Harmaline

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Harmaline için bu TIHKAL girişlerini @Frit Buchner bu molekülü keşfetmek istediği için ekleyebileceğimi düşündüm.(@Frit Buchner Umarım bu rotaya girmeden önce 150mg ve 200mg için deneyim girdilerini okursunuz...)

#13. HARMALINE

b-CARBOLINE, 3,4-DIHYDRO-7-METHOXY-1-METHYL; 3,4-DIHYDRO-7-METHOXY-1-METHYL-b-CARBOLINE; 3,4-DIHYDROHARMINE; 7-METHOXYHARMALAN; HARMADINE

tihkal13.gif
SENTEZ: 3.5 mL 0.1 N HCl içindeki 0.033 g 6-metoksitriptamin çözeltisine 0.011 glikolaldehit eklendi ve karışım buhar banyosunda 1.5 saat ısıtıldı. Çözelti daha sonra 10 mL 0.5 N NaOH ile bazik hale getirildi ve sürekli bir ekstraktörde Et2O ile ekstrakte edildi. Et2O ekstraktları bir havuzda toplandı, katı KOH üzerinde kurutuldu ve çözücü vakum altında uzaklaştırıldı. Kalıntı, muhtemelen 1-hidroksimetil-7-metoksi-1,2,3,4-tetrahidro-b-karbolinin bir hidratı olan bir katı, mp 170-175 °C vermek üzere kristalize olan bir yağdı. Bu, 2,5 mL %90 H3PO4 ile muamele edildi ve buhar banyosunda 2 saat ısıtıldı. H2O ile seyreltildikten sonra, bu sulu NaOH ile alkali hale getirildi ve Et2O ile ekstrakte edildi. Havuzlanan ekstraktlar vakum altında çözücüden arındırıldı ve kalıntı damıtılarak 0,027 g (%72) ağırlığında bir fraksiyon (bp 120-140 at 0,001 mm/Hg) elde edildi. MS (m/z cinsinden): Ana iyon -1, ana iyon, 213, 214 (%100, %89); 198 (%29); 201 (%23); 170 (%22); 173 (%19). IR (cm-1 cinsinden): 817, 832, 916, 1037, 1139, 1172. Harmalin hidroklorür dihidrat; IR (cm-1 cinsinden): 820, 841, 992, 1022, 1073, 1137.

Harmalinin erime noktası ile ilgili biraz ilginç bir geçmiş vardır. Peganum harmala 'dan harmaline benzeyen ancak 18 °C fazla eriyen bir alkaloidi tanımlayan bir rapor ortaya çıktı ve bu nedenle bir izomer olduğu düşünüldü ve harmadine adı verildi. Bu durum birkaç yıl sonra, açık bir erime noktası bloğunda harmalinin 242-244 °C (189 °C'de süblimleşme başlangıcı ile) ve harmadinin 241-243 °C ve 178 °C değerlerine sahip olduğu gözlemlendiğinde açıklığa kavuşmuştur. Kılcal bir tüpte, harmalin 256°C'de ve harmadin 257°C'de erimiştir. Dolayısıyla, harmadin artık harmalin ile eşanlamlıdır.

DOZAJ: 150 - 300 mg, ağızdan

SÜRE: 5 - 8 saat

KALİTATİF YORUMLAR: (100 mg ile, ağızdan) "Bunu iki kez denedim, esasen etkisi olmadı."

(150 mg ile, ağızdan) "Bir saat ve bir çeyrek içinde, hızlı başlayan bir sarhoşluk vardı ve biraz dengesiz hissettim. Ve biraz da uyuşmuş. Başımı yana çevirdiğimde yan görüşümde alışılmadık bir parıltı vardı. Her şey biraz aşağıdaydı. Müzik hemen hemen normaldi ama yüksek frekansları özlüyordum. Hafif yiyecekler bile ağır geliyordu ve ben çok aç değildim (ve bu monoaminoksidaz meselesi yüzünden yediklerime dikkat etmem gerektiğini hatırlıyordum). Seks zordu - muhtemelen bazı azalmış hisler nedeniyle. Bu bileşiğin çoğu insan için çekici olmayacağını düşünüyorum, çünkü başlıca etkileri düşünceleri bulanıklaştıran bir sarhoşluk ve müzikal ilişkilerde bazı bozulmalar."

(175 mg ile, ağızdan) "Yaklaşık bir saat sonra kendimi rahatlamış ve biraz özensiz buldum. İkinci saatin sonunda zirve yaptım ve beş saat sonra hemen hemen başlangıç seviyesindeydim. Zirve noktasında üç rahatsızlık alanı belirgindi. Bariz izleyiciler vardı - parlak bir nesneye bakarken ve gözlerinizi yana doğru hareket ettirirken, nesnenin görüntüsü görsel alanı terk ederken gecikiyor ve ters yönde ayrılıyor. İşitsel olarak, sanki müziğin yüksek frekansları zayıflatılmış ve düşük frekansları güçlendirilmiş gibi görünüyordu. Ve dokunmaya gelince, kesin bir uyuşma var. İştahım yoktu ve yediklerimin tadı da pek iyi değildi."

(200 mg ile, ağızdan) "Yaklaşık iki saatlik noktada üç şey hatırlıyorum. Birincisi, gözlerimi kapattığımda gözlerimle oynayan bir yüzün görsel imgesini gerçeğe dönüştürme çabasıydı. Ağzı buldum ve biraz uğraştıktan sonra gözleri de buldum. Sonra burun üzerine yoğunlaştım ve sonunda burun ortaya çıktı ama baş aşağı duruyordu. İkinci ve üçüncü şeyler daha kolay tanımlandı. Mide bulantısı ve ishal. Neyse ki dönüşümlü oldular. Bu benim tercih ettiğim bir yolculuk değil."

