[YARDIM] İlk kesikli reaktörümü seçiyorum - Çin reaktörü mü değil mi?

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Selam millet,

ilk toplu reaktörümü seçme zamanım geldi.

Reaksiyonu ölçeklendirirken birden fazla reaktör satın almak zorunda kalmamak ve aynı zamanda maliyetten tasarruf etmek için 100L'lik bir Cam Reaktör almak istiyorum.
Soğutucu + vakum pompası dahil 2-10L'lik bir tane satın almak, daha sonra 100L reaktörümü satın alırken tekrar satmak için bana çok fazla risk gibi geliyor.

Çin batch reaktörleri ile ilgili deneyiminiz nedir?

USA LABS gibi şirketlerin de Çin'de üretim yaptığını ve yalnızca Amazon'da perakende satış yaptığını varsayıyorum, bu yüzden doğrudan Çinli üreticiden satın almam daha mı iyi olur?

CLEARNET UYARISI - BU YAZI CLEARWEB BAĞLANTILARI İÇERİYOR

Burada listelemek istediğim birden fazla teklif aldım:

Lab1st

Bir teklif talep ettim ve şu anda bekliyorum, ancak diğerlerine kıyasla çok pahalılar. Vakum pompası ve soğutucu olmadan 200L kesikli reaktörün fiyatı 17.500€

ABD LABORATUVARLARI

- Soğutucu + vakum pompası dahil 100L ceketli cam reaktör: 28.049€
Bağlantı: https://www.amazon.com/USA-Jacketed...ards/dp/B09T3QLWQT?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1

YUANHAI:

- 100L Ceketli Cam Reaktör: 3.350€
- Sirkülasyonlu Soğutucu: 1.000 €
- Sirkülasyonlu Isıtma Banyosu: 1.260€
- Su Döngüsü Vakum Pompası: 450€

- 20L Rotavap: 3.150€
- Sirkülasyonlu Soğutucu: 2.000 €

- 50L Rotavap: 4.200€
- Sirkülasyonlu Soğutucu: 2.250€

Bağlantı: https://yuanhuai.en.alibaba.com/

Cincerly,

Koko

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133
Sadece 2 veya 3 boyunlu 20 litrelik yuvarlak tabanlı bir şişe ile başlamak için satın alın. İsterseniz 2 boyunlu, isterseniz 3 boyunlu yapabilirsiniz. Çok daha ucuzdur
gazla ısıtın ve 20 çapa kadar çubuklu bir üst karıştırıcı kullanın, bunu ayrı olarak satın almanız gerekir çünkü karıştırıcılar sadece 6 çapı destekler
Ayrıca, 10 watt'lık bir akvaryum pompası ve iyi bir kondansatör satın alın
ayrıca iyi bir termometre ve pH kağıdı veya dijital

iyi bir başlangıç seti sipariş etmeniz de tavsiye edilir çünkü konektörler kelepçeler şişeler ve çok daha fazlası içindedir

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133
avrupa dişindan satin alirsaniz %21 i̇thalat vergi̇si̇ de ödemeni̇z gereki̇r
yani 10.000 Avro için bu 2100 Avro ekstra demektir

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594

Teşekkürler dostum, haklısın - başlangıç için bu muhtemelen iyi bir çözüm, sürece ve reaksiyona aşina olmak için!

Harika seçenekler buldum ve onları sipariş edeceğim, teşekkürler!

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594

Bir ısıtma mantosu veya sıcak plaka da aynı işi görmez mi?

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133
20 litrelik bir şişe için değil

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594

Aslında 20 litrelik şişeler için uygun 2100W'lık bir ısıtma mantosu buldum.

Bana gaz veya sıcak plaka kullanmaktan daha kullanışlı geliyor.

CLEARNET UYARISI

3000W ile başka bir tane

Birincisi oldukça ucuzdur ve 350 °C'ye kadar ısıtırken, ikincisi 450 °C'ye kadar ısıtabilir.

NaBH4/CuCL2 rotası ile 80 °C aşılmaz ve mükemmel uyum sağlar, seçtiğiniz P2P rotası için 165 °C'lik bir sıcaklık gerektiğinden bunlar da işe yarar.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133

Sizin için iyi olduğunu düşündüğünüz şeyi yaparsınız.

