10 kg Amfetamin Sülfat Elde Etmek Ne Kadar Sürer?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Bu makale, 100 g amfetamin sentez zamanlamaları hakkındaki bir önceki makalenin devamı niteliğindedir. Şimdi10 kg sentez yaklaşımları için üretim zamanlamaları hakkında konuşacağız.
RC9Wctv2HB

Amfetamin Sülfat Üretimi için Yaklaşımlar

Büyük üretim ölçeğinde amfetamin sülfat üretmek için hammaddelerin satın alınması gerekir. Bunlar, küçük ölçekli partiler için kullanılan kimyasalların aynısıdır. Kesin bileşenler de sentez yaklaşımına bağlı olarak değişir. En popüler iki amfetamin sentezi yaklaşımı vardır:
1. Alüminyum amalgam ile P2NP indirgenmesi
2. NaBH4 ile P2NP indirgenmesi.

Bileşenler elde edildikten sonra, kullanılabilir bir forma hazırlanmaları gerekir. Bu, istenen kalitede reaktifi sentezlemek için bileşenlerin saflaştırılmasını, damıtılmasını veya başka şekilde manipüle edilmesini içerebilir. P2NP, büyük ölçekte yaklaşık 48 saat boyunca kılavuz takip edilerek yeniden kristalleştirilebilir ve kurutulabilir. Yaklaşık 15 kg P2NP'ye ihtiyacınız olduğu için çok fazla zaman alır. Diğer reaktifler, yeniden kristalleştirmeden sonra P2NP kurutma prosedürü sırasında hazırlanabilir.
Birsonraki adım, malzemeleri doğru oranlarda birleştirmektir.

Alüminyum Amalgam Sentez Yolu ile P2NP Azaltımı

Büyük ölçekli bir sentez için, bu yöntem için en kullanışlı sentez ölçeğinin bir reaksiyon şişesi başına ~50 g olması nedeniyle bu yolun kullanılması önerilmez. Bu yolla ~10 kg amfetamin sülfat üretmek için yaklaşık 300 partiye ihtiyacınız olacaktır.
LKO9nrZoHA

NaBH4 ile P2NP İndirgenmesi

Reaksiyon, 15 kg P2NP'nin 100 L kesikli reaktörde IPA içinde çözülmesiyle başlatılır. CuCl2 çözeltisi ilavesi ve 80 °C'de ısıtma ~1,5 saat sürer. Cuprum tortusu filtrasyonu, alkalileştirme ve katman ayırma yaklaşık 3 saat ve çamurdan amfetamin serbest baz ekstraksiyonu için ~1 saat gerekir. Asitleştirme ve filtrasyon prosedürü yaklaşık ~4 saat sürer.
YBPh2lE1ja
Toplam en kısa reaksiyon partisi yaklaşık ~ 33,5 saat sürer.

Vakumlu kurutma prosedürü, birkaç vakumlu desikatör kullanılması durumunda yaklaşık 48 saat sürer. Amfetamin sülfat tozunun sabit kuru kütlesine kadar vakumlu desikatörde bu kurutma maruziyeti sırasında bir sonraki sentez partisine başlayabileceğinizi vurgulamak önemlidir
.

100 g Amfetamin Sülfat Üretmek İçin Gereken Süre

Sentezin düzgün bir şekilde gerçekleştirilmesi için iki kimyager tarafından yapılmalıdır. Süreç üç tam iş günü için ayrılabilir. En büyük sentez süresi parçaları, kimyagerin varlığını gerektirmeyen pasif vakumlu kurutma ve bir kimyagerin sürekli dikkatini gerektiren NaBH4 ilavesidir. 10 kg amfetamin sülfat üretmek için gereken süre kimyagerlerin beceri seviyelerine bağlıdır. Bir acemi için, sürecin karmaşıklığı ve hassas ölçümlere duyulan ihtiyaç nedeniyle süreç önemli ölçüde daha uzun sürebilir. Küçük ölçekli bir sentez partisiyle deneyim kazanılması şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca, kimyasallar iyi bir kaliteye, saflığa sahip değilse veya işlem yanlış yapılırsa, amfetamin sülfat üretmek için gereken süre önemli ölçüde daha uzun olabilir.

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30

Harika bir yazı @G.Patton! Büyük miktarlarda amfetamin sülfat üretimi hakkında daha fazla bilgi edinmek çok faydalı.

NaBH4 eklenmeden önce P2NP'nin IPA/DH2O ile karıştırılmasına hala şaşırıyorum.

Reaksiyonun 100 l'lik bir kesikli reaktörde gerçekleştirildiği yazıyor. Mantıksal olarak, reaksiyon kütlesi bu nedenle 100 litreden daha düşüktür.
Bu nedenle, kullanılan kimyasalların miktarlarının NaBH4/CuCl2 ile P2NP'den tek kapta amfetamin sentezi (1 kg ölçekli) yazısındakilerden farklı olduğunu varsayıyorum.