(300 mg, ağızdan) "Bir psikoterapi ortamındaydım, bu nedenle tepkilerimi etkileyen bazı telkinler ve yönlendirmeler oldu. Ancak deneyimimi yeniden yaşamakta büyük zorluk çekiyorum, aslında hiçbir şey hatırlamıyorum. Sadece birbirinden kopuk görüntüler var. Tozlu bir yolda bir kilisenin önünde bir kız -ben-, komünyonda kendim, görkemli bir alterde görünmez bir elden Host'u alıyorum. Delirdiğimi hissediyorum. İçimde bir şey var. Endişe değil. Depresyon da değil. Her ikisinden de biraz var, artı sinirlilik ve yönelim bozukluğu. Ölüyüm ama yine de hayata dönmek zorundayım. Kabul edemediğim bir gerçekliğimle yüzleşiyorum."

(400 mg ile, ağızdan) "Bu Fluka malzemesi ve kötü bir tadı var. Kendimi tamamen hareketsiz hissettim ve midem bulandı. Gözlerimi kapattığımda yerli kadınlar, 'organik' renkler ve şekiller ve siyah bir panter gördüm! DMT ve Harmaline'i birlikte kullanmak isterdim ama mide bulantısı yüzünden vazgeçtim."

(500 mg ile, ağızdan) "Bir gün boyunca aç kaldıktan sonra yarım gram saf sentetik harmalin aldım. Ortaya çıkan bulantı, kustuktan sonra büyük ölçüde hafifledi. Bu dozda yoğun ve rahatsız edici görme bozuklukları ve motor koordinasyonda tamamen çökme oldu. Tuvalete zorlukla sendeleyerek gidebiliyordum ve güvenlik için sürünerek hareket ediyordum. İzler ve garip görsel dalgalanmalar açık gözlerle görüşümü bozuyordu. Gözler kapalıyken, eidetik imgeler vardı. Sembolik bir önemi yoktu, sadece ilgili bir temadan yoksun rahatsız edici kopuk sekanslar vardı. O kadar yavaş dönüşüyorlardı ki (benim düşünce hızıma kıyasla) tahmin edilebilir ve sıkıcıydılar. Deneyim boyunca sadece bir an önce bitmesini umdum. Somatik semptomlar aracılığıyla ifade edilen intrapsişik materyalle karşılaşmış gibi görünmüyordum. Daha ziyade, fizyolojik işlevlerimdeki kimyasal bir bozulmayı metabolize etmek için mücadele ettiğimi hissettim. Seans keyifli olmasa da, bu bileşiğin ceza dozunun yarattığı etki hakkında kendimi eğitmiş olmaktan memnun kaldım."

(2 g Peganum harmala tohumu, öğütülmüş, kapsül içinde) "Etki yok."

(5 g Peganum harm ala tohumu, öğütülmüş, kapsül içinde) "Yaklaşık 1:45'te kulak çınlaması belirgindi. Saat 2:00'de hassas hareketler sorunluydu ve nistagmus fark ediliyordu. Hafif mide bulantısı ve ishal vardı ama kusma yoktu. Işığa ve sese karşı duyarlıydım ve karanlık bir odaya çekildim. Halüsinasyonlar yoğundu ama sadece gözler kapalıyken görülüyordu. Başlangıçta koyu renklerde çok çeşitli geometrik desenlerden oluşuyorlardı ve zaman geçtikçe daha da yoğunlaşıyorlardı. Gözler açıldığında kayboluyorlardı. Bağırsak gevşekliği ve mide bulantısı yolculuğun ilk bölümünde oldukça sabit olmasına rağmen korkmuyordum. Sanki beynimdeki "korku devreleri" kapatılmış gibiydi. Geometrik şekiller daha somut görüntülere, insan yüzlerine, yüksek hızda oynayan her türden filme ve yılan gibi hayvan varlıklarına dönüştü. Sonradan çoğunu hatırlamam dışında canlı ve yoğun bir rüya gibiydi. Bir saat içinde her şey kontrol edilebilir hale geldi ve insan içine çıkabildim. Cinsel dürtülerim hoş bir şekilde arttı ve çok iyi uyudum."

(7 g Peganum harmala tohumu, öğütülmüş, kapsül içinde) "24 saat boyunca çok hastaydım."

(20 g Peganum harmala tohumu ile, ekstrakt olarak) "Muhtemelen bir gram kadar harmala alkaloidine eşdeğerdir. Bu öğütülmüş malzeme sıcak seyreltik limon suyu ile ekstrakte edildi. Yarım saat içinde kendimi hem tribe girmiş hem de uykulu buldum. Sonra kafam karıştı, midem bulandı ve kalp atışlarım hızlandı. Göz kapaklarımın altında silik görüntüler ile geriye doğru hareket etme, sürüklenme gibi güçlü bir his yaşadım. Kusma dürtüsünü dizginlemek devam eden bir sorundu. Mide bulantısı tarafından tamamen sabitlenmemiş olsaydım, kolayca bedenimden çıkabilirdim. Yaklaşık üç saat sonra bulantının zirveye ulaştığını anladım ve uykuya daldım, yoğun ve garip rüyalar gördüm. Tüm deneyim, trip atmak ve hasta olmak arasında bir çatışmaydı. Bunu daha fazla araştırmak istiyorum."

