2000'li yılları özleyen başka biri var mı?

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
artık her şey çok ruhsuz geliyor... mimariden modaya. hatta teknolojiye kadar... başka kimse bunu özlemiyor mu?

MPI2g918e3
ItXQpNyUC0
FJcRayeDdN

şirketleşmeden bıktım... eğlenceli sevimli şeyleri özlüyorum. windows 7 çalıştıran bir dizüstü bilgisayarım vardı ve her zaman dinamik görünmesini sevdim. 2000'lerin televizyonunu bile özlüyorum, o bok sadece farklı vurdu. başka katılan var mı? ya da daha çok özlediğiniz bir dönem var mı?

çok daha gençken küçük bir tuşlu telefonum vardı. nasıl kullanıldığını tam olarak bilmiyordum ama sırf o küçük dönen disk animasyonunu izlemek için dosyaları karıştırır ve zil seslerini çalardım. teknolojinin skeuomorphism'e sahip olduğu zamanları gerçekten özlüyorum. teknoloji artık "gerçek dünya "dan çok uzak. bundan hoşlanmıyorum.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Simülasyonumuzun görüntüleyicilerinin oranını düşürdüler. Olan en kötü şey mp3 teknolojisiydi. Müzik setinizi çöpe atın ve kendinize 12" boyunda bir Bluetooth hoparlör alın. Seslerinin aynı olması önemli değil. 60'lardan 00'lara kadar hifi ses, uyuşturucu gitarlar arabalar ve kızlardan sonra en sevdiğim hobimdi, ancak bazı moronlar sıkıştırılmış dijital ile odyofil hareketini tamamen öldürdü. Hatırlıyorum, yıl 1998'di, arkadaşımı ve bir kızı annesinin erkek arkadaşından 35/8 dolarlık özel orta sınıf bir çanta almak için bir sonraki ilçeye götürüyordum. 88 model Ford eskortumla 4 şeritli yolda ilerliyordum. Öyle yazıyordu ama tekerlekli bir konser salonuydu. 2-10'lar, 2-12'ler, arka kapakta Polk 6x9'lar. Polk 6.5'lar kapılarda ayrı, 3 tane 4 kanallı amfi. Bob Marley'in söylediği gibi 80 mil hızla gidiyoruz. Şarkı bitiyor. "Bir şey duydun mu?" Evet, ön lastiğim patlamıştı ve 80 mil hızla bile anlayamadım. Helikopter sesi gibi.😆😆😩

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
Hayatın tam anlamıyla bir rüya gibi geliyor;

bence odyofil hareketinin tabutuna son çiviyi çakan şey akıllı telefonlar. bundan önce her teknolojinin kendi amacı vardı. ses için radyolarınız, hoparlörleriniz, hatta mp3'leriniz vardı. şimdi her şey tek bir cihaza sıkışmış durumda. 10000 başka şeyle dikkatiniz dağıldığında müzikten zevk almak zor. Sanırım modern teknoloji korsan şarkı denemek ve virüs kapmak gibi bazı sorunları çözdü. ücretsiz müzik sitelerini seviyorum, beni yanlış anlamayın (premium olmadan çoğunun nasıl işe yaramaz olduğu konusunda beni başlatmayın) ama cihazların AYRI olmasını özlüyorum. modern akıllı telefonlar akıl hastalığı için bir reçete, yemin ederim.

Last edited:

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
200'lerin başındaki cep telefonlarımızı hatırlıyor musunuz? İlk dokunmatik ekranım herhangi bir şey yapmak için bir stilist gerektiriyordu. Gameboy beni geçmişe götürdü! Resimde bir tane vardı.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
annem sebepsiz yere teknolojiyi yükseltmekten hoşlanmadığı için oldukça iyi oldukları zaman sadece dokunmatik ekran aldım. bir kalemim vardı ama hiç kullanmak zorunda kalmadım, şükürler olsun

bu arada 200'lerde telefonların var olduğunu sanmıyorum lol ^^;

ciddiyim, kapaklı telefonları ve bunun gibi şeyleri özlüyorum. kolayca özelleştirilebiliyorlardı ve daha kişilikliydiler. şimdi telefonların hepsi düz dikdörtgenler, çok aptalca. kılıflarla özelleştirebileceğinizi anlıyorum ama keşke daha fazla seçenek olsaydı. hala retro bir telefonum var ama onu sadece sevimli fotoğraflar çekmek için kullanıyorum. grenli patates kameralarıyla çekilen fotoğraflar sadece farklı vuruyor

