Bunu ne kadar berbat ettim? Gazlama sonrası sorunlar....

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Serbest baz MA içeren toluen içeren bir sep huniyi kuru HCL ile gazladıktan sonra, adım hunisine 20 ml dH2O ekledim ve ayrılmasına izin verdim. Aq katmanını test ettikten sonra 2 şey fark ettim: pH'ım tekrarlanan gazlamaya rağmen hala bazik aralıkta duruyor. Buna ek olarak, huniye küçük bir boru parçası düştü ve dH2O eklenene kadar fark etmedim...

Yeniden bazik hale getirip baştan mı başlamalıyım?

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
159
Güvende olmak için hala varsa su katmanınızı buharlaştırın. Aksi takdirde, toluen/MA'nızı biraz epsom tuzu ile kurutun ve tekrar gaz vermeye çalışın ve yağışı bekleyin, tekrar bazlamak ve çıkarmak zorunda kalmayın. Gaz verdikten sonra kar yağışı aldınız mı? Bu senin işaretin.

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Geciken yanıt için özür dilerim. Hala aq katmanına sahiptim, teşekkürler (varsa buraya daha yüksek bir güç ekleyin). Öncelikle toluenin hortum parçasını bir dereceye kadar çözmüş olabileceğinden endişeliydim, çünkü oldukça... Huniden çıkardığımda sünger gibiydi. Sonu iyi biten her şey iyidir, aq katmanını tahliye ettim, sonra sıcak IPA'da çözdüm, soğuk aseton ekledim, yaklaşık 12 saat beklettim ve plastik tadı vermediğini düşünüyorum....