Question Amonyak yerine eter içeren Freebase kokain!?

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
24
Merhaba,

Peru'dan koka yaprakları aldım ve kokain sentezleyeceğim ama kokainimi eterle serbestleştirmek istedim ve bana çok daha saf bir ürün verdi. Bunu nasıl doğru yapacağımı bilen var mı? Normalde %10 amonyak çözeltisi kullanırız!
Lütfen bana yardım edin..

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Sodyum veya potasyum hidroksit kullanmayı planlamıyorsanız yine de amonyağa ihtiyacınız olacaktır, ki bu bağlamda böyle bir şey duyduğumu sanmıyorum.
Her neyse, kokaini suda çözün. Eter ekleyin. pH 9 olana kadar amonyak ekleyin. Karıştırın, çalkalayın, her neyse, karışımı bir süre çalkalayın. Eter tabakasını ayırın ve buharlaşmasına izin verin. Sonuç serbest baz kokaindir.

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Bu iyi bir soru. Muhtemelen tam orantıda tam bir stokiyometrik miktar vardır. Şu anda bunu bulamayacak kadar tembel ve aptalım. Amonyak sadece baz için kullanılır, bu yüzden yavaşça ekleyin ve 9,5'in üzerine çıkmamak için pH'ı kontrol etmeye devam edin. Eter sadece baz kokaini çekmek içindir. Muhtemelen iki porsiyon 50 ml eter ile idare edebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Önce eter ekleyin, ardından pH 9'a ulaşana ve eter fazını ayırana kadar yavaşça amonyak ekleyin (kokaini baz haline getirmek ve aktarmak için biraz zaman verin). Önce eter eklemek kokunuzu aşırı alkalize etmemenizi sağlayacaktır. Tehlikeye girmeden önce göç edecektir. 50 ml daha eter ekleyin, sulu fazın pH'ını kontrol edin ve 9 olduğundan emin olun, belki birkaç puan daha yükseltin, kalan tuzun bazlaşması ve aktarılması için tekrar bekleyin, ardından ilk ekstraksiyona eter fazı ekleyin. Buharlaşmasına izin verin. HCl tuzu yerine baz kokta biraz daha az ağırlık elde etmelisiniz, çünkü o grubu molekülden çıkarıyoruz. Başka bir deyişle, bu bir indirgemedir, bu nedenle ürün doğal olarak ağırlık kaybedecektir. Yani belki ~8,5-9 g serbest baz kok.

Sulu fazınızı atmayın, her ihtimale karşı onun da buharlaşmasına izin verin. Muhtemelen her durumda bir miktar kok kalmıştır.

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
24
Tek şey, Cocaiane Hydroclhoride'den başlamıyorum çünkü yeni yaptım, Vakum filtreli H2SO4 \ kokain çözeltim var.
RvUsNcY1Ky

Ve normalde sadece amonyak ekliyorum ve freebase düşene kadar amonyak eklediğim her şey daha bulanıklaşıyor:
WifrEmqJ4a

Burada önce eteri de ekliyor muyum veya nasıl yapıyorum ve ne kadar kullanıyorum
?

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Tamam, yani askıda sülfat tuzu mu? Potasyum permanganat çözeltisi mi kullanıyorsunuz? Yapraklardan/çaydan başlıyorsanız, eğer yapmadıysanız bir sonraki adımın bu olduğunu düşünüyorum.

