i̇laçlar ve haes hareketi̇

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
354
geçenlerde uyuşturucu kullanıcıları ile her bedende sağlık (haes) hareketinin savunucuları arasındaki paralellikler hakkında düşünüyordum. kuşkusuz ilkini ikincisinden çok daha fazla seviyorum. her zaman şişman insanların bunu kendilerine yaptığını ve bunun onların hatası olduğunu düşünmüşümdür. neden sağlıklarına zarar veren bir şeye kendilerini soksunlar ki? bilmiyorlarmış gibi değil. sonra aklıma geldi... uyuşturucu kullanıcıları (ben de dahil) aynı şeyi yapıyor lol. bazıları ortalama büyük beden insanlardan çok daha kötü bir ölçüde. bence ne kadar benzer oldukları biraz komik...

hem uyuşturucu kullanmayı yücelten/ tamamen sağlıklıymış gibi davranan uyuşturucu kullanıcılarından hem de yaşam tarzlarında hiçbir sorun yokmuş gibi davranan şişman insanlardan hoşlanmıyorum. bunun getirdiği riskleri kabul ettiğiniz ve yönettiğiniz sürece her ikisini de yapmakta sorun yok. sağlığınızla ilgili bir endişeniz yoksa sorun değil, ama bunu kabul etmelisiniz. herkesi bunun normal olduğunu düşünmesi için gazlayamazsınız. belki birçok insan bunu yapıyor ve bu da sorun değil, ama biz bunun için yaratılmadık ve diğer insanları böyle yaşamaya zorlamak çok berbat bir şey.

amacım kimseyi utandırmak ya da kullanmayı bırakmasını söylemek değil. uyuşturucu kullanmaya devam edeceğim ama en azından benim için iyi olmadığını biliyorum. forumdaki çoğu insan da bunu biliyor, Tanrı'ya şükür, ama bunun kendilerine zarar vermediğini düşünen insanlarla tanıştım ve bu beni çok rahatsız ediyor. aptal insanları sevmiyorum ^^;

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Hepimizin kötü alışkanlıkları vardır (yemek, uyuşturucu, vb.) Kötü alışkanlıklar eğlencelidir! Ancak hepimiz bunların bir bedeli olduğunu unutmamalıyız. Herhangi bir şeye düşkünlük iyi değildir.

Bununla birlikte, zaman zaman küçük bir zihinsel uyuşturucu tatili kalbime iyi geliyor

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
141
Gerçekten de öyle. Ölçülü olmak yürünmesi gereken ince bir çizgidir. Ben bunu nadiren uyguluyorum ve pervasızca her istediğimi yaptığımı itiraf ediyorum. Zarar azaltma ve sorumluluk uzun bir yol kat eder. Her ayakkabı size uymayabilir, sizin için uygun olanı yapın. Birilerinin kişisel sorunları için 'ÇÖZÜM'e sahip olduğunu düşünen birinin oldukça kibirli olduğunu düşünüyorum, o halde kontrolden çıkmış bir çocuğu nasıl disipline edersiniz?
Bence, her ne olursa olsun, olabileceğinizin en iyisi olun. Bu sizin rolünüz ve sadece tek bir performansınız var.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
SoldadoDeDrogas Bence mükemmel söylediniz. Farklı insanlar için farklı vuruşlar

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Mümkün olduğunca para ile ölçüyorum. Bedenlerini vergi mükelleflerinin zararına kullananlar PROBLEMATİKTİR :rolleyes: Yaşa ve sonra da öl. Anarkokapitalizm liberteryanizm faydacılık