Meskalin HCL Sentezlemenin En Kolay Yolu

lazarus

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,
Meskalin hcl sentezi üzerine (deneyimli bir kimyager olan arkadaşımla birlikte) oldukça fazla araştırma yapan çok amatör bir kimyagerim. Bu bileşiği sentezlemek için bana nispeten basit (ve güvenli) bir yol gösterebilir misiniz?

Teşekkürler

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
Araştırmanızı yapmış olsaydınız.... bunun cevabını bilirdiniz.

Ben yine de 5 dakikalık bir Google aramasının size ne söyleyeceğini söyleyeyim...

3, 4, 5, trimetoksibenzaldehitten 3,4,5, trimetoksinitrostirene, 3, 4, 5 trimetoksinitrostirenden meskaline.

Bunlara nasıl ulaştığınız konusunda seçim yapmayacağım, çünkü bunu Google ve bu web sitesi aracılığıyla bulabilirsiniz

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Birincil amin ve nitrometan kullanıyorsunuz, değil mi? Oh ve sonra onu indirgemek için ne kullanıyorsanız...
Peşinde olduğum soru, çoğu insan hangi birincil aminle başlıyor? Burada sikloheksilamin kullanan bir sentez gördüm... Bunu elde etmenin kolay bir yolu var mı yoksa başka bir 'alifatik' amin ile değiştirilebilir mi? Ya da bunun gibi bir şey. Okuduğum kadarıyla iki türü var ve ben hep yanlış olanı söylüyorum ama evet.
Ben de bunu yapmak istiyorum ama tabii ki söylediğiniz bilgileri zaten biliyordum. Bu daha çok giriş ve çıkışlar... en azından benim için ve kendimi kimyada amatör standart olarak bile görmüyorum lol

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ayrıca bu kadar eski bir konuyu yeniden açtığım için üzgünüm

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
Verimi bilmiyorum, ancak katalizör için metilamin kullanılabileceğinden oldukça eminim, bu da metilamin yapmak için kullanabileceğiniz nitrometan gerektirdiğinden uygundur.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Tamam, bu benim için faydalı. Nitrometan elde etmek benim için zor ve bu yüzden metilamin yapmak için kullanarak israf edeceğimi söyleyemem, ancak itfaiyecilerin OTC-ness açısından bana oldukça çekici görünen bir sentezini gördüm.
Dürüst olmak gerekirse; araştırdıktan sonra muhtemelen sadece sikloheksilamin yapabilirim ve hatta Zn bile gelebilir - ve aslında NiCl (II) de sipariş ettim, 🤔 bu konuda....
Muhtemelen bu şekilde daha iyi verim alırdım - sikloheksilamin kullansaydım birincil amin / katilistin sentezinden hemen hemen tümüyle.
Diğerleri de katilist olarak amonyum asetat kullanılmasını önermişti...
Hangi yöne gideceğimi bilmiyorum, ne kadar nitrometan elde edeceğime bağlı. Aslında şu anda biraz nitroetanım var, bu yüzden yavaş ama emin adımlarla ilerliyorum - öncüllerin elde edilmesi açısından bir sonraki RXN'imi hazırlıyorum.
ATM'de triptaminin triptofana indirgeyici aminasyonu üzerinde çalışıyorum ama param bitti ve kuru buza ihtiyacım var.
N,n-DMT sentezinde çalışmayı ertelediğimi itiraf etmeye hazırım, böylece bir sonraki için parçaları karşılayabilirim.
Bir hafta sonra bugün, buzu aldım... herhangi bir hız türü olmayan kuru buz lol, ancak sanırım sonunda ilgili TMA'yı da yapacağım

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Amonyum asetata ne dersiniz?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Kesinlikle 3,4,5-trimeobenzaldehit için karşılık gelen b-nitrostireni kastediyorum

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Evet, pihkal'a ulaştıktan kısa bir süre sonra amonyum asetatı fark ettim, her ne kadar biraz kaka yapsa da lol

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Sanırım adı chemdelic olan ilginç bir YouTube videosu yakın zamanda bunu ele aldı ve nitrometan yerine yanlışlıkla 2,5-DMOaldehit'e nitroetan eklemiş olsa bile güzel bir şekilde çalışıyor gibi görünüyordu.
Tam olarak nasıl olduğunu hatırlayamıyorum ama yerinde yapılan suyu dökmenin bir yolunu bulmuş...