Distilasyon sistemleri

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
değerli üyeler, bir buhar damıtma ekipmanı kurmak istiyorum. IPA / serbest baz / su damıtmak için. P2np(1kg), Nabh4(1732g), cucl2 reaktifi kullanıyorum, amacım A-oil üretmek. IPA'yı rotovap kullanarak çıkardığımı okudum. daha iyi verim nedeniyle daha sonra buhar distilasyonu kullanılması önerildi. Bunun için ekipman satın almak istiyorum. Bağlayıcıların isimlerinin farkında değilim. isteğim şu: Lütfen bilgili bir forum üyesine, cihazların, konektörlerin, rafların tam adlarına yardımcı olun. böylece sipariş verebilirim.

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
2*5L 2 Boyun RBF
2*5L manyetik karıştırıcı ısıtma mantosu
Konektör bağlantıları
1*Soğutma kolonu
2* 2 yollu distilasyon konnektörü. bu bilgi benimle değerli bir forum arkadaşım tarafından paylaşıldı. Soğutma kolonunun ne anlama geldiğini anlamadım. kaç adet ve ne tür konektörlere ihtiyacım var? Isıtma mantosunda karar kıldım, sistemin çalışması için bunlardan iki tane mi almam gerekiyor? ısıtma mantosu çünkü en basit çözümün 100 derecede uzun süre tutmak olduğunu düşünüyorum. Bunun için uygun büyüklükte 2 boyunlu yuvarlak şişe. şu ana kadar benim için net olan bu. Bunun için diğer aletlerden haberdar değilim. ne tür konnektörlere ihtiyaç var, bunun resmi varsa çok minnettar olurum. tam cihaz isimleri. çok teşekkür ederim

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
İki manto kullanmaya gerek yok, yağı buharla ısıtıyorsunuz. Buhar kaynağı ile yağ arasına bir damlama hunisi bağlamalısınız, böylece yoğunlaşan sudan kurtulabilirsiniz, ancak daha yüksek bir soğutma hacmi yapar. Ben olsam buhar kaynağı olarak yüksek basınçlı bir buharlı temizleyici kullanırdım.

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
yüksek basinçli buhar temi̇zleyi̇ci̇si̇ neye benzer? Bir buhar distilasyon sistemi kurmak istiyorum ama ne yazık ki sipariş veremiyorum, ne istediğimi, cihazın adını bilmiyorum.

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
Bir buhar distilasyon sistemi kurmak istiyorum, sadece aptalım. Birçok sistem olduğunu biliyorum. Yağ kazanmak için sudan, IPA'dan serbest baz arıtmak istiyorum. Yeni başlayanlar için kullanıcı dostu bir sistem istiyorum. yağ ve su banyosu yerine bir ısıtma mantosu uygundur, daha pahalı bir çözüm olduğunu biliyorum. Ürünlerin ve cihazların ayrıntılı bir listesini, konektörlerin, pimlerin vb. boyutlarını istiyorum, böylece sipariş verebilirim. Nasıl kullanacağımı öğreneceğim ama önce satın almalıyım.

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Bunun gibi bir şey

Bu yüzden daha pahalı olan ekstra büyüklükte bir Rbf'ye ihtiyacınız yok.
IPA'yı çıkarmak istediğinizde daha basit bir vakumlu destilasyon düzeneği de kullanabilirsiniz, benim için gayet iyi çalışıyor.