Dondurma adımından sonra son ürünü işe yaramaz hale getiren ağır renk değişikliği

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Merhabalar!

Dün -görünüşte- güzel bir 3. parti yaptım. Ancak, dondurucu adımından sonra, karışım bir şekilde bir alt malzemenin mavi renk değişikliği ile mahvoldu.
bir parçası.

Bu sorun önceki 2 partide de meydana geldi, ancak bu denemeden çok daha kötüydü ve herhangi bir şey olabileceğini düşünmüştüm, çoğunlukla bazı hatalar yaptım,
ve bir dahaki sefere daha iyisini deneyin.

Bunu "daha iyi" kısmından ayırmak zor, çünkü mavi çok güçlü ve vakum filtrasyonuna ulaşan küçük bir parça bile bence son ürünün mahvolmasına neden oluyor.
Elbette, çok fazla aseton kullanmak sonunda bunu "düzeltebilir", ancak aynı zamanda son ürünü tüm olağan özelliklerden yoksun beyaz bir toz haline getirir. Çöp tenekesi için mükemmel derecede uygun.

Bunun dondurma adımından kaynaklanabileceğini düşünmeye başlıyorum (belki çok soğuk, -18), ancak burada neyin sebep olabileceğine dair bazı uzman görüşlerini duymak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler!

Faydalı olabilir: DCM'de yapışkan başlıklardan birinde açıklandığı gibi prosedürü kullanıyorum, ancak daha düşük hacim (şimdilik, neyse ki).

Ne demek istediğimi açıklığa kavuşturmak için bazı resimler.

Asitleme işleminden sonra, paketlemeden ve gece boyunca dondurmadan hemen önce:

VbAr4JEatD

Ertesi gün çıkardıktan hemen sonra

LPMsobqdhF
75tMesmLW6

Ne umuyordum:

7qGJkOn6dw

riderofapocalypse

Don't buy from me
Member
Reaction score
3
çok az asit, sadece dcm'ye conc hcl ekleyin, 20 dakika karıştırın ve dondurun

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Teşekkürler. Nasıl daha fazla asit kullanılır ve hala ph 4.5'in üzerinde tutulur? Bikarb mı eklenir?

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
85
Hangi asetonu kullanıyorsunuz?

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
85
Dondurucu kullanmayın daha hızlı yapabilirsiniz

Asit eklendikten sonra tüm çözücüler buharlaştırılabilir ve geriye saf bir toz kalır.

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Teşekkürler, ama bence bu sadece sorunu maskeliyor.