(28 g Peganum harmala tohumu ile, ekstrakt olarak) "Bir gece geç saatlere kadar oturup yaklaşık bir oz. tohumdan yudum yudum çay içtim, periyodik olarak daha fazla su ekledim ve kaynattım. Bu işlem birkaç saat sürdü ve harmalin hakkında okumuş olmama rağmen, ne bekleyeceğimi tam olarak bilmiyordum. Birden bir duvar gibi çarptı yüzüme. Dışarıda hava aydınlanmaya başlamıştı ve bakışlarımı kaydırdıkça pencere siluetlerinin çevresinden zebra benzeri aydınlık ve karanlık çizgiler yayılıyordu. Odağımı her değiştirdiğimde görsel alanım titriyor ve sakinleşmeden önce dönüyordu. Bu görsel etki, deneyimlediğim diğer enteojenlere benzemeyen bir fizikselliğe sahipti. Bunlar, duyumda daha büyük bir düzen ortaya koyan kalıplardan ziyade, belirli bir düzen ortaya koymayan ve zihni rahatsız edici duyum aleminden geri çekilmeye çağıran kaos dalgalarıydı. Buna eşlik eden belirgin bir işitsel vızıltı vardı. Uzanıp gözlerimi kapatarak fiziksel semptomları geride bıraktım ve bu durumun uyandırdığı canlı spontane hayalleri keşfettim. Ne yazık ki hava aydınlanmaya başlamıştı, bu da dikkat dağıtıcı duyum dünyasını kapatmayı zorlaştırıyordu. Gelecek seansları gece vakti (ve her zaman sessiz ve rahatsız edilmeyeceğim bir yerde) yapmaya karar verdim.

"Aynı seviyede ikinci bir deneme yapıldı. Bu sefer çok hızlı oldu. Diğer tarafında bilinçaltının harikulade alemleri olan o muazzam vızıltı. Bu yolculuğun en unutulmaz izlenimleri tuhaf hayvanlarla ilgiliydi. Kendimi garip kanatlı yaratıklardan oluşan bir atlıkarıncanın üzerinde dönerken hayal ettim. Kendimi çok hasta hissetmeye başladım ve kaçınılmaz olanla yüzleşmek için banyoya doğru yol aldım - her iki delikten aynı anda işedim. Katartik olduğu kanıtlandı ve durumu daha tam olarak deneyimlemem için beni serbest bıraktı. Sarmaşıklar, çeşmeler ve hayvanların görüntüleriyle dolu orman benzeri yerlere seyahat ettiğimi hatırlıyorum. Bu alanlarda dolaşırken dakikalar bana saatler gibi geliyordu. Ayağa kalktığımda duyusal etkiler çok rahatsız edici olsa da, yüksek doz seviyesi göz önüne alındığında, yatarken ve zihnimde seyahat ederken bedenimi kolayca görmezden gelebiliyordum."

UZATMALAR VE YORUM: En başta, harmalini tek bir kimyasal olarak kullanan raporları Peganum harmala tohumlarını kullanan raporlarla karıştırdığım için özür dilemeliyim. Bu elbette farmakolojik bir saçmalıktır çünkü harmalin saf bir kimyasal maddedir, oysa P. harm ala tohumları, psikofarmakoloji profilinde rol oynayabilecek pek çok başka alkaloidle birlikte harmalin de içerir.

Bununla birlikte, bu kimyasalın ve bitkinin etkilerine ilişkin raporların bu şekilde birbirine karıştırılmasının geçerli bir nedeni vardır. Birçok insanın zihninde, bu iki maddenin yalnızca monoaminoksidaz inhibitörleri olduğu ve birbirlerinin yerine kullanılabileceği düşünülmektedir. Geçenlerde internette bir yerde şöyle bir tavsiye okudum: "Eğer gerçekten 'shroom'larla uçmak istiyorsanız, yanlarına biraz harmalin veya Suriye Rue tohumu alın." Bu tek cümle, psychedelic uyuşturucu alt kültüründeki bir dizi popüler efsaneyi somutlaştırıyor. Bu karışık düğümü çözmeye çalışayım.

Bazı ilaçlar gerekli amin fonksiyonunun ortadan kaldırılmasıyla metabolize olur. Bu deaminasyon, monoaminoksidaz veya MAO adı verilen bir enzim sisteminin etkisiyle gerçekleşir. Bu enzim sistemi inhibe edilirse, ilaç daha az tahrip olur ve daha yüksek bir etki gücüne sahip olur. İlacı bu erozyondan koruyan maddeye monoaminoksidaz inhibitörü veya MAOI denir. Sonuç olarak, oksitleyici enzimler bir inhibitör tarafından işlevsiz hale getirildiğinde herhangi bir oral aktivite göstermeyen bazı ilaçlar (DMT gibi) kullanılabilir hale gelir. Huasca vs. Ayahuasca bölümünde bu tartışma uzun uzadıya ele alınmaktadır. Ancak, MAOI'nin kendisinin etkisiz olduğuna dair genel bir çıkarım vardır ve bu doğru değildir. Bazıları oldukça toksik olan ve vücut savunmamız onları yok edebildiği için normalde bizi rahatsız etmeyen çok sayıda diyet amini olduğu için bir miktar aktivite gösterebilirler. Bu savunmayı ortadan kaldırdığınızda toksisitelerini gösterebilirler. Ancak, inhibe edici ilaca özgü karmaşık bir farmakolojik özellikler spektrumu olabileceğine gerçekten inanıyorum. Bugün piyasada bulunan reçeteli anti-depresanlarımızın önemli bir kısmı tam olarak bu etki mekanizmasına sahiptir.

Harmalinin tek başına ve Peganum harmala tohumlarının tek başına etkilerinin sunulmasının nedeni budur. Her ikisi de vücut üzerinde oldukça sert olabilmelerine rağmen birbirlerinden çok farklıdırlar.

Şimdi, niteliksel yorumlar moduna yeniden girmek istiyorum, bu kez harmalin veya Peganum harm ala'nın ikinci bir ilaçla birlikte kullanımı ile. Bu örneklerin bazılarında, zaman ifadesinde belirtildiği gibi, inhibitör gerçek triptaminden önce alınmıştır.

DAHA FAZLA NITEL YORUM:

DMT İLE

(20 mg harmalin ve 55 mg DMT ile) "Üç saat boyunca hiçbir şey olmadı ve sonra bazı gözler kapalı hipnogojik soyutlamaların farkına vardım. Zirve noktası biraz daha uzundu ve adrenerjik baskı hafif psişik etkilerin gösterdiğinden biraz daha yoğundu. İniş de aynı şekilde uzun sürdü. Tüm bunlar DMT içildiğinde olduğundan kesinlikle daha az yoğundu."

(50 mg harmalin, 60 mg DMT [20 dakika] ile) "Motor aktivitede bir miktar artışa dair kısa bir öneri dışında hiçbir etki kaydedilmedi."

(80 mg harmalin, 40 mg DMT [60 dk] ile) "Oldukça fazla görsel aktivite vardı. Başlangıcı hafifti ama düşüşü hızlı oldu."

(100 mg harmalin, 120 mg DMT [10 dk] ile) "CNS etkilerinin ortaya çıktığı deneyin 80. dakikasına kadar netleşmedi. Başlangıçta bu, etrafımdaki her şeyin ayrıntılarının netleşmesi ve ardından hafif bir zaman bozulması olarak hissedildi. Gerçeklik kaybı yoktu ancak kapalı göz imgeleri hızla gelişti, daha sonra daha az yoğun olsa da gözler açıkken bile mevcut hale geldi. Görüntüler başlangıçta çok renkliydi ve bir kaleydoskoptan bakar gibi hafif bir dalgalanma ile sonsuza kadar tekrarlanan desenlerden oluşuyordu. Dikkatin kasıtlı olarak kaydırılması her zaman mümkündü ve yürüyüş hafifçe etkilenmiş olsa da verilen herhangi bir görevi konsantrasyonla yerine getirmek mümkündü. Kimlik veya gerçeklik kaybı yoktu. Gözbebeği hareketleri 'görüşümün' odak alanını değiştirmedi ki bu şaşırtıcıydı. Görüntüler gözler açıkken istenildiği gibi göz ardı edilebiliyordu. Kulaklıklar takılıyken müzik başka bir dünyaya dönüştü ve 'Hearts of Space' albümleri gözler açıkken istenilen noktada yarıda kesilebilen yolculuklara dönüştü. Etkiler iki buçuk saat sonra azalmaya başladı. Parlak renkler ve desenler sakin ve huzurlu bir şekilde daha az yoğun bir manzaraya dönüştü. Hiçbir zaman gözle görülür bir amfetamin çene sıkma, hiperaktivite veya huzursuzluk yoktu. Tüm bölüm, yoğun bir mutluluk ve şaşkınlık hissi bırakarak dört saatlik noktada sona ermişti. Uyku beş saatte kolaydı, ancak sonraki 30 saat boyunca konsantrasyonum belirgin şekilde bozulmuştu. Motor problemler ya da koordinasyon bozukluğu yoktu, ancak kısa süreli hafıza önemli ölçüde bozulmuştu ve küçük şeyler üzerinde bilinçli bir konsantrasyon gerektiriyordu. 38. saatte zihinsel durumum normale dönmüş görünüyordu. Bu deneyimle ilgili yapabileceğim tek eleştiri, TMA-2 ile yaşadığım içgörünün hiçbirinin yaşanmamış gibi görünmesiydi. Ancak bu, neredeyse herkes için psikolojik olarak çok güvenli bir deneyim gibi görünüyor ve çok keyifliydi."

(150 mg harmalin, 35 mg DMT [20 dakika] ile) "İlk etkiler 70. dakikada kaydedildi, hafif sarhoşluk hissi ve ardından önemli görsel bozulmalar ve düşüncelere odaklanamama ile karakterize edildi. İki saat içinde, gözler kapalıyken renkli desenler mevcuttu ancak görüntüler bilinçten o kadar hızlı geçiyordu ki dikkate alınamıyor veya analiz edilemiyordu. Çok sıcak bir ısıtma battaniyesine rağmen değiştirilmesi zor olan belirgin bir üşüme hissi vardı. İlginç bir bulgu da arzu ettiğim bir sahneyi görsel olarak "resmedemememdi". Başka bir deyişle, bir ormanı, bir atı ya da bir ağacı gözümün önüne getirmek istediğimi sözlü olarak söyleyebiliyordum ancak bu öğelerin hiçbiri gözümün önüne getirilemiyordu. Hızlı düşünce seli hızla yorucu hale geldi ve müzik, TV veya diğer sesler dahil olmak üzere tüm uyaranlardan kaçınmak için güçlü bir istek vardı. Etkiler üç saat sonra azalmaya başladı ve beş saat sonra tamamen ortadan kalktı. DMT'nin çok az kurtarıcı özelliği olduğu sonucuna varmaya başlıyorum. Şimdiye kadar, bazı fenetilaminler ve fenilizopropilaminler ile ortaya çıkan içgörü ve düşünce berraklığı ile karşılaştırılamaz. Bu 35 miligram seviyesindeki güçlü aktivite, 150 miligram harmalin dozunun bir MAO engelleyici olarak oldukça etkili olduğunu göstermektedir."