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Telefonumu açabilir misin? HAYIR, biri cevap verse de vermese de dakikası 50 dolara mal oluyor.
Bugün; SİKTİR HAYIR ama senin için küçük sıcak noktamı açacağım,,, 🧕
Babamın küçük sıcak noktasını açık ve açık tutuyorum. Bağlandığında "O benim vişneli turtam" çalıyor.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
bunu göndermek aptalca olabilir ama kolayca tanımlanabileceğimden şüpheliyim + exif verilerini kaldırdım ama işte patates kameralarının yüksek çözünürlükten daha sevimli olduğuna dair bir örnek ^^;
VYBSeP3Uvt

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Yüksek çözünürlüklü büyük ekran bundan en iyi şekilde yararlanır. Sevimli yüzünü göremiyorum, bir leke görüyorum

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
45
Evet Mann, hepsi gerçek.
Yaşlanmak mı, geçmişe bakmak mı, eski günlerin hükmü mü?
Dijitalleşme yaşam deneyimini mahveder mi?
Eskiden dışarı çıkar, etrafınızdaki insanlarla sarhoş olur, kızlarla ya da aradığınız her neyse onunla tanışır ve fiziksel olarak tanışırdınız.
Şimdiki gibi değil, ilk izlenimi internet fotoğrafıyla, evdeki koltuğumuzda... YALNIZ!!!
Ve televizyonun manipülasyonu, düşünmeden ve kendi kararınızı vermeden nasıl düşünmeniz gerektiği konusunda size küçük fikirler veriyor.
Gerçek şu ki, ana akım görüşü takip etmek kolaydır, ancak kendi fikriniz hakkında düşünüyor musunuz ve bunun için ortaya çıkmaya cesaret ediyor musunuz ve vurulma veya daha kötüsünü yapma şansınız var mı?
Telefonlara olan dijital bağımlılığın canı cehenneme. Kendinizi özgür bırakın, ....
Ama nasıl?

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
bence bunun bir kısmı nostalji ama bu kadar çok ekran başında kalmamamız gerektiğini gösteren bilimsel kanıtlar var. elimde herhangi bir bağlantı yok ama etrafa bakın, her yerde kanıt var. alfa kuşağı ve "ipad çocukları" için daha da kötü hissediyorum. ben de gençliğimde bir tür ipad çocuğuydum ama şimdiki kadar kötü değildi. evet, teknoloji ölçülü kullanıldığında faydalı olabilir, ancak kimse ekran süresine sınır koymak istemiyor. pratikte çevrimiçi yaşıyoruz. arkadaşlarımla dışarı çıktığımda çok daha fazla eğleniyorum ama motivasyonum olmadığı için kendimi kapatma eğilimindeyim ve biraz akıl hastasıyım. sürekli teknolojinin etrafında olmak bunu daha da kötüleştiriyor. bu bir kısır döngü ve bundan kurtulmaya çalışıyorum ^^;

