kokain nasıl tedavi edilir ters tolerans

amphguy7686

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Dopamin reseptörlerini aşağı regüle eden kimyasalları bilmem gerekiyor, Kokain, crack, metilfenidat ve amfetamin kullanıcısıyım ve son zamanlarda psikotik bir molaya girmek için daha az doza ihtiyaç duyan ters tolerans geliştirdim, toleransımı nasıl yeniden oluşturabilirim?

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
201
Merhaba. Bu ilginç bir soru. Lütfen belirtin - bu maddeleri ne kadar süredir kullanıyorsunuz ve ters tolerans kendini göstermeden önce hangi dozajlara ulaştınız? Yaklaşık olarak ne zaman başladı? Herhangi bir kronik hastalığınız var mı? Belki de ilaç almaya başladınız?

Willaim2023

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
merhaba, bi̇r sonraki̇ i̇çki̇ni̇zden önce tüketti̇ği̇ni̇z gida mi̇ktarini azaltin, yoğun egzersi̇z ve akti̇f düşünceleri̇ azaltin ve si̇gara, i̇çki̇ ve baharatli ve uyarici yeni̇lebi̇li̇r maddeleri̇ birakin.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30
Anladığım kadarıyla bu kimyasalların uzun süreli kullanımı, reseptör bölgesinin aşırı uyarılmadan dolayı alıcı boyutunun azalmasına neden oluyor. Bunun nasıl tersine çevrildiğinden emin değilim?

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
201
Evet, tolerans kısmen bu nedenle gelişir. Ancak daha pek çok neden var ve bunların önemli bir kısmını tam olarak kavrayamıyoruz. Bununla birlikte, Memantine gibi bazı farmakolojik ilaçların kullanımına ve/veya kullanımına uzun (aslında uzun) bir ara verildikten sonra toleransın azaldığına dair zayıf bir şekilde doğrulanmış kanıtlar vardır. Tekrar ediyorum, bu bilimsel bir veri bile değil, daha ziyade bireysel insanların kendi üzerlerinde deney yaptıktan sonraki geri bildirimleridir.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30
Buna %100 katılıyorum, ben kokainin hangi kimyasal olduğu konusunda spesifik davranıyordum. Yazdıklarımı okuduğumda bu konuda daha net olmam gerekirdi, ancak bağımlılıklar, yanlış kullanım ve toleransın hepsi ilginç ve yeterince düşünülmüyor ya da tartışılmıyor. Yakın zamanda 25 yıllık kullanımdan sonra nikotini bıraktım, bu benim 5. denememdi, bu sefer sanki bırakmaya çalışmadım bile, sadece bıraktım. Bu da bana bağımlılığın %50 insani bir durum olduğunu düşündürüyor.

NinjaFlakkaZombie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
43
Bunu yanlış mı okudum? OP psikotik olma konusunda endişeli. Pyrolardan kaynaklanan sorunlarda olduğu gibi. Tolerans konusunda endişeli değil.

Yanlış okumadıysam, bir psikiyatriste görünmenizi ve süper manik hale gelirseniz alabileceğiniz veya ara verdiğinizde alabileceğiniz bir nöroleptik bulmanızı tavsiye ederim, bu ikinci seçenek zor olacak Sizinle aynı ilaçları kullanıyorum ve Ritalin'i durduramadım ve kokainleri kırmadıkça daha da zor) bu ilaçlar sizi psikotik yapıyorsa profesyonel yardım alın (ancak bunu Ritalin reçetelerinizi yazan herkesten saklamanızı tavsiye ederim, bu size kalmış)

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
201
Evet, tartışma toleransa doğru ilerledi, ancak OP'ye en azından yaklaşık bir cevap verebilmek için daha fazla ayrıntıya ihtiyaç var. Genel anlamda, elbette doktorlara gitmeye, muayene olmaya ve muhtemelen ilaç almaya değer. Bunlar bariz tavsiyelerdir.

amphguy7686

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
paracelsus bpc 157'ni̇n bana yardimci olabi̇leceği̇ni̇ düşünüyor musunuz?

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
201
BPC 157 çok ilginç ve potansiyel olarak umut verici bir maddedir. Ancak araştırmalarda anladığım kadarıyla sizin taleplerinizin tam tersi etkiler gösteriyor. Dolayısıyla BPC 157, dopaminle ilişkili nigrostriatal nöronal hasarın, dopamin vezikülünün tükenmesinin, dopamin reseptörlerinin bloke edilmesinin ve dopaminerjik aktivitenin azalmasının sonuçlarına karşı koyabilir. Tüm bu kavramlar, gastrik peptidin dopaminerjik sistemle özel bir etkileşimini ve BPC 157'nin merkezi dopaminerjik sistemdeki zararlı bir ajanın etkisini ve dopamin aracılığıyla diğer sistemlerle etkileşimi önleme yeteneğini göstermektedir. Ayrıca, BPC 157 diğer nörotransmitter sistemleri üzerinde de etkilidir. Nörokimyanızın bu ilacı aldığınızda nasıl tepki vereceğini tahmin etmek zordur.

amphguy7686

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Üç yıl boyunca çok fazla kokain, Ritalin ve crack kullandım ve şimdi doopaminerjik reseptörlerin hassaslaşması ile bir tür ters tolerans hissediyorum, eskisinden daha az dozda psikotik ataklar yaşıyorum, sizce memantin sorunumu çözebilir mi? Dopamin agonistlerinin yardımcı olabileceğini söyleyen bazı makaleler okudum, ancak istediğim şey reseptörlerimi sıfırlayacak maddelerdi.

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
201
Psikotik atakların kendilerini nasıl gösterdiğini belirtebilir misiniz? