kokunun fi̇ltrelenmesi̇

KWasd

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
Farklı bir bakış açısıyla bir sorum var. Diyelim ki tamamen hava geçirmez bir odanız var, bir taraftan taze hava giriyor ve diğer taraftan yüksek güçlü bir fan havayı odanın ortasından dışarı çekiyor.

Havadaki kokunun filtrelenmesi ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Herhangi bir temizleyici kullanıyor musunuz, kullanıyorsanız ne tür ve ne tür bir kartuşla, yoksa kenevir yetiştiriciliğinde kullanıldığı gibi egzozda aktif karbon bulunan yüksek kapasiteli bir karbon filtre vermek yeterli mi? Böyle bir filtre iş görürse, hangi aktif karbon en iyisidir, CTC mi yoksa normal karbon mu?

Laboratuvarlarda hava ve kokular nasıl filtreleniyor? Saygılarımla

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/home-laboratory-diy-exhausting-fan-models-and-filters.471/
Merhaba, havalandırma hakkında burayı okuyun. Karbon filtre ve ıslak adsorber iyi bir çözümdür.

KWasd

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
Bağlantı için çok teşekkür ederim. Ben sadece karbon filtre kullanmayı planlıyordum, bu su filtresi ilgimi çekti, nasıl çalışacağını tam olarak anlamadım. Diyelim ki kömür filtreli ve aspiratörlü bir kenevir yetiştirme odası gibi bir odam var, havayı dışarı iten boru küvete giriyor ve borunun ucu suyun altına iniyor, böylece fanın çadırdan kömür filtresinden çektiği hava odaya girmiyor, ancak suyun içinden uçuyor, böylece kirlilikler suda daha fazla çözünüyor. Bunu doğru anlıyor muyum?

Bu su filtresi mutlaka gerekli mi?

Üst sınıf CTC karbonlu (standart karbonu yener, burada daha büyük ölçekli mj yetiştiriciliği deneyimim var) böyle bir karbon filtresi ve sonunda bir su yıkayıcı kullandığımı varsayalım, bir seferde 1 kg bk4 ile sentez yapmak, yüksek kapasiteli havalandırma, kokunun komşulara ulaşmaması için müstakil bir evde bunu yapmak için yeterince etkili bir şekilde kokumu sarar mı?

Saygılarımla

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Evet. Nargile köpürmesi gibi çalışır. Su, havadaki maddeleri emecektir. Su filtresinden sonra karbon filtresi takmanız gerekir.

Büyük ölçekli sentezlerde sadece karbon filtrenin yeterli olmayacağını düşünüyorum. Oldukça hızlı bir şekilde aşırı doymuş olacaktır.

KWasd

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
Verdiğiniz linkte bulduğum resme göre karbon filtre -> fan -> su olması gerekirken siz fan -> su -> karbon filtre yazmışsınız. Anladığım kadarıyla önce su yakalayabildiği kadarını yakalıyor, sonra da hepsini sıfıra kadar temizlemek için karbon filtreye gönderiyor. Ne demek istediğinizi anlıyor muyum?

Bahsettiğiniz prensibi kullanarak, yani fan -> su -> kömür filtresi daha fazla bk4 ile böyle bir kömür filtresinin doygunluğa ulaşmadan 2-3 atış süreceğini düşünüyor musunuz?

Böyle yeni alınmış bir filtrenin kokuyu dışarıdan sıfıra indirmesi gerekir, değil mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Bu dizinin karbon filtrenin ömrünü uzattığını düşünüyorum.
Tam olarak söyleyemem, sentezinize bağlı.

KWasd

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
Sonuç olarak, kokuyu 0'a indirmek için filtredeki aktif karbonu her yemekte değiştirse bile mantıklı olacaktır.

Yardımlarınız için teşekkür ederim

KWasd

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
Evet, biliyorum

Mrblue

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Islak yıkayıcının nasıl yapılacağına dair herhangi bir talimat var mı?

