Psilocybins Marijuana Green Yellow Tartışma: Psilosibinler ve Marijuana

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,742
Deals
666
Psilosibinler & Marihuana

Psilosibin , psychedelic mantarlardaki aktif bileşiktir. Özellikle 5-HT2A reseptörünü hedef alan bir serotonin reseptör agonistidir. Psilosibin yutulduğunda, ruh halini, bilişi ve algıyı etkileyen aktif formu olan psilosine dönüştürülür.

Psilosibin, ruh hali, duyusal algı, zaman algısı ve düşünce kalıplarındaki değişikliklerle karakterize edilen değişmiş bilinç durumlarına neden olur. Bu etkiler derin olabilir, ruhsal veya iç gözlemsel deneyimlere yol açabilir ve terapötik bir ortamda depresyon ve TSSB gibi durumların tedavisi için araştırılmaktadır. Psilosibin mide bulantısı, baş ağrısı, kalp atış hızı ve kan basıncında artışa neden olabilir. Psikolojik olarak anksiyete, paranoya ve halüsinasyonlara yol açabilir. Bazı durumlarda, psikiyatrik durumları hızlandırabilir veya şiddetlendirebilir.

Marijuana'nın ana psikoaktif bileşeni THC (tetrahidrokanabinol), beyindeki kannabinoid reseptörleri (CB1 ve CB2) üzerinde etkilidir. THC, doğal olarak oluşan bir nörotransmitter olan anandamidin etkisini taklit ederek dopamin ve GABA dahil olmak üzere çeşitli nörotransmitter sistemlerinin modülasyonuna yol açar.

THC gevşemeye, duyusal algının değişmesine, öforiye, iştahın artmasına ve hafıza ve motor koordinasyonun bozulmasına neden olur. Esrarın bir başka bileşeni olan CBD (kannabidiol), anti-anksiyete ve antipsikotik etkilere sahip olabilir.

Esrar ağız kuruluğu, göz kızarıklığı, kısa süreli hafızada bozulma, kalp atış hızında artış, anksiyete ve paranoyaya neden olabilir. Kronik kullanım motivasyon bozuklukları ve diğer uzun vadeli ruh sağlığı sorunlarıyla ilişkilendirilebilir.

Psilosibin ve Marijuana arasındakietkileşim .

Potansiyel Faydalar:
  • Bu maddelerin bir araya getirilmesi psychedelic deneyimi potansiyel olarak yoğunlaştırarak daha derin algısal ve bilişsel etkilere yol açabilir.
  • Marihuana, psilosibinin neden olduğu mide bulantısı gibi bazı fiziksel rahatsızlıkları hafifletebilir.
Bununla birlikte, böyle bir kombinasyon deneyimi çok yoğun hale getirebilir ve hassas kişiler ile her bir maddeyle ayrı ayrı çok az deneyimi olan kişiler için uygun olmayabilir. Ayrıca, bu kombinasyon ruhsal bozuklukların ve bunlara yatkınlığın varlığında istenmeyen bir durumdur.

Kombinasyon, serotoninerjik ve kannabinoid sistemleri karmaşık bir şekilde etkileyerek ruh halini, algıyı ve bilişsel işlevleri potansiyel olarak değiştirebilir. Duyusal algı ve biliş üzerindeki sinerjik etki öngörülemeyebilir ve kişiden kişiye önemli ölçüde değişebilir.

Riskler ve Yan Etkiler:
  • Bu kombinasyon, rahatsız edici olabilecek veya anksiyete ve paranoyaya yol açabilecek yüksek duyusal bozulma ve kafa karışıklığına yol açabilir.
  • Psikolojik olarak, bu kombinasyon öngörülemez olabilir ve potansiyel olarak yoğun, rahatsız edici veya sıkıntı verici deneyimlere yol açabilir.
  • Özellikle kişisel veya aile geçmişinde psikoz veya diğer ruh sağlığı bozuklukları olan bireylerde psikiyatrik durumları şiddetlendirme veya tetikleme riski vardır.

Psikolojik etkilerin öngörülemezliği, özellikle anksiyete, paranoya ve olumsuz deneyim potansiyeli (kötü yolculuk) açısından dikkatle değerlendirilmelidir. Herhangi bir madde kullanımında olduğu gibi, bireysel tepkiler büyük ölçüde değişebilir ve dozaj, çevre ve bireysel psikoloji gibi faktörler genel deneyimde kritik rol oynar.

🟢🟡 Yukarıdakiler göz önüne alındığında, bu kombinasyonun belirli koşullar altında iyi bir fikir olabileceğini dikkatle belirtebiliriz. Bu kombinasyon, her iki madde ile ayrı ayrı çalışarak çok fazla deneyim, minimum dozajlara uyum, nadir tekrar ve anlamlı bir yaklaşım gerektirir.

