YARDIM GÜVENLIK ACIL DURUM

the-pope

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Yanlışlıkla _ ile _ karıştırdım ve _ oldu gibi acil durumlar için özel bir başlığımız veya bölümümüz veya başka bir şeyimiz olmalı. Biri bana _'yi nasıl nötralize edeceğim konusunda tavsiyede bulunabilir mi ... vb.

Bu amaçla, şu anda ortasında olduğum ve umarım çözmek için uygun adımları attığım bir deneyimi sizinle paylaşmama izin verin.

HCl içinde çözünen bir parça çinko metalim vardı. Her şey plana göre gidiyordu. Sonra çinko olduğunu düşündüğüm ama aslında büyük olasılıkla alüminyum olan birkaç parça daha buldum.

Karıştırdıktan sonra (sıcak bir plaka üzerinde) mavi bir köpük ve klor kokusu ortaya çıktı.

Su ve kabartma tozu ile nötralize ettim... umarım...

Her türlü katkıya açığız.

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
163
Kullanılabilir herhangi bir bilgi almadan önce geç olacaktır, bu sadece forumu daha az kullanışlı hale getirecektir ve forum kimyagerleri çevrimiçi ise onlarla kişisel olarak iletişime geçebilirsiniz, onlar güvenilirdir ve size hizmet etmek için vardır.

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
10
NaBH4 redoksu yaptıktan sonra sodyum hidroksit ile çalışırken. Çalışırken eldivenin su ile dolduğunu fark ettim. Eldivenin içindeki suyun bir miktar nabh4 veya naoh ile kirlenmiş olabileceğini düşünüyorum. Ellerim yüzme havuzunda çok uzun süre kaldıktan sonra olduğu gibi görünüyordu. Onları temizlediğimden emin oldum ve işimi bitirdikten sonra uzun bir duş aldım.
Birkaç gün sonra ellerimdeki deri soyulmaya başladı ve şimdi işaret parmağımın üst kısmı sanki sıcak bir yüzeyde yanmış gibi hissediyor. Tüm parmak uçlarım hafifçe uyuşmuş hissediyor ve çok pürüzsüz bir dokuya sahip. Bu endişelenmem gereken bir şey mi yoksa kendiliğinden geçecek mi?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
276
Bu bir süre çok acı verebilir, baz yanıkları kötüdür, ancak ağrı kesici kullanmak dışında bu konuda yapılabilecek bir şey yoktur. Hala mevcut olan bazları nötralize etmek için elinizi yarım saat veya daha uzun süre seyreltilmiş asetik veya sitrik aside batırmanız gerekirdi, artık çok geç, sadece gelecek için.