Eroin test protokolü

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1

Giriş

Garip bir eroin ürünü satın aldınız ve kullanmadan önce kirlilik ve katkı testi deneyleri yapmak istiyorsunuz. Bu makaleyi deney yapmak için bir rehber olarak kullanın. Burada eroin ile yapılan manipülasyonların listesi, ev testleri için faydalı bilgiler ve ürün özeti yer almaktadır.
NSWZCYIr05

Formlar

Afyon haşhaşından elde edilen afyondan morfinin çıkarılması ve ardından morfinin asetillenerek diasetilmorfine (eroin) dönüştürülmesiyle elde edilen yarı sentetik bir opiattır. Saf eroin beyaz bir toz gibi görünür ve içilebilir veya burundan çekilebilir. Daha koyu, daha saf olmayan eroin seyreltilir veya çözülür ve daha sonra kişinin cildine, kaslarına veya damarlarına enjekte edilir. Sokak eroini neredeyse hiçbir zaman saf değildir. Beyaz bir toz veya koyu kahverengi olabilir. Üretim sürecine bağlı olarak birçok safsızlık olabileceğinden kıvamı büyük ölçüde değişebilir. Şekerler, nişastalar, süt tozu ve hatta diğer uyuşturucu türleri dolgu maddesi olarak eklenebilir. İlacın öngörülemeyen gücü, kişinin bağımlılığının yanı sıra meseleleri daha da karmaşık hale getirmektedir.

Hidroklorür tuzu.
Diğer isimlerinin yanı sıra diasetilmorfin ve diamorfin olarak da bilinen eroin, öforik etkileri nedeniyle keyif verici bir ilaç olarak kullanılan bir opioiddir. Tıbbi sınıf diamorfin, sokak eroininin gizli üretimi sırasında ham asetilasyonun sonucu olan, ağırlıklı olarak 6-MAM (6-monoasetilmorfin) olmak üzere morfin türevlerinin değişken bir karışımı olan siyah katran eroinden ayırt edilen saf bir hidroklorür tuzu olarak kullanılır.
BIEA3JvkNp
M0DtwsrAEH
1dfvDl4pUR
Siyah katran eroin.
Siyah katran eroin, katran gibi yapışkan veya kömür gibi sert olan eroinin serbest bazlı bir formudur. Koyu rengi, geride safsızlıklar bırakan ham işleme yöntemlerinin sonucudur. İsmine rağmen, siyah katran eroin koyu turuncu veya koyu kahverengi görünümde de olabilir. Genellikle diğer eroin türlerinden daha ucuzdur.

Siyah katran eroin saf olmayan diamorfindir. Diğer eroin formları asetilasyon sonrası ek saflaştırma adımları gerektirir. Siyah katran ile ürünün işlenmesi asetilasyondan hemen sonra durur. Ancak kendine özgü kıvamı, reflü aparatı olmadan yapılan asetilasyondan kaynaklanmaktadır. Bir tür olarak siyah katran, ham asetilasyonun bir başka sonucu olan ağırlıklı olarak 6-MAM (6-monoasetilmorfin) olmak üzere morfin türevlerinin değişken bir karışımını içerir. Asetilasyon sırasında uygun geri akış olmaması, asetilleme maddesi olan buzlu asetik asitte tutulan nemin çoğunu giderememektedir
.
FSCFWhV9Nk
FEOLH7yC65
Uxm8VZn40c

Eroinin en popüler karışımları

Nasıl işlendiğine bağlı olarak, kalın yapışkan bir "siyah katrandan" kahverengi, ten rengi veya beyaz bir toza kadar değişir. Sokak malzemesi, %90'a kadar yüksek saflıktan %5 veya %10'a kadar düşük saflığa kadar büyük ölçüde değişir. Eroin en yaygın olarak enjekte edilir (intravenöz, intramüsküler veya subkutan), tütsülenir veya insüfle edilir (burundan çekilir). Saf morfin ve eroinin her ikisi de ince tozlardır. Katranın kendine özgü görünümü ve dokusu, normal reflü aparatından yararlanmadan asetillenmesinden kaynaklanmaktadır.

