Enantiyomerler ve MDMA ile ilişkili etkilerin çeşitliliği?

MrChan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Anladığım kadarıyla 3,4 MDMA ile ilgili olarak iki stereoizomer mevcut; S ve R çeşitleri; bunlardan R enantiyomeri, anlaşılmış bir fizyolojik etkiye sahip olduğu sunulan veya en azından yayın bulabildiğim kadarıyla belgelenen tek çeşittir. Oldukça ilginç bulduğum temel fark, R tipinde yüksek dozlarda ortaya çıkan diskinezinin olmamasıdır ki ben de aşırı kullanım gecelerinde bunun kurbanı oldum ve şahsen en azından deneyim bitene kadar bundan kurtulmak oldukça zor olabilir. İstemsiz baş hareketi ve sallanma/sallanma, neredeyse katapleksi ile birleştiğinde, aşırıya kaçıldığında tüm geceyi etkili bir şekilde mahvediyor.

Doğal olarak, tam bir aptal olmamak ve uygun bir doz almak veya ilk ve tekrar dozlarınızı hafifletmek önerilebilir; ancak biraz araştırma yaptıktan sonra, herhangi birinin sentezden sonra oluşan rasemik karışımların iki bileşenini tamamen izole edip edemediğini veya belki de tüm bu sözde etkinin saf spekülasyon olup olmadığını merak ettim.

Eğer ikisinin izolasyonu mümkünse, her birinin etkilerini belgeleyen var mı? Bunu yapmak için varsayımsal yaklaşım hakkında herhangi bir fikir var mı, yoksa, belki de bu bileşiğin daha fazla terapötik özelliklerini elde etmek için düşünülebilecek başka kiral merkezler veya izomerik yapılar var mı? Belki de alternatif bir öneri, nadiren belgelenmiş 2.3 MDMA veya aynı bileşiğin diğer benzer yapıları olabilir mi?

MrChan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Feragatname: Ben etkin bir şekilde geçersizim ve düz metin tarifi olmadan kimyadaki en temel şeyleri yapamıyorum; ancak yine de ilginç bir soru sorduğumu hissediyorum, yani çürümüş bir lahana kafası kadar yeteneğim ve bilgim olduğu için elimden geldiğince; belki birisi sadece merak uğruna beni şımartabilir. Ya da alternatif olarak, saçma bir soruyu saçma bir şekilde uzun ve ayrıntılı bir şekilde sorduysam, elbette, aşağıda söylemekten çekinmeyin ve bana pm yoluyla nefret postası gönderin, ne olursa olsun kesinlikle memnuniyetle karşılıyorum! 😬🫡