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Eğer permanganat çözeltisi ile oksitlenmediyseniz... Size okuyacağım ...
Çözeltinizi ~5c'ye kadar soğutun, küçük porsiyonlar halinde yavaşça %6 KMnO4 ekleyin ve birkaç dakika bekleyin ve tekrarlayın...
Kullanılan her kg yaprak/çay için 33 ml KMnO4 çözeltisi 'tatlı noktadır' - son eklemeden sonra 30 dakika bekleyin.
10 g kok yaklaşık 2 kg veya 2,5 sanırım? Yani toplamda yaklaşık 66 veya 80 ml.
MnO2'yi çözeltiden süzün.
Kola çözeltisi kırmızı/kahverengi renginin çoğunu kaybetmeli ve soluk/net sarımsı olmalıdır.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Sanırım burada bazı teknik verilerle araya gireceğim. Kokainin Pka değeri 8.61'dir. Normalde kokain çözeltinizin pH değeri 8.61 ise bu bir tuzdur. Eğer pH'ı 5,59 olan bir kokain çözeltiniz varsa (kokainin PKb'si) baz kokaininiz vardır ve bu kokain suda çözünmez, bu yüzden eterinizi eklerseniz. Sudaki kokain çözeltisine kloroform veya başka bir polar olmayan çözücü ekleyip ph'ı 5.59'a ayarlar ve birkaç dakika çalkalarsanız ve polar olmayan çözücüyü bir ayırma hunisinde ayırırsanız, daha fazla polar olmayan çözücü ekleyip ph'ı tekrar 5.59'a ayarlarsanız ve tekrar çalkalayıp başka bir kaba ayırırsanız VE SONRA polar olmayan, ph ayarı ve çalkalama ve ayırma ile 3. kez tekrarlarsanız, bu 3. fraksiyon ayrı olarak, tercihen vakum altında buharlaştırılmalıdır. Buharlaştırmadan sonra kokain kalırsa, kullandığınız polar olmayan çözücünün doyma noktasını keşfetmiş olursunuz. Eğer ikinci çekişinizin sonucundan daha az ise hepsini almışsınızdır ve eğer ikinci çekişinizle aynı ise 4. çekiş sıradadır. Şöyle yapıldığını söylüyorlar;
İlk adımda, koka yaprakları biraz baz (örneğin kireç) ile çalkalanır - nötr kokain moleküllerinin mevcut olduğundan emin olmak için - gazyağı daha sonra kokaini yapraklardan çıkarabilir. Gazyağına seyreltik sülfürik asit eklendiğinde, protonlanmış kokain kokain sülfat olarak sulu katmana ("geri-ekstraksiyon") geçer.

Kokain ekstraksiyonu

Bu tabaka ayrılır ve kireç gibi bir alkali ile muamele edilerek nötr kokain çökeltilir; bu ham "koka macunu "dur ve %30 ila %80 arasında saftır.

koka macunu

Kokain hidroklorür tozu Ham macun daha sonra hem inorganik hem de alkaloid safsızlıklarını gidermek için başka bir laboratuvara gönderilir. Ham hamur seyreltik sülfürik asitte çözülür ve mor çözelti renksiz hale gelene kadar sulu KMnO4 eklenir (alışılmadık bir "permanganat titrasyonu"), bu alkaloid safsızlıklarını okside eder ve süzülen çözünmez MnO2'den oluşan kahverengi bir çökelti bırakır. Protonlanmış kokain içeren sulu tabaka, kokain sülfatı nötralize eden alkali (normalde amonyak çözeltisi) ile muamele edilir; çökelmiş kokain süzülür ve kurutulur. Bu "kokain bazı "dır.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Elinizdekilere bakacak olursak, yapmanız gereken şey pH'ı izlemek ve yaklaşık 6'ya ulaştığınızda durup çökeltiyi süzmek ve ardından sıvı fraksiyon ve amonyakla tekrar başlayıp amonyak eklemek ve pH 5.5'e gitmek, çökeltiyi süzüp bir kenara koymak (baz kokaininizin çoğu burada) ve ardından pH 5'e devam etmek ve muhtemelen biraz baz kokain içerdiği için bu çökeltiyi bir kenara koymaktı. Yaprakların %0,3 ila %0,7 arasında kokain içerdiğini bilerek 100 g yaprak 0,3-0,7 g baz kokain vermelidir. Yani bir kg yaprakta yaklaşık 1/8-1/4 oz baz kokain vardır ve bunu hcl yapsaydınız, HCL %10 daha ağır olduğu için %10 daha fazla olurdu (306g/m vs 339g/m baz vs HCL, m=mol).