(150 mg harmalin, 80 mg DMT [20 dakika] ile) "Yaklaşık bir saat içinde, bazı sendelemeler ve zor yürümeyle birlikte hızlı bir zehirlenme başlangıcı oldu. Sonraki yarım saat boyunca, bulantı ve şiddetli bir depresyonla birlikte kapalı göz görselleri vardı. Parlak ışıkları sevmememe rağmen güvenlik için odadaki tüm ışıkları açtım. Telefonla bir arkadaşımı aramayı düşündüm ama sonra bu noktada hiçbir şeyin beni rahatlatamayacağını fark ettim. Entelektüel olarak güvende olduğumu biliyordum, ancak psikolojik olarak ezici bir öz değer kaybı ve umutsuzluk hissi vardı. Bu, bir psikiyatrist olsaydı psikoz olarak teşhis edilebilecek ciddi bir ego parçalama deneyimiydi. Etkileri beklenenden daha uzun sürdü, beşinci saatte kademeli olarak normale döndüm ve bir saat sonra uyudum. Yaşadığım olumsuz deneyime rağmen, ertesi gün hayatımın birçok yönünü olağanüstü bir netlik ve içgörü ile gördüğümü fark ettim ve bu deneyimin bir sonucu olarak bu kişisel kusurlardan bazılarını değiştirmeye çalışmayı planlıyorum."

(3 g Peganum harmala tohumu özü, 40 mg DMT ile) "DMT, alındıktan bir saat sonra fark edilir derecede etkili oldu ve oldukça hızlı bir şekilde zirveye ulaştı. Bir saat boyunca orada kaldı ve sonra düştü. Genel etkinin hafif olduğunu söyleyebilirim."

(5 g Peganum harmala tohumu ekstresi, 20 mg DMT [0 dk] ile) "Sadece bu miktardaki harmel tohumunun etkilerinin üzerinde ve ötesinde bir canlılık ve heyecan hissi vardı."

5-MeO-DMT İLE

(70 mg harmalin, 10 mg 5-MeO-DMT [0 dk] ile). "18. dakikada göz çevresindeki basınçta değişiklikler hissettim ve yürürken yüzer gibi bir his vardı. Bir buçuk saatte, muhtemelen artı üçte zirve yaptım, görsel yok, duygusal yok, entelektüel yok, negatif yok, pozitif yok. Biraz mide bulantısı. Neden +++'da olduğumdan emin değilim ama öyleyim. İki saat sonra inişe geçiyorum. Üç saat sonra karakterimin tamamen değiştiğini fark ettim, harmalin devreye girmeye başlamıştı. Bu, biraz mide bulantısı ile birlikte birkaç saat boyunca yoğunluğunu artırdı. Bu tamamen tek başına 300 mg. harmaline eşdeğerdi, ancak fizyolojik gürültü yoktu. Saat 12'de çok sayıda rüya ile biraz uyudum."

(80 mg harmalin, 10 mg 5-MeO-DMT ile) "Bu kavramsal olarak çok aktifti. Son derece ödüllendirici. Tek başına harmalinden ya da tek başına triptaminden dikkate değer bir fark var, bunların hiçbiri bu şekilde ağızdan alındığında aktif olmazdı."

(150 mg harmalin, 25 mg 5-MeO-DMT [60 dk] ile) "Yaklaşık 15 dakika içinde 5-MeO-DMT'nin tipik etkilerini hissetmeye başladım, giderek artan katı, biraz kaynayan, çalkantılı bir duygu. Kusacak gibi hissetmeye başladım ve bunu birkaç kez yaptım. İçsel duygu dalgaları fiziksel dünyaya dair farkındalığımı tamamen ortadan kaldırmaya yaklaşıyordu, ancak hiçbir zaman tek başına 12 miligram 5-MeO-DMT içtiğimde olduğu gibi o noktaya ulaşmadı. Deneyim oldukça yoğundu ama hiçbir zaman büyük bir korku hissetmedim. Geçmişte deneyimlediğim gibi bu 'orta' deneyim seviyesini tamamen aşkın bir duruma geçmek için bilinçli olarak biraz 5-MeO-DMT içip içmemeyi tartıştım. Ancak pipoyu istemek ve içmeyi başarmanın karmaşıklığı, yardımla bile çok fazla görünüyordu. Bu fikirden vazgeçtim.

"Daha farklılaşmış bir bilince 'inmeye' başladım ve hissettiğim ilk şey güçlü, agresif bir cinsel duyguydu. Üzerimde kıyafet yoktu ve uzun bir süre, bir saatten fazla bir süre, etrafta kıvranarak, ara sıra çok düşmanca ve/veya cinsel içerikli bir veya üç veya dört kelimelik cümleler söyleyerek geçirdim. Bakıcımdan (bir kadın) ve Tanrı'dan nefret ettiğimi söylediğimi hatırlıyorum, ancak nefret ettiğim şeyin bakıcının cinsel/annelik imajı olduğu oldukça açıktı, çünkü kendi içimde sahip olmadığım bir şeye ihtiyaç duyduğum için kızarken arzuladığım ve bağımlı hissettiğim bir şeydi. Bir sonraki aşama beni fiziksel olarak sakin ve sessiz buldu. Nihayet dört saat sonra kendimi uykulu ve rahat hissediyordum. İyi yemek yedim ve iyi bir ruh halindeydim.

" Ağızdan daha yüksek bir doz almanın beni sigara içerek ulaştığım duruma mutlaka iteceğini düşünmüyorum çünkü başlangıç çok çok yavaştı. Bu kombinasyonu tekrarlayacağımı sanmıyorum."

