• Welcome to the US section of the forum. Remember that posting contacts (jabber, telegram, signal and others) will result in a permanent ban! If you decide to buy or sell something without using escrow and lose money, we can't help you.

Event Buy Görgü kuralları. Ne beklemeli . Ne bekleniyor.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Burada ABD'deki bir alıcı ve satıcının makul beklentilerinden bahsedelim. Her kültürün uygun görgü kurallarının ne olduğuna dair kendi teorileri vardır ve kültür-ekonomi denkleme büyük ölçüde etki eder. O paketi yağmur ormanlarından 4 gün içinde almanıza imkan yok. Buradaki fikir sadece bunu tartışmak ve neyin kabul edilebilir olduğuna dair güçlü bir fikir oluşturmaktır. Ben sadece kendi görüşümü yazacağım, siz de bunu ayrıştırabilir veya benzer bir sonuca ulaşmak için başka bir yol önerebilir ya da görgü kuralları, endüstri standartları ve en iyi uygulamaların tamamen farklı bir yönü hakkında görüş bildirebilirsiniz. Posta paketleme veya gizlilik gibi belirli fiziksel uygulamaları içermeyecektir.

Başka bir şekilde tartışılmadıkça ve üzerinde anlaşmaya varılmadıkça (bağlayıcı olmasını istiyorsanız bu emanet biletinde olmalıdır) bir satıcı fiziksel kontrolünde olmayan bir ürün için yeni bir anlaşma kabul etmemelidir. Bu gerçekten işiniz hakkında endişelenmediğim durumlardan biri, ancak satışlarınızı zamanında sonuçlandırmadığınızda ve henüz sahip olmadığınız şeyleri sattığınızı öğrendiğimizde. Size yaptırım uygulayacağım. Şimdi, size gerçekten bir şey yapma gücüm yok, bu yüzden muhtemelen size bir pislik diyeceğim.

Bir satıcının size yanıt verme zorunluluğu yoktur. Eğer yanıt alamıyorsanız, paranızı onların görebileceği bir yere sallamanızı öneririm. Satın al'a tıklayın. Bir emanet anlaşması yazın
Bu adamlar rakiplerini eğitmek ya da ilaçların iyi ve gerçek olduğuna dair size güvence vermek için burada değiller. Anlaşmayı kabul etmezlerse, yolunuza devam edin. Yoğun olabilirler, şehir dışında olabilirler, ailevi bir acil durum olabilir, her şey olabilir. Sormak bizim işimiz değil. İnsanların 10'da 9'u bir yabancıya pislik olsun diye bir şey yapmaz. Genellikle yabancı, olan bitenle ilgilenmez bile.

Takip numarası zorunlu değildir, sevkiyat duyurusu dazorunlu değildir. Eğer anlaşmayı kabul ettilerse ve siz de escrowbot'a ödeme yaptıysanız, bundan sonra olabilecekler kesinlikle hiçbir şey değildir. Satıcılar, paketinizin gönderildiğini söyledikleri için tek bir kuruş bile almazlar. Bu nazik bir davranıştır, ancak zorunlu değildir, bu takip numarasından elde edilebilecek hassas bilgiler vardır. Siz ve ben bu bilgiyi alamayız ama "yetkili" bir kişi alabilir.

Bir paketi almak için 7 güne kadar bekleyin. Nadiren bu kadar uzun sürer, ancak olur ve her şey kesinlikle iyiydi. Eğer 7. günde elinize bir şey geçmezse (ki bu tatilleri hesaba katmazsak 5 iş günüdür) satıcıya mesaj atın ve takip numarasını kontrol etmesini ya da size söylemesini isteyin. Satıcının tercihi. Bir şikayet bu noktaya ulaşırsa, satıcının tahkim amacıyla bu sitenin bir çalışanına takip numarasını açıklaması gerekecektir.

Ürününüzü teslim aldıysanız, derhal inceleyin ve anlaşmayı sonuçlandırın. Postada bir test şeridi veya laboratuvar analizi beklemediğiniz sürece, 24 saat maksimum makul süredir. Anlaşmayı 24 saat içinde sonuçlandırmayı planlamıyorsanız, yöneticiyi emanet anlaşmasına davet edin ve nedenini açıklayın. Eğer topu taca atmaktan, işi berbat etmekten ya da kendi işini bitiren bir satıcıyla dalga geçmekten suçlu bulunursanız, size küçük bir pislik diyeceğim. Eğer o postayı açıp mala bakar, tadına bakar ve anlaşmayı hemen sonuçlandırırsanız mahallenin en havalı çocuğu olabilirsiniz.

Bu bir başlangıç. Amerikan sistemini takip edeceğiz, seçiciler kurulu, halk oylamasına bakacağım ve ne istersem yapacağım. 😆 Şaka yapıyorum, oylama olmadan bir anket, tartışma ve sonuçların gösterildiği bir halk oylaması. Her şey. Değerli görülen ve desteklenen her konu oylamaya sunulabilir.

PROTİP
Size ne yapacağınızı söylemek için burada değilim. Size yardım etmeye çalışıyorum! Uyuşturucunun geldiği ambalajı saklamak için aklıma gelen hiçbir sebep yok. Gerekirse resmini çekin, ama o paket, bir kamu hizmetini kullanarak eyaletler arası uyuşturucu ticareti yaptığınızı gösteren kanıttır. Bunlar 2 Federal Suçtur ve bunu yapmak için satıcıyla komplo kurmuşsunuzdur. Bunların her biri uyuşturucu kaçakçılığından çok daha ağır suçlardır. Paketi açın, içindekileri çıkarın ve odanın ortasında metal bir kovada yakın. O paket şeytanın ta kendisi. O olmadan bir gün hapishane hücresinin dışını görebilirsiniz.

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
64
Deals
13
Benim durumumda, şu anda stokta olup olmadığım gibi güncel bilgileri tutmaya çalışıyorum ve numuneler mevcutsa, açıkça "bugün katıldı" dan biraz daha uzun süredir buralarda bulunan sakinler veya üyeler için mevcut olduğunu ve yalnızca ABD diyorsa, bunun yalnızca ABD anlamına geldiğini söyleyecektir.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
Bir satıcının iyi müşteri hizmeti vermesinin kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kimsenin onlara tekrar tekrar mesaj göndermesine gerek yok, ancak bir sorunuz varsa sorabilmelisiniz

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
Bu PROTİP çok gerçek... Ve @prophet doğru söylüyor, satıcıların gönderilerini ve profillerini okuyarak çok fazla zaman kazanılabilir, çok daha az anlamsız ileri geri konuşulabilir. İnternetten bir şeyler satın almaya ilk başladığım zamanlarda gereksiz mesajlar için çok özür dilediğimi hatırlıyorum

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Burada güvenilir bir satıcı ile birkaç işlem tamamladım, hensayd siparişi alındı. Ve bir sonraki mesajda, takip teslim edildi diyor, kontrol edebilir misiniz? Bir şey satın almak için 5 paragraf gerekmez. Bir hafta boyunca kıçınızı terletmek şansınızı artırmaz. Gizlilik istiyorsanız gizlilik isteyin, deneyimli satıcılardan satın alın, paketleme hakkında bilgi isteyin. Bu oyun zamanı değil, bu sizin özgürlüğünüz.

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
Bir avukattan duydum, klişe ama düşünmeden edemiyorum: "postadaki ilaçlar - ateşle oynuyorsunuz" böyle davranın