Katranın daha az tağşiş edici ve seyreltici madde içerdiği varsayımı bir yanılgıdır. En yaygın katkı maddesi laktozdur ve her iki maddenin sıvı bir ortamda çözülmesi, yeniden ısıtılması ve filtrelenmesi ve ardından yeniden kristalleştirilmesi yoluyla katrana eklenir. Bu işlem çok basittir ve herhangi bir mutfakta uzmanlık gerektirmeden gerçekleştirilebilir.

Eroinin en yaygın kirleticileri 6-monoasetilmorfin (tamamlanmamış asetilasyon ürünü), kodein, 6-Asetilkodein papaverin, hidrokotamindir. Ayrıca, kafein, dekstrometorfan (DXM), dipiron, aminopirin, a-PVP, ketamin, amfetamin, metamfetamin, fentanil, 4-ANPP, difenhidramin, prokain, kinin, laktoz ve maltoz, mannitol ve benzeri gibi çok yaygın sentetik katkı maddeleri bulunur. ABD uyuşturucu analiz laboratuvarında eroin analiz raporlarının bir listesi bulunmaktadır.

Eroin, uyuşturucunun etkisini artırmak için genellikle fentanil veya fentanil türevleri/analogları (4-florofentanil, 4-ANPP, karfentanil) ile "kesilir" (seyreltilir/karıştırılır). Ancak son raporlar bunun son derece tehlikeli bir kombinasyon olduğunu kanıtlamıştır. Eroini fentanil ile kesmek, tek başına uyuşturucu olarak zaten çok güçlü olan her iki maddenin de gücünü artırır. Ve fentanil eroinden çok daha güçlü olduğu için, ikisinin karıştırılması daha şiddetli opioid kaynaklı zehirlenmeye neden olabilir ve ölüm riskini büyük ölçüde artırabilir.
ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi'nden (DEA) bir sözcüye göre, tehlikeli bir şekilde aşırı dozda fentanil almak için çok az şey yeterlidir ve eroinle fentanilin etkisini arttırmak ölümcül olabilir.

Prosedürlerin algoritması.

1. İlk olarak, test şeritleri içeren özel Fentanil test kiti kullanarak fentanil veya fentanil türevlerini/analoglarını belirlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Bu madde, özellikle bir çift eroinde son derece tehlikelidir. Bu maddeyi bulursanız, hayatınızı güvence altına almak için saf olmayan eroininizden kurtulmanızı tavsiye ederim. Eroin ürününüzdeki fentanil miktarını herhangi bir doğaçlama yöntemle ölçemezsiniz ve güvenli dozu tanımlayamazsınız. LF testleri (uyuşturucu test kitleri) hakkında bilgiler var.

Nasıl test edilir?

C: Seçeneğinizi belirleyin.
Seçenek 1:

• Kullanmayı planladığınız tüm ilaçları Adım B'deki talimatları izleyerek suda çözün.
  • Bu, ilaçlarınızı test etmenin en doğru yoludur, çünkü fentanil her zaman her tarafa eşit şekilde karışmaz. İlaçlarınızıbu şekilde test edemiyorsanız, Seçenek 2 veya 3'ü deneyin.
  • İlaçlarınızıbu şekilde test ettikten sonra, onları içebilir, temiz bir burun spreyi cihazı kullanarak burundan çekebilir veya kullanmak için suyun buharlaşmasını bekleyebilirsiniz.
Seçenek 2
  • İlaçlarınızı temiz bir yüzeyde ince bir şekilde ezin.
  • Ezilmiş ilaçları küçük, plastik bir torbaya koyun ve karıştırmak için torbayı sallayın.
  • Torbayı boşaltın ve ilaçlarınızı bir kenara koyun. Torbadaaz miktarda ilaç kalıntısı kalmalıdır.
  • Adım B'deki talimatları izleyerek torbaya su ekleyin.
Seçenek 3
  • Temiz, kuru bir kaba 10 miligram (mg) uyuşturucu koyun (Abraham Lincoln'ün saçını bir kuruşla kaplamaya yetecek kadar).
  • Eğer 10 mg ilacınızı test edemiyorsanız, temiz ve kuru bir kaba en azından birkaç tane koyun.
  • Adım B'deki talimatları izleyerek kaba su ekleyin.
B: Su ekleyin.
  • İlaçlarınıza su ekleyin ve karıştırın.
  • Test ettiğiniz her 10 mg kristal veya toz için yarım çay kaşığı su kullanın.
C: Test şeridini kullanın.
  • Test şeridini dalgalı tarafı aşağı gelecek şekilde suya yerleştirin. Şeridin 15 saniye boyunca suyu emmesini bekleyin.
  • Şeridisudan çıkarın ve iki dakika boyunca düz bir yüzeye koyun.
  • Sonuçları okuyun (bkz. "Test sonuçları ne anlama geliyor?").
  • İlaçlarınızı test etmek için ipuçları.
  • Test şeritlerini bir kereden fazla kullanmayın.
  • Hapları ve tabletleri ince ince ezin, toza su ekleyin ve iyice karıştırın. Hapıntamamını test etmek istemiyorsanız, ikiye bölün ve ortasından bir kısmını test edin.
Test sonuçları ne anlama geliyor?
Xrw7ZevYfh
F64dM1wEqG

