uyuşturucu poli̇ti̇kasinin geleceği̇

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
si̇zce önümüzdeki̇ on yilda uyuşturucu poli̇ti̇kasi nasil deği̇şebi̇li̇r?

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Güzel soru, ama görüyorsunuz ki kimse bunu öngöremez ya da buna cesaret edemez... bu bir dereceye kadar bu topluluğa bağlı.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
276
Çok fazla varsayım yok. Sorun şu ki, karşımızda sadece iktidardan uzaklaştırılabilecek ve yasağa son verecek politikacılar yok; düşman bürokrasi ve kurumlara derinlemesine yerleşmiş durumda ve baskıcı, anti-hedonistik ideoloji tüm siyasi gruplara hakim.

Sorun o kadar derinlerde ki, yasallaştırma yanlıları bile, kimse sorunun kökenine inmediği için enfekte olmuş durumda. Bu da şu: Yetişkin insanlara mahremiyet içinde ne içebileceklerini söyleme cüretini nasıl gösterebiliyorlar? Aklı başında olan (akut psikozda olmayan) bir yetişkin ne isterse onu yapma hakkına sahiptir. Bilgilendirilmeli ve sonuçlarının sorumluluğunu üstlenmelidir, doğal olarak başka kimse zarar görmemelidir. Ancak kişi kolunu kesmek istiyorsa, buna başkaları karar veremez. Kişiden başka kimseyi ilgilendirmez. Bu tür temel haklar görmezden geliniyor, hatta tüm bu meselede sözü bile edilmiyor.

Bunun gibi. Hiçbir şey değişmeyecek, durumun tek avantajı daha da kötüye gitmeyecek olması.

Gizli bir psikozdan muzdarip olmayan 17 yaşın üzerindeki her kişi için yılda üç kez zorunlu 250 ug LSD öneriyorum. Ya da sadece su kaynağını baharatlamak.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
"Uyuşturucuya karşı bir savaş yok, kişisel özgürlüğe karşı bir savaş var, olan bu."

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
246
Kitlesel bir yasallaştırma görmüyorum. Çoğu bitki doğal haliyle yasal hale gelirken bazı şeylerin suç olmaktan çıkarılacağını görüyorum. Bence yasallaştırma konusunda çok hızlı davranmak da sorunlara yol açabilir, ancak bu noktaya doğru gitmemiz gerekiyor. Hiçbir yetişkin başka bir yetişkine vücuduna hangi kimyasalı ya da maddeyi koyabileceğini söylememelidir. Bu çılgınlık.

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
159
Bir şekilde kabul edilebilir hale geldi ve hatta çocuklara cinsel kimliklerine ve yönelimlerine karar vermelerini, organlarını sakatlayıp sakatlamayacaklarına ya da hormonlarını değiştirip değiştirmeyeceklerine daha ergenlik çağına gelmeden karar vermelerini, yani beyin daha tam olarak gelişmeden hayatlarını değiştirecek ciddi seçimler yapmalarını önemli ve öncelikli, hatta neredeyse bir gereklilik haline getiriyoruz. Yine de yetişkin bir insanın kişisel tüketim amacıyla belirli bitkileri güvenli ve özel bir şekilde yetiştirme, suçu en aza indirmek ve kendisi için kaliteyi garanti altına almak için bunu kendi kendine sağlama becerisi reddedilmektedir. Bu noktada, fentanil salgınını en aza indirmek için haşhaş yetiştirilmesi durumunda olduğu gibi, zarar azaltma olarak bile. Ya da sadece bir ürünü düzenlemek ve sağlamak için bile - Coca-Cola'daki kokaini geri getirin! Bu uyuşturucuya ve kişisel özgürlüğe karşı bir savaştan çok daha fazlası. Bu benim için bir erkeğin yaşam tarzı tercihlerimi kısıtlamasından çok daha fazlası. Bu gerçekten ruhani, kutsal bir savaş.