Psilocybins Dextromethorphan (DXM) Green Orange Tartışma: Psilosibinler ve Dekstrometorfan (DXM)

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,742
Deals
666
Psilosibinler & Dekstrometorfan (DXM)

Psilosibin mantarındaki aktif bileşik olan psilosibin, vücutta psilosine dönüştürülür. Psilosin öncelikle serotonin (5-HT) reseptörlerinde, özellikle de 5-HT2A alt tipinde bir agonist olarak işlev görür. Bu eylemin psychedelic etkilerinin altında yattığı düşünülmektedir. Psilosin ayrıca diğer nörotransmitter sistemlerini de daha az ölçüde etkiler. Bunlar arasında gerçeklik algısının değişmesi, görsel ve işitsel halüsinasyonlar ve düşünce, ruh hali ve bilinçteki değişiklikler yer alır. Fizyolojik olarak, göz bebeğinin genişlemesine, kalp atış hızının ve kan basıncının artmasına neden olabilir.

Yaygın yan etkiler arasında mide bulantısı, baş ağrısı ve yönelim bozukluğu yer alır. Ayrıca psikolojik sıkıntıya neden olabilir ve başta psikoz olmak üzere altta yatan psikiyatrik durumları şiddetlendirebilir.

Dekstrometorfan (DXM), öncelikle bir NMDA reseptör antagonisti olarak hareket eden dissosiyatif bir anesteziktir. Ayrıca serotonin ve norepinefrin taşıyıcıları dahil olmak üzere diğer sistemleri de etkiler ve sigma-1 reseptör agonist aktivitesine sahiptir. Terapötik dozlarda, DXM bir öksürük baskılayıcı olarak işlev görür. Daha yüksek dozlarda dissosiyatif, öforik ve halüsinojenik etkiler oluşturur.

Yan etkileri arasında baş dönmesi, mide bulantısı ve motor kontrol bozuklukları yer alır ve yüksek dozlarda dissosiyatif durumlara, halüsinasyonlara ve serotonin sendromuna yol açabilir.

Psilosibin mantarları ve DXMkombinasyonu, farklı etki mekanizmaları nedeniyle karmaşık farmakolojik etkileşimler içerir. Bu durum öngörülemeyen ve güçlendirilmiş etkilere yol açabilir. Potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir durum olan serotonin sendromu riski, her iki maddenin serotonerjik aktivitesi nedeniyle önemli ölçüde artmaktadır.

Her iki madde de halüsinojen olduğundan, kombinasyonları halüsinasyonları ve duyusal çarpıtmaları yoğunlaştırabilir. Bu durum daha derin psikolojik deneyimlere yol açabilir ancak aynı zamanda panik atak, kafa karışıklığı, korkutucu halüsinasyonlar (genellikle "kötü yolculuk" olarak adlandırılır) ve psikoz gibi olumsuz etki riskini de artırır.

Kalp hızı, kan basıncı ve motor kontrolü üzerinde bileşik etkiler olabilir ve bu da fiziksel zarar riskinin artmasına neden olur.

Beynin nörotransmitter sistemleri üzerindeki kombine etkiler öngörülemez olabilir, muhtemelen nörotoksik etkilere veya psikiyatrik semptomların şiddetlenmesine yol açabilir.

Bazıları bu kombinasyondan yoğunlaştırılmış deneyimler veya ruhsal içgörüler gibi faydalar rapor edebilirken, bu maddelerin birleştirilmesiyle ilişkili riskler önemli ve çok yönlüdür. Bunlar arasında akut fizyolojik riskler, ciddi psikolojik sıkıntı potansiyeli ve nörotransmitter düzeyinde öngörülemeyen etkileşimler yer almaktadır. Bu tür kombinasyonlara, özellikle önceden ruh sağlığı sorunları olan bireylerde, dikkatle ve potansiyel tehlikelerin farkında olarak yaklaşmak çok önemlidir.

Bu kombinasyonla ilişkili akut ölümcül durumlara dair doğrulanmış verilere rastlamadık. Bununla birlikte, her iki maddenin ayrı ayrı etkilerinin yoğunluğu ve doğası, bu kombinasyonun bir bütün olarak genel bir halk için anlamsız olduğu anlayışını vermektedir. Ancak radikal deneyler için yeterli deneyim, bilgi ve arzuya sahipseniz, size seyahatinizde iyi şanslar dilemekten başka bir şey yapamayız. Deneyimlerinizi yorumlarda anlatmayı unutmayın, topluluk için faydalı olabilir.

🟠 Yukarıdakileri göz önünde bulundurarak, bu kombinasyonu büyük bir dikkatle ele almanızı öneririz.

Last edited by a moderator:

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
1
Tecrübelerime göre DXM mantarları görsel olarak daha az etkili hale getirdiği için tavsiye etmem

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
224
Bize deneyiminizden daha ayrıntılı olarak bahsedin. Dozajlar, zamanlama ve öznel izlenimler nelerdir? Başkalarına yardımcı olabilir

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
1
750 mg HBR ile 1 gr ortalama güçte mantar aldım ve bir halk kütüphanesine gittim, gerçekten fazla bir şey görmedim ama kafa boşluğunun oldukça güçlü olduğunu söyleyebilirim, sanki gerçekten küçük hissettim ve etrafımdaki şeyler olduklarından daha büyükmüş gibi. Bir süre sonra dışarı çıktım ve biraz ot içtim ve yaklaşık 3 dakika boyunca çılgın görseller elde ettim, sonra kütüphaneye geri döndüm ve resimlere baktım, onlara biraz baktıktan sonra filmlere dönüştü ve bundan sonra sanatın anlamını anladığıma inandım. Zihnim çok berbat olduğu için gerçek zaman damgalarını veremeyecektim. Sonunda güvenlik tarafından dışarı atıldım çünkü genel bir baş belasıydım ve meth kullanan bir tweaker gibi görünüyordum ama güvenliğe karşı çok arkadaş canlısıydım ve hiçbir şekilde şiddetli tepki vermedim (şiddet eğilimlerim var, bu yüzden bu biraz sıra dışı).

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
224
Harika bir hikaye. Dozajlar önemlidir. Paylaşım için teşekkürler!