Fentanil test şeritleri bir düzine farklı fentanil ailesi üyesini tespit edebilir ve bunlardan hiçbiri hayatınızı tehdit etmez veya sağlığınız için tehlikeli değildir. Bu üyeler şunlardır.
  • 3-Metilfentanil,
  • 4-Fluorofentanil,
  • Asetilfentanil,
  • Alfentanil,
  • Butirfentanil,
  • Karfentanil,
  • Floroizobütirfentanil,
  • Furanilfentanil,
  • Ocfentanil,
  • Remifentanil,
  • Sufentanil,
  • Tiofentanil.
2. İkincil olarak, eroininizin görsel kontrolünü sağlamalısınız. Eğer üründe kum, kağıt, plastik/cam/ahşap parçacıkları gibi görünür inorganik kirleticiler varsa, ürününüzü bir kağıt filtreden (kahve makinesi filtresi uygundur) geçirmeniz gerekir. Ayrıca, testin sonraki aşamalarından önce Eroin saflaştırmasını sağlamanızı öneririm. İlk adımda fentanil ve analogları tespit edilmiş olsa da, ürününüz yukarıda açıklanan diğer tehlikeli maddeleri içerebilir.

3. Üçüncü olarak, ürünün eroin ile uygunluğunu LF testleri (uyuşturucu test kitleri) ile teyit edin. Bu testler bir sonraki adımı seçmenize yardımcı olur.

4. Saflaştırma işleminden sonra, ürününüzün eroin tozu olup olmadığını kontrol edin. Saflaştırma işleminden sonra, eroin tozu daha açık ve daha az renkli olmalıdır. Kafeini belirlemek için, amfetamin için olduğu gibi nitrik asit ve amonyak çözeltisi ile aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

5. Daha sonra, herhangi bir kirletici bulunmazsa veya LF testleri (adım 3) karıştırılmış narkotik maddeyi ortaya çıkarırsa, eroin örneğinizi test reaktifleri ile kontrol etmeniz gerekir. "Uyuşturucu test reaktifleri" kullanın. Bu yöntemler, katkı maddelerinin türünü belirlemeye yardımcı olur. Reaktif sentezi yöntemlerini bulabileceğiniz, kontrol yöntemi prosedürlerini ve anlamını açıklayan kılavuzlar vardır. Eroin durumunda TLC deneylerinin yorumlanması oldukça zor olabilir, çünkü genellikle eroin 6-monoasetilmorfin, kodein, 6-Asetilkodein papaverin, hidrokotamin ve bazı opiatlar gibi maddelerin karışımını içerir. Bu karışım TLC plakasında bölünecek ve eroin kirleticilerinin tespitini engelleyecektir.

Örneğin, eroin örneğini (çift topak) küçük beyaz/renksiz bir plakaya veya Petri kabına koyarsınız. İki damla Mecke reaktifi ekleyin ve reaksiyonu gözlemleyin
.
  • Eğer reaksiyon 60 saniye sonra mavimsi yeşil renkte ise, saf eroin örneğiniz var demektir.
  • Eğer reaksiyon turuncu renkte ise, eroininiz dekstrometorfan ile kirlenmiş demektir. Bu madde eroin ürünlerinde oldukça sık tespit edilir.
Ayrıca, Mandelin reaktifi ile de deney yapın. Ek olarak,birkaç damla reaktif ile aşağıdaki reaksiyonları gözlemleyebilirsiniz.
  • Eğer reaksiyon 60 saniye sonra koyu kahverengi bir renk alırsa, saf eroin örneğiniz var demektir.
  • Eğer reaksiyon koyu kırmızımsı turuncu renkte ise, eroininiz ketamin ile karıştırılmış demektir. Bu maddeye bazen sokak eroini analiz raporlarında rastlanmaktadır.
RHnwmLzFT8
TnQY9MALCS
AKmw3iHJuM
Testlerin birkaç reaktifle yapılmasını tavsiye ederim çünkü numunede karıştırılmış ilaçların bir karışımı olabilir, test sonuçları farklı renkler gösterebilir. Farklı test reaktifleri test sonuçlarının daha net yorumlanmasını sağlar.