TMPEA İLE

(150 mg harmalin, 200 mg TMPEA (2,4,5-trimetoksifenetilamin) [20 dk] ile) "40. dakikada çok hafif bir periferik görsel titreşim kaydedildi. 80. dakikada koordinasyonda bir azalma görüldü ve yürümek normalden biraz daha fazla dikkat gerektirdi. Bu koordinasyon bozukluğu giderek artmış ve üç saatte zirveye ulaşmıştır. Bu süre zarfında harmalinin görsel gecikme özelliği belirginleşmiştir (baş döndürüldüğünde veya farklı bir yöne hızlıca bakıldığında, önceki görüntüler hareketin tersi yönde çoklu dalga şeklinde görme alanından çıkar). Hiçbir zaman düşünce üzerinde tespit edilebilir bir etki olmamıştır ve müzikli ya da müziksiz açık ya da kapalı göz imgelemesi olmamıştır. Beş saatlik noktada hiçbir etki tespit edilemedi ve kısa bir süre sonra uyku kolayca sağlandı. Özetle, sadece harmalin ile açıklanamayacak hiçbir şey yoktu.

MESCALINE İLE

(100 mg harmalin, 60 mg meskalin (3,4,5-trimetoksifenetilamin) [20 dk] ile) "İki saat sonra hoş bir fiziksel rahatlama, iyi olma hissi içindeydim ve müziği çok keyifli buluyordum. O andan dördüncü saate kadar düşünceler serbestçe aktı ve içgörünün bu deneyimin önemli bir parçası olduğu açıkça ortaya çıktı. Normalde bilinçdışı olan düşüncelere kolayca ulaşılabiliyordu. Sanki zihnimi çalışırken gözlemleyebiliyordum, gerçekler tartılarak sonuçlara varılıyordu. Altıncı saatte müzik, yüksek notaların net ve berrak olduğu güzel bir şeydi. Muhtemelen harmalinin etkisi geçmiştir. Sekiz saat uyuduktan sonra ertesi gün herhangi bir olumsuz etki görülmedi. Bu olağanüstü bir deneyimdi, TMA'nın içgörüsü ve MDMA'nın rahatlaması."

(150 mg harmalin, 100 mg meskalin [15 dk] ile) "Yaklaşık 45. dakikada bir mide ağrısı gelişti, ardından sonraki altı saat boyunca aralıklı olarak hafif bir bulantı meydana geldi. Yaklaşık iki saat sonra hafif bir koordinasyon bozukluğu olmasına rağmen kendimi rahat hissettim. Yürümek hiç sorun olmadı ama normalden daha fazla konsantrasyon gerektirdi. Bu noktada televizyondaki renkler açıkça daha yoğun ve oldukça doygundu ve orta derecede fotofobi gelişti. Şöminedeki ateş bile dikkat dağıtıcıydı ve müzik dinlemek en iyi karanlıkta mümkündü. Uyku girişimleri dokuzuncu saate kadar işe yaramadı. Uyandığında dehidrasyon hissi vardı ancak bunun dışında herhangi bir kötü etki görülmedi. Sabahın ilerleyen saatlerinde hafif dışkı gevşekliği mevcuttu. Sadece 80 ila 120 mg arasındaki dozlarda meskalin kullanılarak yapılan deneyler hiçbir MSS etkisiyle sonuçlanmadığından, harmalinin MAO bloke edici etkilerinin bu deneyim için çok önemli olduğu açıktır.

DİĞER UZATMALAR VE YORUMLAR: Kısa bir süre önce kendime sormak zorunda kaldığım cevaplanmamış büyüleyici bir soru var. Bu öyle bir soru ki, eğer doğru bir şekilde yanıtlanırsa, harmalin farmakolojisinin tüm alanını keyifli bir kargaşaya sürükleyebilir. Elime küçük bir miktar belgelenmiş Suriye rue tohumu geçti ve alkaloid içeriğinin ne olduğunu merak ediyordum. Ne de olsa bu, ayahuasca'nın inhibitör bileşeni olarak popülaritesi hızla artan iyi bilinen bir kaynak. Bu yüzden birkaç tanesini DMF ve karbonat altında bir havanda öğüttüm, özütü döndürdüm, bir damlasını bir mililitre 90:10 toluen/butanol içinde çözdüm ve bir mikrolitreyi GCMS'ye attım. Beklendiği gibi, iki ana tepe noktası ve küçük şeylerden oluşan ilgi çekici bir dağılım vardı. İlkinin spektrumu açıkça harmaline, ikincisininki ise harmine aitti. Literatür doğru.

Daha sonra, biraz toparlamak ve göreceli alıkonma sürelerinden kesinlikle emin olmak için referans koleksiyonumdaki standartları çalıştırmaya karar verdim. Referans harmine, aynı alıkonma süresi ve MS spektrumu ile ikinci piki verdi. Referans harmalinden bir örnek enjekte ettiğimde sürprizle karşılaştım. Burada, Harmalinhydrochlorid olarak etiketlenmiş E. Merck AG, Darmstadt sarı kristal madde örneği, yaklaşık iki kısım harmalin ve bir kısım harminin karışımı gibi görünüyordu. Sadece %70 saflıkta mı? Vay be.