View previous replies…

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
45
Biraz akıl hastası mısınız? Ya da kendi hayatınızı yaşarken arada bir kafanızın içinde konuşabileceğiniz bir ses mi var? Fermilliar'a benziyor (kafamın içinde bana gece geç saatlerde fikirler ve çözümler veren sen misin😂😂👍)
Sanırım ne demek istediğini anlıyorum, ben de, o da, ama şu anda uyuyor.... Sanırım...😂🤔🤔🤪.
Acı gerçeklerden kolay bir kaçış,
Hayat değişiyor ve ben buna ayak uyduramıyorum, bu yüzden uzun zamandır televizyonu bıraktım, televizyon bu çağın en kötü şeyi ve kötü ruhların birçok insanın nefretin gerekli olduğunu ve saygının korkaklar için olduğunu düşünmesini kolaylaştırdı.
İnsanların kendi kararlarını vermeyi bırakıp bu ana akım düşünceleri kopyalamaya başlaması beni üzüyor.
Düşündüğünüz kadar hasta değilsiniz, çünkü bir insan gibi düşünüyor ve hissediyorsunuz.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
teşekkür ederim ^_^

ve evet, televizyon zararlı ideolojiler için bir vektör. çok boktan. birkaç yıl önce o boku izlemeyi bıraktım ve bu bana çok iyi geldi

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
Çok küçük yaşlardan beri internetteyim ama ilkokuldayken öğrendiklerimin yarısını fiziksel kitaplardan yapıyordum, bu yüzden biraz önyargılı olabilirim. elektronik aletlerimi elimden almak bana hiç yardımcı olmadı ve olsa olsa hem mutluluğumu (cihazlara bağlı olduğundan değil ama bir SEÇENEK olarak buna sahip olmamak berbattı) hem de öğrenmemi engelledi. internet harika bir eğitim aracı olabilir, ancak orada çok fazla beyin çürütücü içerik de var. Çocukların sadece sezgiye ihtiyacı var ve tanıdığım pek çok çocukta bu yok. dışarıda sizin bahsettiğiniz gibi zeki çocuklar olduğunu biliyorum ama onları şahsen tanımıyorum (kendimi saymazsanız... kibirli görünmek istemem ama çok küçükken biyolojiye, daha spesifik olarak insan biyolojisine ve çeşitli hastalıklara ilgim vardı. 4-8 yaş arası ana ilgi alanım buydu lol...)

ve katılıyorum, hükümet aşırı teşhis koymayı, abartmayı ve hatta bazen ilaçları zorlamak için akıl hastalıkları uydurmayı seviyor. bunun arkasında daha büyük bir gündem var. akılsız, homojen çalışanlar yaratmak ve tabiri caizse "herkesi hizada tutmak" istiyorlar. çok cesaret kırıcı. gerçek akıl hastalıklarının bile avantajları var. bana şizofreni teşhisi konulabilir (ilaç istemediğim için asla resmi bir teşhis almadım ama teşhis kriterlerine uyuyorum ve hayatımı olumsuz etkileyen psikotik dönemler geçirdim. Tanıdığım pek çok kişi bunun uyuşturucuya bağlı olduğunu düşünüyor ama ben uyuşturucu kullanmaya başlamadan çok önce belirtiler gösterdim...) ve kesinlikle dezavantajları olsa da, sanatıma ve yazılarıma yardımcı oluyor. gerçekten etkileyici ve daha "ham" sanırım. ayrıca bazen paranoyam daha çok sezgi gibi geliyor. zamanın yaklaşık% 50'sinde doğru... lol

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
Okulumun bilgisayar laboratuvarı bu Mac PC'lerle doluydu. Laboratuar aslında bir Bay Mac(k) tarafından yönetiliyordu. Yazılışını hatırlayamıyorum ama oraya çok yakışıyordu.

O şeffaf kablolu telefonların 90'lardan kalma olduğunu sanıyordum.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
Çoğu kablolu telefon 90'lardan kalma ^^;

Ben sadece 90'larda ve 2000'lerde çok popüler olan ve her zaman sevimli olduğunu düşündüğüm şeffaf/içini görebildiğim plastik teknolojisine vurgu yapmak istedim

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
Tamam, o telefonun daha önce olduğunu anlamıştım. Çocukken onlardan birini çok istediğimi hatırlıyorum. Parçalarına ayırmadan içini görebileceğiniz bir telefona sahip olmanın harika bir şey olduğunu düşünürdüm.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
Bence hala en havalı şey ^^; geri getirmeleri gerekiyor

arkası şeffaf camlı bir telefon olduğunu duydum ama aynı görünmüyor. çok fütüristik, içi tamamen siyah. nasıl çalıştığını görebilmek istiyorum. bana yeşil boku göster!!!

