyebilir ve deneyimlerimi yazabilirim, ancak yakın zamanda olmayacak, şu anda seyahat ediyorum ve şehrimin dışında bazı karışımları denerken kendimi tamamen güvende hissetmiyorum. Bir ya da iki ay beklerseniz ayrıntılı bir deneyim sunabileceğimi düşünüyorum.

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
679
Deals
65
Bu karışım hakkında çok fazla deneyimim var ancak tıbbi/psikolojik açıdan daha fazlasını okumak ilginç olurdu :)

endingcart

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Ancak, bunu yazmayı unuttum, alkol direnç eşiğimi çok daha düşük hale getirdi. Bunu yazdıktan sonra, bir kutlamada normalde içtiğim iki bira daha içtim ve normalde aynı dozda hissettiğimden çok daha sarhoş hissetmeye başladım. Bu kombinasyonu kesinlikle tavsiye etmiyorum.