Aklıma üç açıklama geldi. (1) Belki de harmin, analizimde bir şekilde harmalinden üretiliyordu. Bu yüzden yakın zamanda satın aldığım başka bir referans numuneyi denedim ve o da tek bir pik verdi. Yani analitik sürecimin bir tuhaflığından kaynaklanan bir artefakt değildi. (2) Belki de 1960'ların başında elde ettiğim Merck örneği (ve tabii ki aldığımda ne kadar eski olduğunu bilmeme imkan yoktu) bitki kaynaklarından, hatta belki de P. harmala 'nın kendisinden geliyordu. Belki de o zamanki analitik araçlar bu miktardaki harmini bir safsızlık olarak tespit etmek ve tanımlamak için yetersizdi. Bu iki alkaloidin ilk kez 150 yıl kadar önce bitki kaynaklarından izole edildiği ve birbirinden ayrıldığı düşünüldüğünde bu durum hiç de iç açıcı değil. Örneğimin o kadar eski olmadığından eminim. E. Merck AG'nin bile o kadar eski olduğundan emin değilim. Analiz araçları uzun zamandır kullanılıyor. Her neyse, onlara yazdım ve bana kataloglarında hiç harmalin olmadığını, sadece harmine olduğunu belirten eliptik bir yorumla cevap verdiler. Dolayısıyla şişenin içinde ne olduğunu bilmeleri mümkün değildi. Elbette kataloglarında hiç bulunmayan pek çok şeyin araştırma numunelerini dağıtmış olabilirler, ancak bu şekilde cevap vererek tüm suçluluklarından kurtulmuş oldular. Ve tabii ki tüm yasal sorumluluktan da. TAMAM.

Geriye (3) kalıyor. Belki de yıllar içinde harmalin kendiliğinden bir hidrojen molekülü kaybeder ve harmine dönüşür. Kimyasal olarak hesaba katılması kolay bir şey değil, ancak olasılıklar tükeniyor. Bir zamanlar sessiz bir kahramanım olan İsveçli Bo Holmstedt'in Banisteria caapi 'den (şimdi Banisteriopsis caapi olarak biliniyor) alınan eski bir bitki örneğinin analiziyle ilgili yaptığı bir yoruma yönlendirildim. İncelediği herbaryum örnekleri 19. yüzyıl bitki kaşifi Richard Spruce tarafından Güney Amerika'nın Rio Negro bölgesinde toplanmış ve nehrin birkaç mil aşağısındaki nemli ve küflü bir kulübede birkaç yıl saklandıktan sonra yeniden keşfedilerek Kew Botanik Müzesi'ne gönderilmiş ve burada yüz yılı aşkın bir süre sessizce dinlendirilmişti. Holmstedt 30 yıl kadar önce bunları incelediğinde, alkaloid içeriğinin %0,4 olduğunu rapor etmiştir. Bu, aynı zamanda analiz ettiği ve %0,5 alkaloid içerdiğini bulduğu yeni toplanmış, botanik olarak doğrulanmış bir Banisteriopsis caapi örneğiyle neredeyse aynıydı. İkinci materyal, birçok yazar tarafından tanımlandığı gibi, ana alkaloidler olan harmine, harmaline ve tetrahydroharmine içeriyordu. Buna karşın, Ladin materyalinin alkaloid içeriği yalnızca harminden oluşuyordu. Spruce tarafından 1853 yılında toplanan örneklerin başlangıçta sadece harmin mi içerdiği yoksa belki de daha büyük olasılıkla harmalin ve tetrahidroharminin zamanla kimyasal olarak daha kararlı aromatik b-karbolin harmine mi dönüştüğü sorgulanmaya açıktır.

Bu muamma nasıl cevaplanabilir? Saf bir harmalin örneğini, spektral tanımlamasıyla birlikte 50 veya 100 yıl boyunca rafa kaldırıp sonra yeniden analiz etmek mi? Kim bilir, ama bu dönüşüm için gerekli olan şey ısı, bir parça demir katalizör ya da bilinmeyen bir Güney Amerika küf türü olabilir. Asidin bu oksidasyonu teşvik ettiği kesinlikle bilinmektedir. Bu soruyu yanıtlamak çok faydalı olacaktır çünkü metabolik bir zehir olarak harmalini içeren insan farmakolojik çalışmalarının sonuçlarının bir kısmı, belki de çoğu, harmalin kirletici olarak harmalinin bağımsız etkisinden etkilenebilir.

Eğer gerçekten de Peganum harmala 'nın harmalin kaynağı olarak kullanımı giderek yaygınlaşırsa, terazisi olmayan ve bunun yerine hacimlere başvurması gerekenler için bazı yardımlar faydalı olabilir. Ağırlıklar, hacimler, miktarlar, laboratuvar numaraları ve mutfak eşyaları arasında bir denklik tablosu yapmaya karar verdim, böylece kullanılan botanik malzemelerin ölçümünde bir tutarlılık bulunabilir. Kısacası, bir şey ne kadar ağırdır ya da ne kadar hacimlidir? Benim çıkış noktam, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımı ile ilgili basında sürekli olarak bahsedilen ve en sık kullanılan alet oldu. Bu çay kaşığıdır. Bir çay kaşığında ne kadar malzeme vardır? Bir çay kaşığı ne kadar büyüktür? Çay kaşığı nedir? Mutfaktaki bıçak ve mantar çekmecesinde bulunan, farklı boyutlarda başka kepçelerin de takılı olduğu bir halkaya asılı küçük, yarı küresel metal bir kepçe midir? Yoksa üzerinde sanatsal bir sapı olan, kahvenize şeker ekleyen ve karıştırma işini yapan çelimsiz bir şey mi? Üzerine bir şeyler yığıyor musunuz, yoksa parmağınızla düzleştirerek düzleştiriyor musunuz? Sözlük bir çay kaşığının tam olarak 1,333 sıvı dram içerdiğini söylüyor. Vay canına! Hadi bakalım. Dramın sözlük tanımlarını okursanız bunun tam bir saçmalık olduğunu göreceksiniz: (1) avoirdupois sistemini kullanıyorsanız 1.771 gram veya (2) eczacı sistemini kullanıyorsanız 3.887 gram. Peki, analitik bir terazisi olmayan ya da avoirdupois ve apothecaries kelime dağarcığına hemen hakim olmayan eczacı olmayan bir kişi, istenen miktarda Peganum tohumunu nasıl ölçer?