Bu yazı geçici üretim süreçlerine odaklandığından, başka bir yazının planlanıp planlanmadığını merak ediyorum.
Kimyasalların miktarlarının nasıl planlanması gerektiğinin tam olarak anlaşılması için bu sürecin anlatıldığı bir yazı yayınlanması şu anda planlanıyor mu? Miktarlar ve ayrıca sıcaklık izleme vb. hakkında daha fazla bilgi edinmek için adım adım talimatlar da çok yararlı olacaktır.

Bu, bu süreci yürütmek için çok yardımcı olacaktır.

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
679
Deals
65
G.Patton Bu, laboratuvarımız için çığır açıcı olabilir çünkü zaten tam olarak bu kimyasallarla çalışıyoruz ve tedarik zincirimizi bu rota etrafında oluşturduk, bu rota hakkında daha fazla bilgi var mı?

Açıklanan verim ve zaman dilimi gerçekçi ise, bu rotanın NaBH4 / CuCl2 ile P2NP'den Tek pot amfetamin sentezinden çok daha hızlı amfetamin üretebileceğini düşünüyoruz (1kg ölçek)

Rotayı 1kg - 2kg yüklerle gerçekleştiren forum üyeleri olsa da, biz 20L reaktör içinde her yükte 500g P2NP ile çalışıyoruz. Bu teknikle 500g'lık iki yükü 10 saat içinde tamamlayabiliriz (ekipmanın hazırlanması ve temizlenmesi dahil).

Bu yeni rotanın 15 kg P2NP'yi (Teori: 15 kg P2NP eşittir 13,275 L serbest baz, eşittir 9,558 kg Sülfat) 33,5 saat içinde işleyebileceğini varsayarsak, bu rotanın diğer rota ve 500 g yüklerle aldığımız sürenin %22,33'ünde 1 L serbest baz üreteceği anlamına gelir, başka bir deyişle bu rotanın daha küçük ölçekli rotadan 4,47 kat daha hızlı olduğunu söyleyebilirsiniz.
NaBH4/CuCl2 (1kg ölçek) ile P2NP'den Tek pot amfetamin sent ezini kullanarak 6 saat içinde (sentezin tamamlanması) bir kerede 2kg P2NP yükleyebilseydik, ki bu sadece bir tahmindir, yukarıda açıklanan rota yine de NaBH4/CuCl2 (1kg ölçek) ile P2NP'den Tek pot amfetamin sentezi yoluyla gereken sürenin sadece %74,44'ünü alırdı.

Bunu görselleştirmek için: 20 günlük bir çalışma ile (birden fazla kişiden oluşan bir ekip) yukarıda bahsedilen rota 100L'lik bir reaktör ile 79.25 serbest baz (64.47kg Sülfat) üretebilirken, günde iki kez yüklenen (500g yükler) 20L'lik bir reaktör aynı sürede sadece 17.7L serbest baz (14.4kf Sülfat) üretecektir.
(Bunu 20L'lik bir reaktör için hesaplıyorum çünkü kullandığım bu ve ayrıca forumdaki diğer birçok kişinin kullandığı ölçek civarında)

Yine, bunun çığır açan bir rota olduğunu ve bu forumdaki amfetamin üreticilerini sadece bu rotanın getirdiği ekonomik faydalar için yeni zirvelere taşımaya yardımcı olabileceğini düşünüyorum!

Her neyse, benim gibi kimyagerler için bazı eksik bilgiler var :D

IPA miktarı hakkında bilgi var mı?
Ayrıca, diğer yolun aksine burada DH2O kullanılmayacak mı?

P2NP:NaBH4 oranı, P2NP, NaBH4, CuCL2 yoluyla Tek kap senteziyle aynı mı olacak? Bu oran 1:1.739 kg olacaktır.

Oran aynı mı olacak? Her bir kilo P2NP için XX litre DH2O içinde çözünmüş 0,105 kg CuCL2 mi?

Bu adım %25'lik bir NaOH çözeltisi eklenerek mi yapılacak?
Evet ise, eklenecek ideal miktar nedir?

Bunun diğer yolla aynı şekilde uygun miktarda IPA ile yapılacağını varsayıyoruz.
Önerilen miktar nedir?

Bu kısım açık, belli ki

Bu rotayı sağladığınız için şimdiden teşekkürler!

Cehennemden selamlar,

Gordon

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Size kesin bir cevap veremem. Bu sentezi yerinde ayarlamanız gerekir. Sanırım 50 L IPA/Su karışımından az olmamalı. Ve evet, damıtılmış su kullanmaya değer ama filtrelenmiş musluk suyu da kullanabilirsiniz.
Evet ve diğer reaktifler için de.

Sanırım yaklaşık 20 litre

View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
679
Deals
65
Çok kötü :D
Okay anladı.

Tamam

Reaktifleri 1kg ölçeği ile aynı oranlarda ölçeklendirdiğimizde, önerilen 100L reaktör boyutunu merak ediyorum

Liste şöyle olacak:

P2NP - 15kg
NaBH4 - 26.085Kg
CuCL2 - 1.575Kg
DH2O - 181,5L
IPA - 90L
NaOH - 30Kg

Sanırım reaksiyon açıklaması 100L reaktör hacmi için değildi, ne düşünüyorsunuz?