Bir resim eklerdim ama telefonun adını unuttum.

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
177
BT cep net telefonlarının 10 sterlin olduğunu ve her kapattığınızda hala 10 sterlin krediye sahip olacağını hatırlayan var mı 90'ların en iyi brülör telefonu haha

Attachments

• WmSBuLlJ8Z.jpeg
    WmSBuLlJ8Z.jpeg
    77 KB · Views: 38

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Her yıl araç bilim sağlık buluşları narkotiklerde daha iyi gelişmeler oluyor. Çünkü insanlar yaşamlarını iyileştirmek istiyor. DNA'sı optimize edilmiş insanların ve robotların yardımsever bir küresel (evrensel) yapay zeka altında birleşmesi, İnsanötesi Tekillikte Son Oyun'dur. Her zaman olduğu gibi daha az geçmişe dair küçük bir nostalji hissediyorum. İkinci Dünya Savaşından bu yana hala kıyamet kopmadı ama sıcaklığa karşı uyanık olun. Gelecek vizyonu geçmişten çok daha heyecan verici. Ben primitivizm ve tekno nostalji karşıtıyım. Sonu olmayan çok gezegenli türler olma yolunda ilerleyelim.

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Solutions
1
Reaction score
40
Deals
3
O günleri hatırlıyorum ve bazen tekrar yaşamak istiyorum. bağımlılıklarımla mücadele ettiğim yıllardı. her zaman iyi bir zaman değildi. bir öğrenme eğrisi vardı. sanırım bir çağrı cihazım vardı.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
(umarım) şimdi daha iyi bir yerde olduğunuza çok sevindim :c aktif bağımlılık en kötüsüdür

Bir çağrı cihazına sahip olduğumu hiç sanmıyorum, en azından hatırladığım kadarıyla.

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
İyi ve kötü bağımlılık vardır. İyi bağımlılık ilk ve en çok başlar, kötü olsa da güçlü kazanıyor (MDPV gibi ağır ilaçlar)

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
Evet, kesinlikle eski güzel günler. Eskiden telefonumu evde unuturdum ve gerçekten umursamazdım.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
Telefonumu gittiğim her yere götürüyorum ama evde de bırakabilirim çünkü tamamen özgür olmadığım sürece kullanmayı sevmiyorum. 5 saatten fazla açık bıraktığım için insanlar bana kızıyor ama... bu kişisel bir şey değil. onları sevmediğimden değil, sadece telefonum ve ig dışında bir hayatım var ve bunu çoğu insanın anlaması zor. evet, bugün insanlar her zamankinden daha erişilebilir, ancak erişim kolaylığı meşgul olmadıkları anlamına gelmiyor. insanlar bana önemli bir şey hakkında mesaj atmıyor bile. ciddi bir durumsa benimle yüz yüze konuşabilirsin... bana gönderdiğin "komik" videoya cevap vermek için yaptığım şeyi durdurmayacağım. siktir git.

"sürekli partnerinle/arkadaşlarınla konuşmalısın" kültüründen nefret ediyorum. bu çok yeni bir şey ve kimseye faydası yok. modern akıllı telefonlar ve sosyal medyadan önce ilişkiler daha iyi olmasa da iyi gidiyordu. pek çok ilişki işlevsiz çünkü insanlar partnerlerinin her şeyi bırakıp onlara mesaj atmasını bekliyor. beni bir erkek için bu boku yaparken yakalayamazsın ve kimsenin benim için bunu yapmasını beklemiyorum. bir partner öncelikli olmalı ama asla birinci önceliğin olmamalı. eğer biri buna saygı duyamıyorsa, o zaman hayatında olmayı hiç hak etmiyordur.

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
"bi̇r partner önceli̇k olmalidir ama asla bi̇ri̇nci̇ önceli̇k olmamalidir."
Whole Love Partner benim önceliğim kimya oynamak.