Suyun hacmine eşit bir ağırlığı olduğundan, su ile ağırlıkların hacimlerle kolayca değiştirilebileceğini hatırlayarak aşağıdaki ölçeği kullanmanızı öneririm. Bu terazilerin her ikisinde de (su ve üzerlik) çay kaşığı, mantar çekmecesinde bulunan, düzleştirilmiş küçük yarı küresel şeydir:

---- Bu su içindir ----

1 çay kaşığı su = 0,16 ons (5 gram)

3 çay kaşığı = 1 yemek kaşığı = 0,5 ons (14 gram)

2 yemek kaşığı = 1 ons (28 gram)

4 yemek kaşığı = 1/4 fincan = 2 ons

16 yemek kaşığı = 1 fincan = 1/2 pint = 8 ons

2 bardak = 1 pint = 1 pound

2 pint = 1 quart

4 litre = 1 galon

Ya da bir çocukluk tekerlemesi olarak öğrendiğim gibi; bir pint bir pound, dünyanın her yerinde.

Unutmamalısınız ki, bu hacim meselesinin kendi tuzakları vardır. Tohumlar, ağaç kabukları, yapraklar ya da su yoğunluğunda olmayan diğer biyolojik şeyler için hacim ölçümünü kullanmaya başladığınızda, bunlar farklı derecelerde kabarıklığa sahip olacak ve ağırlıkları hacimlerinden daha az olacaktır. Burada uygun olan Rosetta taşı çevirisi, Peganum harmala tohumlarının su yoğunluğunun yarısından biraz fazla olduğu gerçeğine dayanmaktadır. Ve ağırlığının %2 ila %6'sı arasında alkaloid içerebildiklerinden, aşağıdaki denklemler kullanışlıdır:

---- Bu Suriye rue tohumları içindir ----

1 çay kaşığı rue tohumu = 3 gram = 60-180 mg alkaloid

1 yemek kaşığı rue tohumu = 9 gram = 200-600 mg alkaloid

1 büyük (OO) öğütülmüş rue tohumlu jelatin kapsül = 0,7 gram = 15-45 mg alkaloid

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Teşekkürler! Bunu daha önce okumuştum ve tam agonizm için 125 mg rakamını buradan aldığıma yemin edebilirim. Erowid'deki bir deneyim raporu olmalı. Ne yazık ki, harmalin alkaloidler hakkında okuduğum 20 yıllık hafızamı kontrol etmeliydim. Hem MAO A hem de B'yi inhibe ettiklerini düşünüyordum ama hayır. Onlar bir mao-a ve feniletilamin için bir mao-b'ye 🤷😓 ihtiyacım var. Halüsinojenleri pek sevmesem de yine de tek başıma deneyeceğimden eminim. Bir zamanlar severdim, sonra 5 yıl kadar sihirli mantar yetiştirdim. Artık trip atmak zehirlenmek gibi geliyor.

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Evet! Ben de tam bu konuyu araştırıyordum ve bu kitap sorularımın çoğunu cevapladı. Çok teşekkürler!

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
162
hey üyeleri̇ daha fazla sentez ve di̇ğer i̇laçlarin (benzerleri̇) deneyi̇mi̇ i̇çi̇n kontrol edi̇n
  • pihkal (ki̇myasal aşk hi̇kayesi̇)
  • tihkal (devam)

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
162
Bu kitaplar Dr. Alexander Shulgin ve Ann Shulgin tarafından yazılmıştır,

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Yukarıdaki Harmaline alıntısını TiKHal'den aldım

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Pihkal =Feniletilaminler Tanıdığım ve sevdiğim
Tikal=tanıdığım ve sevdiğim triptaminler
Çoğu giriş için sentez ve deneyim raporları içerir ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli yerlerde ücretsiz olarak çevrimiçi olarak mevcuttur
Pihkal
Tihkal

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Her iki kitap da BB'den indirilebilir:
/resources/pihkal-a-chemical-love-story-books-1-2.70/
/resources/tihkal-the-continuation-books-1-2.71/

Sağ üstteki "indir "e tıklayın ve dosyayı doğrudan alın...

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Bugün tembel ve sıkıcı bir Pazar, belki 150 mg'lık bir biyoanaliz yaparım. Daha önce 100 mg yapmıştım. Beklediğim gibiydi, renkler ekstra canlı görünüyordu. Oldukça yoğun bir beyin sisi. Bu madde UV ışığı altında gerçekten parlıyor. Acaba içebilir miyim? 🤔 Daha önce çarkıfelek içmiştim. Gerçek çiçekler (Passaflora incarnata) His tamamen aynıydı. Gerçekten de hoş bir duman.

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Tembel Pazar günleri deney yapmak için iyidir...
Dün gece MDMA, Ketamin, 2C-B ve DMT ile oynadım. Bugün tembel ve deneysiz bir gün haha

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Onlara 100mg/100mg metamfetamin karıştırıp folyodan içiyor ve birkaç bira içiyordum. Duman biraz sert ama %1000 daha saykodelik ve öforik ☺️ Bir dakika içinde biraz ot içebilirim

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Folyodan sigara içmemelisiniz - bir dizi önemli olumsuz sağlık etkisiyle bağlantılıdır.
Bir dab rig veya benim yaptığım gibi, örgü bağlantı parçaları olan RDA'lı bir vape mod alın. RDA'nın içine pamuk koymayın ve keskin bir köşe olmaması için ağı olabildiğince düzleştirin ve maddenin üzerine yerleştirin.

DMT ile inanılmaz derecede iyi çalışıyor, güzelce ısıtılması gereken başka bir şeyle neden işe yaramayacağını anlamıyorum.