Sonuç

Kalite uygunluğunu teyit etmek ve safsızlık içeriğinin derecesini belirlemek için üçüncü adımaerime noktası doğrulaması eklenebilir. Eroin karışımının bileşimini belirlemenin en iyi yolları GC-MS veya LC-MS analizidir. Ancak bu kılavuz, çok sayıda eroin safsızlığının belirlenmesine ve sonuçların farklı yöntemlerle onaylanmasına olanak sağlamaktadır.

Last edited:

None

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Merhaba kardeşim, yardımına ihtiyacım var
Birkaç sorum var, eroin ürettim ama gücü yok, çok zayıf, size nasıl yapılacağını anlatacağım, bana gösterin
Morfini kalsiyum oksit ile ekstrakte ettim, sonra amonyak ile buharlaştırdım, sonra az miktarda hidroklorik asit ve odun kömürü ile kaynattım, süzdüm, sonra 6 saat boyunca asetik asit ile geri akıttım, sıvıyı sodyum hidroksit ile işledim, sonra kloroform ile ekstrakte ettim. Ve buharlaştırdım. Hiç de güçlü değil, sorun nerede?

None

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Bir sonraki soru, titrasyon ile ilgili bir sorunum var. Asidik hale getirmek veya çözeltiyi bir litreye titre etmek için karbonat (sodyum hidroksit) ile 100 cc'lik asidik bir çözelti kullanıyorum. Çünkü sodayı su ile karıştırıyorum, bu şekilde kullanıyorum. Dekantörde kloroform yükseliyor, ne yapmalıyım?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Üzgünüm ama gerçek kimya ile ilgisi olmayan bir şey yazıyorsunuz. Kabartma tozu NaHCO3'tür. Bir çözeltiyi bazik yapar, asidik değil... Titrasyonun ne olduğunu biliyor musunuz? Bunu hangi sebeple yapıyorsunuz?

None

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Cevap için teşekkürler, sizinle Google Trans ile konuşuyorum, kelimeler taşınıyor, anlam değişiyor. Karbonatın oynadığını ben de biliyorum ama anlamımı aktaramıyorum.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
Kabartma tozu , "bikarb" = sodyum bikarbonat
Kabartma tozu, = kabartma tozu ve mısır nişastası ile tamponlanmış bir asit tuzu. ıslandığında reaksiyona girerek karbondioksit oluşturur ve unlu mamullerin tadını çıkarır
Çamaşır sodası, = sodyum karbonat, bikarbonattan fırınlanarak elde edilebilir.

Sönmemiş/yanmış/hızlı kireç = kalsiyum oksit. Sönmüş kireç olarak da bilinen kalsiyum hidroksit oluşturmak için su ile karıştırılabilir.
Sudkostik = genellikle sodyum hidroksit, bazen de postasyum hidroksit. Her ikisi de pratikte neredeyse tamamen birbiriyle değiştirilebilir. Su ile karıştırılmış odun küllerinden zayıf bir potasyum hidroksit çözeltisi yapılabilir, buna "odun külü kül suyu" denir.

Amonyak veya "ev tipi amonyak" sudaki amonyak çözeltisi bayat sidik gibi kokar ve temelde çok lokal bir kimyasal silahtır. Sahada test edilmiş bir kimyasal silahın (klor gazı) oluşmasını istemiyorsanız çamaşır suyu ile karıştırmayın
Çamaşır suyu sodyum hipoklorittir, bazen domestos gibi 'kalın tuvalet plajı' ise bir yüzey aktif madde ile karıştırılır

Bunlar tüm ev üsleri ve isimleri