Sentezden önce mağazadan satın alınan asetonu nasıl hazırlarsınız / saflaştırırsınız?

How do you prepare/purify store-bought acetone before synthesis?

• -Use without preparation/purification

Votes: 15 20.8%
  • -Use with purification (drying or/and distillation)

Votes: 37 51.4%
  • -Use U.S.P. (Purissimum 99%+) grade from chemical store

Votes: 18 25.0%
  • -Don't use (isn't required)

Votes: 2 2.8%

• Total voters
    72

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,706
Deals
666
Herkese merhaba. BB Forum ekibi sizi anonim anketimize katılmaya davet ediyor.

Last edited by a moderator:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Dolar mağazasında 375 ml için 4 usd gibi bir fiyata "%100" aseton var. Bir kez açıldığında, susuz asetonun daha az önemli olduğu ekstraksiyonlar ve şeyler için kullanıyorum

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Bu sizi şok edebilir ama hepimiz Amerika'da yaşamıyoruz. Aseton, AB'nin patlayıcılar yasasına tabidir, doğru hatırlıyorsam kategori 3.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Benimle dalga mı geçiyorsun? Bana kolayca bulamayacağım bir şey gönderirseniz size bir kutu aseton gönderirim, asetonla ekran baskısını alırım ve bunun (ne isterseniz)olduğunu söyleyen etiketler basarım.
W1ugZLVr4D

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
İstersem IBC ile satın alabilirim, ama teşekkür ederim. Sadece burada aseton, sülfürik asit, hidroklorik gibi şeylerin walmart'ta bulunmaktan biraz daha kısıtlı olduğunu söylüyorum.

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
59
Birisi benim için aseton sınıflarının uygunluğunu açıklığa kavuşturmak ister mi diye merak ediyorum.

Frit Buchner 'in bahsettiği oje çıkarıcıyı gördüm, ancak Amazon'da %100 ACS Sınıfı Aseton (Analitik Reaktif Komitesi'ne uygundur) var ve Analitik sınıf (sanırım en saf olanı) gördüm.

Asetonun farklı derecelerini önemsemeli miyim? Çünkü bizim amaçlarımız için önemli değil gibi görünüyor.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Tuzların çökeltilmesi gibi bazı uygulamalar için biraz kalıntı suyu önemsersiniz, ancak bir beherin durulanması veya sülfürik asit çökeltme çözeltisi yapılırken% 1-2 hiçbir şey yapmaz. Her zaman asetonunuzun içinde eser miktarda su olduğunu varsayın, higroskopiktir, asetonunuzun kuru kaldığından emin olmak için birkaç parça kurutma maddesi veya elek orta vadede çok işe yarayacaktır.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Ayrıca şimdi içine acı bir beklenti olan dentonyum benzoat koyuyorlar. Görünüşe göre evcil hayvanları ve çocukları caydırmak için bunu çok yüksek sesle söylemiyorlar ama arkasında yazıyor. Dentonyum benzoat asetonda çok az çözünür ama milyonda birkaç parçacık bile onunla temizlemeye çalıştığınız her şeyin tadını bozar. Kullanabilirsiniz ama sonrasında başka bir şey yapmak isteyeceksiniz. Kaynar izo içinde çözün ve çökeltin, sonra başka bir şeyle durulayın... bu nedenle acs sınıfı tercih edilir
R.

Unclejoe007

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
J. Org'a göre borik anhidritten damıtma ile yaklaşık 18 ppm aseton elde edilebilir.

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Neyse ki, AB ülkelerinden birinden %99,9 aseton satın alma seçeneğim var. Mağazadan aldığım fiyat yaklaşık 5 Euro. Ancak damla ve teslimat ücreti dahil edilirse, hacme bağlı olarak 1L başına 5-10 EUR ekstra olacaktır.