Basit bir hap presinin mekanizmasının tasarlanması için yardım

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Hey 👋, Birkaç Çinli satıcıdan satın alabileceğiniz gibi basit bir CandyLand mini tek zımbalı hap presinin çıkarma mekanizmasını nasıl tasarlayacağımı ve inşa edeceğimi anlamama yardımcı olacak birine ihtiyacım var. Tüm makineyi ithal etmek zor olduğu için, bu makineyi kendi başıma yapmaya karar verdim, çünkü presin tasarımı oldukça basit ve tablet kalıbının kendisi dışındaki tüm parçalar yasal, ucuz ve satın alınması kolay. Bana yardım edenlere bir ödül olarak, tüm bitirme projesinin bir öğreticisi olarak yapım planını paylaşacağım.

Attachments

• 6LXqAVma7D.jpg
    6LXqAVma7D.jpg
    196.5 KB · Views: 229
  • UeF4vxK5Y7.jpg
    UeF4vxK5Y7.jpg
    57 KB · Views: 198

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Hey, bana yardım edecek birine ihtiyacım var. Presin kendisi zaten çalışıyor, ancak makinenin besleyici ve çıkarma mekanizmasına sahip taban plakası olmadığı için, sadece tek hap üretmek mümkün çünkü her bir hapın kalıp kalıbından elle çıkarılması gerekiyor. Taban plakasını nasıl yeniden inşa edeceğimi anlamaya çalıştım ama ne yazık ki mekanik / tasarım bilgisi eksikliği nedeniyle tasarımı ve fırlatma mekanizmasını nasıl yeniden inşa edeceğimi anlayamıyorum, şimdi burada sıkışıp kaldım. Umarım buradaki herhangi biri, mekanizmayı resimlerde gösterildiği gibi nasıl tasarlayacağım ve yeniden inşa edeceğim konusunda bana yardımcı olabilir. Bu parçayı tasarlamak için bir ki yazılımı veya benzeri bir şey bulmaya çalıştım, ancak mekanizmanın kesin bir tasarımını nasıl yapacağımı ve ardından yerel hırdavatçıdan aldığım parçalarla nasıl yeniden inşa edeceğimi bulamıyorum. Bu yüzden belki bunu benimle birlikte çözebilir veya nasıl yeniden inşa edeceğime dair bana yol gösterebilir.
Bana yardım edenlere bir ödül olarak, inşaat planını tüm bitiş projesinin bir öğreticisi olarak ücretsiz olarak paylaşacağım ve siz de ücretsiz olarak bazı xanax veya xtc hapları alacaksınız! Şerefe!

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
54
Alibaba'dan satın almanız gerekiyor, satıcı gümrük tarafından şüphelenilmemesi için iki koli halinde gönderebilir

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
54
Anlaşmam gereken bir satıcı var, satın almak isterseniz size yardımcı olacağım

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
54
Pistonu inşa etmek istiyorsanız bu saçmalık
Zaman ve para kaybı, çünkü sizden önce denedim ve sonuç vermiyor

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Reaction score
16
Merhaba, ben Marty€mcfly ve küçük bir tavsiye vermek istiyorum. Bu tür konularda biraz deneyimim var. Hap presleme mekanizması göründüğü kadar basit değildir.

Neyi preslediğinizi bilmekle başlayın çünkü farmasötik veya sokakta üretilen bir hapta fiziksel özelliklerin beklentisinde bir fark vardır. Bir talebi karşılamak için bunları üretmenizin mümkün olması, müşteriler için fiziksel görünüme dayanır.

İki kalıp arasındaki perçin ve plakaların iki aralığa basınç uyguladığı mekanizma daha iyi anlaşılmalıdır çünkü zamanınızı boşa harcamak istemezsiniz.

Bu makinenin kullanımının o kadar da kolay olmadığı kanıtlanmıştır💯:
https://imgur.com/a/sTcN7td

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Yardımınız için teşekkürler ama yeni bir makine istemiyorum, sadece hapları kendi yaptığım halihazırda çalışan presimden çıkarmanın bir yoluna ihtiyacım var. Aksi takdirde 30 dakikada 10 haptan fazlasını üretmek imkansız.