Eğer 1kg ölçek adımlarına ve oranına sadık kalırsak, IPA / Su çözeltisinin 270L olması gerekir, eğer önerdiğiniz 50L hacmi 15kg P2NP, 26.085kg NaBH4 ve daha sonra 1.575kg CuCL2 + 3L DH2O ile birlikte alırsak, reaktörde zaten 95.66L hacimde oturuyor oluruz.

Bunun bir amacı var mı? 100L'lik bir reaktöre 95,66 litre sıvı mı yüklememiz gerekiyor?
Bunun ne kadar ekzotermik olacağını bilmiyorum ama reaksiyon kütlesinin genişlemesi ve hatta bazı hatalar için neredeyse hiç yer bırakmıyor.

Bu yazının kaynağını sorabilir miyim? Okumak ve yayınlanan orijinal yorumları görmek istiyorum

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Size daha önce de söyledim

Yaklaşık çözücü hacmini söyledim. Yanılıyor olabilirim ve daha azına ihtiyacınız olabilir. Daha önce de söylediğim gibi: "Size kesin cevap veremem. Bu sentezi yerinde ayarlamanız gerekir."

Bu yazının kaynağıyla konuşuyorsunuz.

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
679
Deals
65
İlginç, NaBH4 eklerken köpürmenin ne kadar ağır olacağını düşünüyorsunuz, P2NP'nin NaBH4 / CuCL2 indirgenmesi için normal yolla karşılaştırılabilir mi?

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
679
Deals
65
Hmm o zaman yukarıda açıklanan koşullarda bir reaksiyonun 100L'lik bir reaktör yerine 200L'lik bir reaktörde gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyorum, siz ne düşünürsünüz?

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
(15 kg p2np üzerine) NaBH4 26.085 kg koymamız gerekiyorsa, bu kıyı yaklaşık 13.000 $ ... 1 Litre Amfetamin freebase ne kadar kıyı 🤯 🤔 p2np 15 kg = yaklaşık 3000 $ 💸

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
679
Deals
65
Doğru değilsiniz :)

P2NP için fiyat, miktara bağlı olarak 80 - 250EUR arasında olabilir.
Ayrıca NaBH4 Avrupa'da 50 - 125EUR'a kolayca satın alınabilir :)

Doğru yapılırsa bir litre freebase maliyeti 250 - 500 EUR arasında olabilir

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
evet anlıyorum kesinlikle 10 kg beklemiyorum... sadece 100 L reaktörde mümkün olan maksimum miktarı yapmak istiyorum (bu 2 litre freebase olursa tamam, 5-6 süper olabilirse) sadece 100 L reaktör için hesaplamaya ihtiyacım var 👍🏻

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
679
Deals
65
Size gönderdiğim bağlantıyı kullanabilir ve bu sentez konusunda yetenekliyseniz 2,5 ile çarpabilirsiniz :) 1kg yerine 2,5Kg p2np kullanacağınız ve diğer tüm reaktifleri aynı oranda ölçeklendireceğiniz anlamına gelir.

Uygun soğutmaya sahip değilseniz, reaksiyon oldukça ağır genişleyebileceğinden sanırım en fazla 2 kg P2NP yüklemeniz önerilir.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
13,xxx litre Amfetamin freebase, 10 kg'dan az olmamak üzere 17 kg'dan fazla Amfetamin Sülfat (%72 baz, %28 asit w/w) verecektir.
Bu gerçekçi olmayan %100 verimde olacaktır. Ancak %70 verimle hala 12 kg Sülfatınız var ve bence %70'e ulaşılmalı.

blackburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
Peki ya P2P/Formamid/Formik asit Rotası, 100 litrelik reaktörde 17 litre temiz (A-freebase) yapabilirsiniz

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Eğer

Birisi bana yardımcı olabilirse, 100 L cam reaktörde 10 L serbest baz Amfetamin nasıl yapılır adım adım açıklamalı videoyu nerede bulabilirim... tnx 👍🏻

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
679
Deals
65
Bildiğim kadarıyla bu konuda bir eğitim videosu yok, bir tane görmeyi çok isterim

View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
679
Deals
65
Elimde bir video yok ve eğer olsaydı, elbette ücretsiz olarak sağlardım :) Forumda videoya sahip olan herkesin burada paylaşacağını düşünüyorum, bu forum bu yüzden var

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
28
Video için ödeme yapabiliyorsanız, neden yönetimle iletişime geçip onları desteklemiyorsunuz, böylece sizin ve tüm forum için bir video hazırlayabilirler, ancak tüm malzemeleri satın almanın çok pahalıya mal olacağını biliyorsunuz, bu yüzden tüm malzemelere sahip olabilmeleri ve size yardımcı olabilmeleri için onlara ödeme yapın

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
lütfen bana nasıl ve nerede yazacağımı gösterin ... istiyorum ama nispeten yeniyim ve bana öğretici (tarif) video konusunda tam olarak nasıl yardımcı olabileceğimi bulamıyorum ... eğer birisi yapabilirse veya zaten varsa, ödeme yaparım ve tüm üyelere yardımcı olmak için buraya koyarım 💪🏻👍🏻