Popüler kültür hayatınızı nasıl etkiledi?

Madre

PR manager
Reaction score
130

Merhaba arkadaşlar. Burada sizi kişisel olarak etkileyen olağanüstü TV şovları ve filmler hakkında konuşmak istiyorum.
Bazı başarılar elde etmenize yardımcı olan veya tam tersine bazı ciddi sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olan anlar.

Yirmi yıl sonra bile, "The Wire" dizisinde polislerin sokak uyuşturucu satıcılarının telefonlarını dinleyebildiği ve sonunda çağrı cihazlarına geçmelerine neden olan hikayeyi özellikle hatırlıyorum. O zamanlar bu beni o kadar etkilemişti ki arkadaşımla birlikte kendimiz de çağrı cihazı almaya karar verdik. Sanırım etraftaki insanlar bize aptal gözüyle bakıyordu. Şimdi anlıyorum ki 2005 yılında çağrı cihazı kullanmak, tek kullanımlık telefonlar kullanmaktan çok daha fazla dikkat çekiyordu. Ama o zamanlar çok zeki olduğumuzu düşünüyorduk.
Bugünlerde insanlar çağrı cihazlarını hatırlamıyor ve çoğu insan onları hiç duymamış bile. Shiiiiiit

O zamandan bu yana uzun zaman geçti, ancak polislerin zencileri nasıl dinlediğini hala hatırlıyorum,
ve bu bilgiyi her zaman aklımda tutuyorum.

GShYeINZvy
WxJ5RZagLt
HfFke02cu4

Tony Montana'nın korkusuz bir suçludan çılgın bir hasta piç kurusuna dönüştüğü Scarface filminin hikayesinden de çok etkilendim ve bunun ana nedeni kendi ürünü olan kokaindi. Kokain onu deli yapmamış, sadece gerçek doğasını ortaya çıkarmış ve vurgulamıştır. Birçoğumuzun içinde dışarı çıkmasına izin vermememiz gereken bir şey vardır ve bunu kontrol altında tutmak bizim yararımızadır. Kokain Tony'yi mahvetti ve ben bunu hep hatırlayacağım: Ürününüzü kullanmayın, bu sizi içten içe yok edecektir.
İyi bir satıcı asla malını kullanmaz.
QyrJzTpq6b

Sizi ciddi şekilde düşünmeye sevk eden herhangi bir bölüm hatırlıyor musunuz?

soprano82

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Evet, tel benim favorilerimden biriydi, yasanın her iki tarafındaki karakterleri detaylandırmasını seviyorum, aklıma gelen pek çok dizi bu düzeyde karakter gelişimine girmiyor ve bu sadece iyi ve kötünün genel bir tasviri değil. Her iki tarafın da zaman zaman asilce davrandığını ama aynı zamanda boktan şeyler de yaptığını gösteriyor. Ayrıca, düşük seviyeli uyuşturucu anlaşmalarının bile yüksek düzeyde bir organizasyona ihtiyaç duyduğunu ve tüm ekibi riske atan aceleci fevri kararlar vermekten kurtulamadığını gösteriyor, ki bu genellikle mafya olmayan sokak seviyesi tiplerin tasvir edilme şeklidir.

Ve Yaralı Yüz de harikadır. Aslında Tony Montana için biraz kötü hissettim. Yapmaya çalıştığı her iyi şey suratında patlıyordu. Annesine para verdiğinde annesinin parayı reddedip yüzüne fırlatması gibi. Elvira onu sadece burun şekeri için kullanıyordu ve onunla pislik gibi konuşuyordu. Korumaya çalıştığı en iyi arkadaşı ve kız kardeşi tarafından ihanete uğradı ve sonunda onu vurdu. Filmdeki neredeyse her karakter tarafından ihanete uğruyor ve karısı ve çocuğuyla birlikte arabayı havaya uçurmayı reddetti, bu asilceydi ama ölüm fermanını imzaladı!

Benzer gangster tarzında tavsiye edebileceğim bir film de birkaç yıl önce gösterime giren, De Niro, Pacino, Pesci ve "Goodfellas "ın yönetmeninin rol aldığı, Jimmy Hoffa'nın gerçek hikayesine dayanan ve mafya etrafında dönen "The Irishman". Eğer henüz izlemediyseniz. kesinlikle tavsiye ederim.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Yeraltı işlerinin nasıl yürüdüğünü ve inceliklerini izlemeyi gerçekten seviyorum, bu yüzden Trafficked With Mariana van Zeller'i gerçekten seviyorum