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Zaten çalışan bir hap presim var, sadece hapın preslendikten sonra nasıl dışarı atılacağını bulmam gerekiyor!

Bu yüzden lütfen bu basit mekanizmayı resimlerimde gösterildiği şekilde nasıl yeniden inşa edeceğim konusunda bana yol gösterin.

Bunu bir 3d yazıcı ve / veya bazı metal işleme becerileri ile yeniden inşa etmenin mümkün olduğuna eminim.

Ne yazık ki alibaba'da sadece fırlatma mekanizması ile taban plakasını satan hiçbir satıcı yok.

Bu makineyi gümrükten çekmek imkansız çünkü vergi ödemek için Postanede tutulacak ya da almaya çalıştığımda yakalanacağım.

Yani tek şansım bunu yeniden inşa etmek.

Fırlatma mekanizmasının planını nasıl alabileceğime dair bir fikri olan var mı?

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
Bir taraftan basınç uygulamak yerine, bir döngünün sonunda kalıbın alt kısmının çekildiği ve üst çubuğun hapı alttan ittiği "çörek" (torus) şeklinde bir kalıba ihtiyacınız olacaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu koldan bir kam'a giden bir bağlantı çubuğu olacaktır

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Tavsiyeniz için teşekkürler!
Donut şekline ve dolara zaten sahibim ancak şu anda kullandığım kurulum nedeniyle büyük bir çabayla yalnızca bir hap çıkarabiliyorum.
Mekanizmayı nasıl uygulayacağıma dair farklı fikirlerim var ya da en azından sizinkiyle aynı, ancak bunu yapmak için tam bir plana ya da en azından tam ölçüleri bulmak için tam mekanizmanın bir fotoğrafına ihtiyacım var ya da en azından fırlatma mekanizmasını doğru bir şekilde inşa etmek için nasıl ve hangi parçaları inşa etmem ve satın almam gerektiğini anlamam gerekiyor.
Hapları kalıptan yukarı doğru itmek için çıkışı arttırmak gerektiğini düşünüyorum.
Farklı hap preslerinin nasıl yapıldığına dair bir kitap da aldım ama mekanizmayı inşa etmek zor (ama imkansız değil).
En iyisi, her bir parçayı yeniden inşa etmek için mekanizmanın tam ölçümlerini içeren elle çizilmiş veya daha da iyisi 3 boyutlu bir tasarım olacaktır.
Amaç, daha kısa sürede daha fazla miktarda hap üretmektir.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
Sonuna kadar giden bir deliği olan bir kalıp alın, kalıbın altını doğrusal bir solenoidin çubuğu ile bloke edin. Kol strokunun sonuna bir basmalı düğme anahtarı koyun, bunlar etkinleştirildiğinde (kol tamamen ileri) hiçbir şey yapmaz, ancak devre dışı bıraktığınızda (kolu geri çekmeye başlayın) solenoid etkinleştirilir, çubuğu kalıptan yukarı hareket ettirir ve hapı dışarı çıkarmaya zorlar. Karmaşık parçaların imal edilmesine gerek yoktur.

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Reaction score
16
Aslında burada biraz yardıma ihtiyacım var biliyor musunuz? Haplarım için bir polimer çözeltisi formülü istiyorum. Bir kaydırma makinem ve püskürtücüm/hava kompresörüm var ama hapları kaplamak için sıvı bir çözelti tarifine ihtiyacım var.

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Tüm yardımlarınız için teşekkürler, ancak ilk yazımda görebileceğiniz gibi hala taban plakasını + fırlatma mekanizmasını nasıl yeniden inşa edeceğimi bulmam gerekiyor. Selamlar

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Reaction score
16
Boyutları görebilmeniz için temel tahtamı çıkarıp sizin için fotoğraflarını çekeceğim.

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Bana daha fazlasını söyleyebilir misiniz?

You must log in or register to reply here.