Morfin Sülfatın "Substitol Kapsüllerinden" Çıkarılması ve Morfin Bazına Dönüştürülmesi

Mr_Morphine

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Merhabalar,

Bunun yaygın bir bilgi olduğunu sanıyordum ama birkaç kez sorulduğu için işte nasıl yapılacağı:

1) Balmumu benzeri bir madde ile kaplanmış küçük Morfin sülfat topları içeren Kapsülü açın
2) Küçük topları sıcak suya koyun (75°C mükemmeldir)
3) Çözünene kadar karıştırın

4) Sert bir "Balmumu" Katmanı oluşana kadar Suyu soğumaya bırakın
5) Zevkinize bağlı olarak katmanı kaldırın veya kaldırmayın
6) Şerefe

içilebilir Morfin Bazına dönüştürmek için:

4. adımdan sonra: "Balmumu" tabakasını çıkarın
5) pH yaklaşık 10-12 olana kadar damla damla amonyak ekleyin. Pulların döküldüğünü göreceksiniz.
isteğe bağlı: çözeltiyi buzdolabında soğutun
6) su laverini çıkarın
7) "Kar Taneleri "nin kurumasına izin verin ve keyfini çıkarın ;-)

güvende kalın,
Bay M.

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Siz veya bir başkası, ürün kaybını mümkün olduğunca önlemek için bu formülasyonun morfinini (baz) en mükemmel şekilde temizlemenin derinlemesine bir açıklamasını yapabilir misiniz? Çeşitli kurullarda morfin ekstraksiyonu hakkında birçok talimat okudum ancak adım adım bir prosedür bulamadım. Deneyimli (hobi) kimyagerler için bu önemsiz gelebilir. Bu tür ekstraksiyonların en temel prosedürlere ait olduğunu biliyorum, ancak elimden gelenin en iyisini yapmak ve mümkün olduğunca özenli çalışmak istiyorum. Bu nedenle biraz yardıma ihtiyacım olabilir ve böylece daha ileri projeler için teşvik yaratabilirim.

Substitol (200mg) kapsüllerinin içindeki içerik aşağıdaki bileşenleri içerir:

-200 mg morfin sülfat
-hidratlı bitki yağı
-Macrogol 6000
-talcum
-magnezyum stearat

Benim meslekten olmayan yaklaşımım şöyle olurdu:

İçeriği yeterince sıcak destile suda çözün ve soğuduktan sonra üstte yüzen mumsu tabakayı çıkarın. Balmumu esas olarak hidratlı bitki yağından oluşmalıdır. Çözelti morfin sülfat + Macrogol 6000'den oluşmalı ve magnezyum stearat + talk çözünmeden etrafta yüzmelidir. Talk ve magnezyum stearatı uzaklaştırmak için çözeltinin filtrelenmesi morfin sülfat ve Macrogol 6000 çözeltisi bırakmalıdır.

Bir sonraki adımın, çözeltiyi belirli bir ph değerine bazlamak, çöken morfin bazını filtrelemek ve böylece geride bir Macrogol 6000 çözeltisi bırakmak olacağını varsayıyorum.

Optimal bir ekstraksiyon gerçekleştirmek için gereken kesin rakamları, ekipmanı ve kimyasalları bilmek istiyorum.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Beher, huni, filtre kağıdı, damıtılmış su, sıcak plaka, cam çubuk, plastik şırınga, eldiven, hassas laboratuvar ağırlığı, desikatör (isteğe bağlı).

Tarif edilen prosedür @Mr_Morphine çok basittir. Herhangi bir know-how gerektirmiyor. Gerekli cam eşyaları ve ekipmanları sizin için yazdım.

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Cevabınız için teşekkürler. En yüksek verimi nasıl elde edebileceğim veya hangi adıma en çok dikkat etmem gerektiği konusunda herhangi bir öneriniz var mı?

Bu prosedürle saf morfin bazı elde edecek miyim yoksa nihai üründe hala herhangi bir bileşen var mı? Amonyak eklemeden önce talk ve magnezyum stearat gibi çözünmeyen kalıntıları gidermek için çözeltiyi filtrelemem gerekiyor, değil mi?

Ve bazlama işleminden sonra Makrogol filtrelenmiş çözeltinin içinde mi kalmalı yoksa amonyakla reaksiyona mı girmeli?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Evet. Morfinsiz baz alacaksınız. Elbette başka maddeler de olacaktır ama ihmal edilebilir miktarda. Evet, filtreleyebilirsiniz. Makrogol suda çözünür.

Mr_Morphine

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Vakit buldukça ayrıntılı bir tane yazıyorum.

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Morfin bazında ne kadar verim elde ettiğinizi ve mümkün olduğunca tam olarak çalışıldığında ne kadar verim elde edilebileceğini/edilmesi gerektiğini sorabilir miyim?