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Bu filtre sistemine göz atın (ek 1)

İdeal olarak, kenevir çiftliklerinde yaptıkları gibi, karbon filtreden önce tam bir koku giderimi için ozon jeneratörleri ekleyebilirsiniz.

Odanın arka tarafındaki sağ köşede (ek 1) kokuları ve zehirli maddeleri dumandan daha fazla filtrelemek için kullanılan bir su banyosu görebilirsiniz, karbon filtre ve ozon jeneratörü aracılığıyla zehirli maddeleri dumandan daha fazla arındırabilir ve çıkarabilirsiniz. Ayrıca, kullanılan tüplerdeki farklılık da fark edilir, çünkü sızdırmazlığın altındaki sistem için kullanılan izole tüpler vardır, doğrudan reaktörlerden gelen tüpler normal tüplerdir.

Ayrıca ekimdeki 2. resim sirkülasyon sistemini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

Attachments

• 7JHvuioSDI.jpg
    7JHvuioSDI.jpg
    98.8 KB · Views: 326
  • 7QMayouBHW.png
    7QMayouBHW.png
    81.2 KB · Views: 297

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Havayı suyun içinden mi üflüyorsunuz?

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Bu benim laboratuvarım değil ama çok fazla koku üreten sentezler için iyi çalışıyor, su sabun veya diğer koku nötrleştirici kimyasallarla karıştırılabilir

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Bir fikrim/sorum var. Önceki işimde çevresel parametreleri sıkı bir şekilde kontrol etmem gerekiyordu. Özellikle nem oranının yaklaşık %85+Rh ile %99 arasında dalgalanması gerekiyordu. Bunu şu şekilde başardım: kapaklı bir varil / varil var. Bir kanal ve fan havayı kapaktaki bir tapaya üflüyor. Kapaktaki başka bir tapa/kanal nemlendirilmiş havayı hazneye taşıyordu. Varilin içinde 5 başlı ultrasonik havuz sisleyicisi (temelde bir sis makinesi) vardı, fan ve sisleyici bir humidistat / röle tarafından çalıştırılıyordu. Sisi gerçekten dışarı pompalayabiliyordu. Bunun bu uygulamada harika çalışacağını ve sisin kokuyu emeceğini, ancak içeri ve dışarı giden kanalların sisin varilden kaçamayacağı kadar uzun olacağını düşünüyorum. Varilin altındaki bir hortum borusu kirli suyun dışarı çıkmasına izin verir ve siz de periyodik olarak değiştirirsiniz (benim uygulamamda varili suyla dolu tutan bir tuvalet tankı şamandırası ve iğne valfi vardı, ancak sisi tüketiyordum, bu yüzden çok fazla kullanıldı) bu kurulum, batık bir girişin direncinin çok az bir kısmına sahip olacaktır.

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
69
Deals
7
Bence izole değiller, sadece plastik düz borular çünkü havalandırma sisteminin hareketli elemanı değiller, spiroflex reaktörlerin yakınında kullanılıyor çünkü 50 cm bile sağa veya sola hareket ettirilebilirler.

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
29
Küçük ölçekli bir ev laboratuvarı (DCM, 2b4mp, metilamin, HCl, aseton gibi kimyasallar kullanan 1 l reaktör) düşünüldüğünde, herhangi bir filtre olmadan dışarıya havalandırıldığında, komşuların ve yoldan geçenlerin üretilen dumanı koklayabileceği mesafe nedir?

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
69
Deals
7
farkedilmeyecek. En çok buhar metilamin döktüğünüzde çıkar. Süzüldüğünde bir başkası, ancak uzun kanallı havalandırmanız varsa (yaklaşık 8m var) dışarıda kokmaz, ancak filtreleme önerilir
Benim fikrim, karbon filtrenin üzerinde sıvı içine koyan basınçlı vantilatör kullanmaktır.
RstqMza2un