loratadine ve pseudoephedrine haplarindan nasil ayiklayabi̇li̇ri̇m?

caydiantak

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Ülkemde psödoefedrin (çok daha fazla) loratadin (5 mg) hapları buldum. Bunu nasıl psödoefedrin tuzuna dönüştürebilirim?

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
h

Merhaba, bir çözüm bulabildiniz mi? Bende de aynı sorun var

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
31
Loratadin suda çözünmez. Hapları ıslatmak, süzmek ve etanolde çözünmeyen bazı safsızlıkları filtrelemek için etanol veya metanol kullanabilirsiniz. Etanol buharlaştıktan sonra damıtılmış su ekleyin ve süzün. Loratadin suda çözünmez. Filtrelenen sıvı alkali ph10+'ya ayarlanır, ekstrakte edilir, kurutulur ve hidrojen klorür gazı eklenir. Filtre edin.

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
merhaba ama Loratadine'i psödoefedrinden ayırmam gerekiyor, Loratadine suda çözünmez ve psödoefedrin de öyle.
Bu yüzden nasıl yapacağımı bilmiyorum

View previous replies…

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
31
Cevabımı dikkatlice okumamışsınız. Efedrin suda ve etanolde çözünür. Lorata suda çözünmez. Etanol buharlaştırıldıktan sonra su eklenir ve filtre edilir, loratadin filtre keki üzerinde kalır.

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
harika bir çatlaksın dostum son sorum şu etanolün bir beherde ısı üreten bir brülör üzerinde buharlaşmasına izin veriyor muyum?

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
31
Geri akışa gerek yoktur. Etanolü normal basınç altında buharlaştırmak yeterlidir. Ancak çok kuru olmasın, çünkü su ekledikten sonra çözünmesi kolay değildir. Besleyici toprak kadar iyidir.