İlaç tağşiş maddeleri görsel profili; benzokain.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
İnternetteki ve gerçek hayattaki etkileşimlerimde birçok kez "ilaçlarımdaki bu kesimi tanıyan var mı?" diye sorulduğunu gördüm. Hepimizin bildiği gerçek şu ki, yaygın ilaç tağşiş maddelerinin tanımlanmasına ilişkin güvenilir bilgi oldukça seyrektir ve bu soruların çoğu hiçbir zaman herhangi bir güvenilirlikle yanıt alamaz.
Bu nedenle, yaygın olarak kullanılan tağşiş maddelerinin saf formlarının vurgulanmasına yönelik bir trend haline gelmesini umduğum bu çalışmayı başlatıyorum. Bunu Amazon'dan iyi bir fiyata aldım çünkü istediğim preparata ekleyebilmenin çok yönlülüğünü sevdim. Burada kolektif bilgiye katkıda bulunma fırsatı olduğunu fark ettim, bu yüzden yapacağım.
QlCwkbKh65

Benzokain, reaktif sınıfı IUPAC adı; Etil-4-aminobebzoat CAS # 94-09-07
UjNb5Y8Ceo

Ham form, doğrudan konteynerden;
EliFXuU3MA
20°C+-H²O ile karıştırıldı. Bu sıcaklıkta çok çözünür görünmüyordu 🌡️
Ynbc2DpK5P

Burada benzokain eriyene kadar suda ısıtılmış ve yeniden kristalleşmesine izin verilmiştir.
VVlRqtgHZC

SmixHJDTLk

6fbzEI1cHo

Karışımı hiçbir zaman kuruluğa kadar ısıtmadığımı ve bu nedenle reaktanların hiçbir zaman 100°C'yi aşmadığını belirtmek isterim. Elde edilen sarı renk muhtemelen tablo değildir ve tanısaldır. Gördüğüm kristal formları 1, amorf bir Simi-kryatallin yüzey bulanıklığı ve 2: oldukça tıknaz bir dikdörtgen profile sahip görünüşte monoklinik keskin bir Kristal.
Belirtmeliyim ki, çözeltinin ısıtılmasıyla çoğu insanın kokainle ilişkilendirdiği kokuyla aynı olan bir koku açığa çıktı. Belirgin bir şekilde tatlı ve aynı zamanda buruk. Bu bileşenden yoksun bir kokaini daha önce hiç koklamamıştım.
Devam edersek, bu susuz izopropanol içinde çözülmüş farklı bir benzokain yığını. Oda sıcaklığında çok çözünürdü ve anında kayboldu.
8taz2ZXYvB

Qzq1x0KcFC

Sırada susuz asetondan elde edilen kristaller var. Bazı görsel olarak ilginç formlar.
95Tf07ZvDF

WR3yan8Osw

Umarım bu resimler benzokainin ilaç tağşiş maddesi olarak tanımlanmasında birilerinin işine yarar. Burada birkaç çözücü daha var, bu nedenle etil asetat, kloroform, formaldehitten benzokain kristalleri veya marquis reaktifi reaksiyonu ile ilgileniyorsanız, sadece söyleyin, onları ekleyeyim. Belki de gelecek kuşaklar için yarın eklerim, çünkü burada saat geç ya da erken.