TLC hakkında soru sormak için doğru yerin burası olduğunu mu umuyorsunuz?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Merhaba arkadaşlar,
Son zamanlarda çok fazla soru sorduğumun farkındayım. Ben bir acemiyim... Açıkçası bu hobbit'e ÇOK para yatırdım ve TLC'yi araştırıyorum.
Her zaman söylediğim gibi, buradaki çoğu insanın aksine satmak için toplu kimya yapmıyorum ve bu yüzden laboratuvar için bir şeye ihtiyacım olduğunda bu bir bekleme oyunu, ancak nihayet elimdeki 500g triptaminden bazı tersiyer aminleri keşfetmeye başlayabileceğim aşamaya geldim.
Sanırım TLC, RXN'in tamamlanıp tamamlanmadığını anlamamda büyük bir faktör olacak.

Şimdi sorum şu - %100, tartışmasız bir şekilde %0,25 NaCIO çözücü spreye ihtiyacım var mı?

Açıkçası temizleyici olarak çamaşır suyuna sahibim, ancak belli ki içinde başka şeyler var ve damıtılması gerekecek ve sanırım tüm suyu onunla çekeceğim ve konsantrasyonu bilmeyeceğim için bu bir eşek olacak. Açıkçası önceden hazırlanmış bir sprey bulamıyorum.
Birisi spreyin gerçekte ne yaptığını açıklayabilir mi? Bu GERÇEKTEN faydalı bilgiye baktım ve %0,25'lik bir sodyum hipoklorit çözeltisi kullanmamı söylüyor.
Bir soru daha - fitil olarak ne kullanacağım? Suluboya kağıdı işimi görür mü? Yoksa belirli bir malzeme mi olması gerekiyor - gerçekten söylemiyor ve size söylemediği hemen hemen tek şey bu.
Açıkçası, resmi laboratuvarı olmayan bir adam olduğum için herhangi bir referansım yok ve bu yüzden bulguları yararlı bir karşılaştırma fotoğrafı, ancak esas olarak rxn'nin bittiğini tespit etmek için kullanacağım ...
Teşekkürler çocuklar!

Last edited by a moderator:

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
26
Öncelikle NaClO'yu nasıl destile edeceksiniz? Sadece suyu destile edeceksiniz ve sonra temel olarak sadece NaCl ve klorat vererek ayrıştıracaksınız. sadece iyi konsantre bir NaClO çözeltisi satın alın ve seyreltin.
Lekeleri gerçekten görebilmeniz için bir leke tutucu olarak kullanıldığından oldukça eminim.

Fitil ile ne demek istiyorsun? Sanırım silika plakaları kastediyorsun. hayır, kesinlikle onları sulu boya kağıdı veya başka bir şeyle değiştiremezsin.
En azından nasıl çalıştığına dair biraz araştırma yap dostum.

Ayrıca küçük bir ipucu, bileşiklerin çok çözünür olduğu elüentleri kullanmadığınızdan emin olun, aksi takdirde lekeler çok uzağa gider.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Hayır, 'fitil' ile ilgili plakaları kastetmiyorum - baktığım diyagramda sabit faz (silika plakalar) ve mobil faz (çözücü veya karışımı) vardı, daha sonra bir küvete koydular ve plakanın arkasında bir 'fitil' kullandılar, ancak çözücünün yukarı çıkıp bir gaza dönüşmesi için dokunmadılar...Belki de şemayı karıştırıyorum - yani sadece önceden beneklenmiş silika plakaları çözücüye koymanız gerekiyor - beneklerin çözücüye temas etmediğinden emin olun ve ardından çözücülerin camdaki silikayı yukarı doğru hareket ettirmesi için üzerini örtün?
Plakalara UV altında bakarsam (fotoğrafını çekersem) bu NaClO'ya ihtiyacım olmadığı anlamına mı gelir? Satın almam gereken bir şey daha var ve sonuçları normal ışık altında görmem gerekmiyorsa, bu ona ihtiyacım olmadığı anlamına mı geliyor? Muhtemelen sadece deneyip görmeliyim...

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Tamam, fitil aslında TLC uyguladığınız kavanozun duvarındaki bir parça filtre kağıdından başka bir şey değildir ve çözücüye temas etmesi ve içindeki atmosferi çözücü buharlarıyla doyurması gerekir. bunu yapmak kolaydır. Noktalar her zaman bir kılcal tüp ile uygulanmalıdır. Tırnak sertleştirici bir UV lambası, püskürtülebilecek kimyasalların en iyi ikamesidir ve bir tane alırsanız bana teşekkür edeceğinizden eminim ve o kadar da pahalı değil. Örneğin benim bir paket plakaya param yetmiyor ve şu anda bir şeyler yapıyorum ve referansım olmadığı için doğru zamanlamanın ne olması gerektiğini bile bilmiyorum. NaOCl'yi parfüm ve diğer katkı maddeleri olmadan bulmak kolay ama sulu çözeltide.