Last edited by a moderator:

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
Mantar, yer mantarı esrarla ilgili olmalı. Benim anlayışıma göre biri olmadan diğeri olamaz. Yani esrarlı psikopatlar. Ama başka türlüsü gerekli değil )) Bunun gibi bir şey)

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
224
Özel bir deneyimden bahsediyorsunuz. Bazıları için standart mantar gezisi fazlasıyla yeterli olacaktır. Bazı insanlar esrar psikedelisini tamamen tercih edecektir. Bu kişiye, hedeflere, bireysel toleransa vs. bağlıdır.

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
Bu doğru, psychedelic deneyimler kişiden kişiye büyük ölçüde değişebilir ve bireysel tercihler psychedelic madde türünün seçiminde önemli bir rol oynar.

Bir kişi için iyi sonuç veren bir madde bir başkası için uygun olmayabilir ya da tam tersi.

Önemli olan, farklı psychedelic maddeleri ve deneyimleri keşfetmeye açık fikirli bir yaklaşım sergilememiz ve seçilen madde ne olursa olsun, psychedeliclerin sorumlu kullanımı konusunda eğitici bir seçim yapmamızdır.

Bu nedenle, farklı psychedelic deneyim türleriyle ilişkili potansiyel riskler ve faydalar hakkında iletişim ve eğitimi sürdürmek çok önemlidir, aynı zamanda bu deneyimlerdeki çeşitliliğimizin değerini korumak da çok önemlidir. Sohbete katkıda bulunmak için herkes farklı psikedeliklerle ilgili kişisel deneyimlerini paylaşmalıdır. Ancak, herkes kişisel deneyimlerin öznel olduğunun ve evrensel olarak geçerli olmayabileceğinin farkında olmalıdır.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
966
Deals
1
Mantar üzerine esrar içmek kesinlikle psikedeliyi artırır, ancak bazı insanlar bunu kelimenin tam anlamıyla tatsız bulur. Sigara içen pek çok kişi de tadını kötü bulur ve tribe girerken bundan kaçınır.
Mantar tripleriyle mücadele eden pek çok insanla karşılaşacak kadar (şanssız?) oldum. Görünüşe göre LSD kişinin ruh halini ılımlı hale getirerek içe dönük ve sakin olmasını sağlarken, mantarın böyle bir etkisi yok. On yıl boyunca eski bir mantar yetiştiricisi olarak kendimi birçok kez şaman ve trip bakıcısı olarak seçilirken buldum.
Mantarlar geleneksel uyuşturucu anlamında eğlenceli değildir. Öfori mantarlar tarafından arttırılmaz. Psilosibin olan mantar türleri, popüler yenilebilir türlerle yakından ilişkili değildir ve tat profilleri "baharatsız domuz kabuğundan" "dallardaki kedi sidiğine" kadar değişir Yeryüzünde 100'den fazla farklı Genetik psychedelic mantar türü vardır ve bu penis kıskançlığı, AA +, altın öğretmenler, Teksaslılar, Malabar vb. gibi "türler" anlamına gelmez. Bunların hepsi psilocybe cubensis. Uluslararası taksonomik isimlendirme kurulu mantar türlerini veya formaldehitleri (formları) tanımaz, tanınan en düşük kategori alt türlerdir. Dünya üzerinde satılan tüm psychedelic mantarların %95'i Psilocybe cubensis'tir, nadiren bir kişi Psilocybe Mexicana (Atlantis #7, tampanensis vb. türler dahil) veya panaeolus tropical is veya Panaeokus cyanescens'in küçük ve ince olma eğiliminde olan ancak son derece güçlü olan sklerotisini sunabilir. Hiç şüphesiz, en etkili sihirli mantarlar odun çürümesidir. Psilocybe azurescens, cyanescens ve diğerlerinin kurutulmuş örneklerinde %2 w/w aktif alkaloid (20mg/g) test edilmiştir. Bu nedenle sadece güvendiğiniz bilgili kişilerle çalışmalısınız. Bir cubensis'in 5 gramı güçlü bir yolculuktur, ancak bazı odun severlerin 5 gramı kesinlikle felç edici olacaktır.

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
224
5 gram ciddi bir dozajdır. Özellikle de esrar ile bir kombinasyondan bahsediyorsak (konu buna adanmıştır). Deneyimi olmayan kişileri en fazla 2 gram olarak hedeflerdim. Bu, psilosibin mantarlarını içeren çoğu senaryo için ortalama bir dozdur (küçük bir doz değil).

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
966
Deals
1
Ben sadece 5 gram sözüyle Shulgan'a saygılarımı sunuyordum. Ben her zaman 5 gramı "bütün yolculuk" olarak adlandırdım çünkü daha fazla alırsanız muhtemelen ne olduğunu hatırlamayacaksınız. Bir keresinde yerel odun seven türlerden 5 gram almıştım. Psilocybe ovoideocystidiata ve aynı anda kusup sıçtıktan sonra 3 saat boyunca kendimden geçtim ve katatonik oldum ve dışarıdan gelen uyaranlara hiç tepki vermedim. Bu ciddi bir etki! Mantarlardan aldığım keyfin sonuna yaklaşmıştım. Ondan sonra birkaç kez aldım ama keyif aldığımı hatırlamıyorum.

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
224
Bu çok büyük bir deneyim. Paylaşım için teşekkürler :)