Bunu asla kullanmam çünkü gazı çok daha fazla seviyorum ve en önemlisi 1500 t/dk'da üstten karıştırma

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594

Her iki seçeneği de deneyeceğim çünkü her ikisini de çevrimiçi laboratuvar resimlerinde gördüm ve sonra bana en uygun olana karar vereceğim :)

Tavsiye için teşekkürler!

adroitsynth

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Hangi ülkedesiniz?

İşe başladığımda reaktör siparişi vermek tam bir çılgınlıktı, şimdi ise ABD'nin CA eyaletinde on yıldan uzun bir süredir kenevir endüstrisinde danışmanlık yapıyorum. Gözümü bile kırpmadan 10 adet 100 litrelik reaktör sipariş edebiliyorum.

Dolayısıyla sizi doğru yönlendirebilir, hatta danışmanlık işim aracılığıyla siparişinizi kolaylaştırabilirim. "Çin" konusuna hemen değinmek istiyorum. Çok sayıda üretici var ve ürünlerinin çoğu aynı görünüyor, deneyimlerime dayanarak bazılarının uygun kalite kontrolüne sahip olduğunu ve diğerlerinin hedefi kaçırdığını söyleyebilirim. Sorun, müşteri hizmetleri veya değiştirme/sorun giderme aşamasına gelindiğinde ortaya çıkıyor.

Ancak tamamen dürüst olmak gerekirse, özellikle kenevir endüstrisi için, cam olduğu ve sıvı tuttuğu sürece bunların hiçbiri önemli değildir. Yardımcı ekipman başka bir konudur.

Size en iyi şekilde yardımcı olabilmek için, hangi ülkedesiniz ve reaktörünüzle ne yapmak istiyorsunuz? İnanın bana, her şeyi gördüm ve yaptım, birçok milyon dolarlık laboratuvar ve daha pahalı olanların etrafında daireler çizen, doktoralıların stopcocks ve kadranları çevirdiği birçok daha ucuz laboratuvar inşa ettim.

İhtiyacınız olan tek şey karıştırma ile hafif ısıtma ve soğutma ise yanlış yapamazsınız, hava ve / veya suya duyarlı süreçleri veya hassas sıcaklık yönetimini barındırmak için hassas bir yapıya ihtiyacınız varsa, o zaman biraz yönlendirmeye ihtiyacınız var.

Ayrıca, reaktörler geri akış için uygundur ancak geri kazanım için uygun değildir ve eğer aklınızda kristalizasyon varsa, filtre plakası ve kolay toplama için dışarı çıkan tabanı olan bir filtre reaktörü istersiniz.

Çinli üreticiler, özellikle fiyatına göre ısıtma ve soğutmada mükemmel olabilirler, vakum o kadar da iyi değildir.

Bana haber ver dostum, yardım etmekten mutluluk duyarım!

Last edited:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Hey adamım,

Görüşleriniz için çok teşekkürler.

Bununla birlikte, şu anda orta Avrupa'da ikamet ediyorum ve Çin'den büyük miktarlarda kesikli reaktör sipariş etmek için yardımcı olabilecek herhangi bir endüstride iş geçmişim yok. Ayrıca, bu birkaç hafta/ay sonrasına yönelik bir görev ancak doğru zaman geldiğinde her şeyin hazır ve yerinde olmasını istiyorum.

Hedef sadece amfetamin freebase üretimi olacak.

Özel bir sohbet için açık mısınız?

Birçok Çinli şirketi kontrol ettim ve her zaman (kalite görünümü ve fiyatlandırmanın yanı sıra) süreç boyunca mükemmel müşteri hizmetleri sunan şirketleri seçiyorum.

Henüz herhangi bir sipariş vermedim, bu nedenle bir tartışma başlatmak için zaman çok doğru olacaktır.

Not - Hesabıma yaklaşık 2 hafta boyunca erişemedim, bu yüzden yarından itibaren tamamen geri döneceğim.

Cincerly,

Koko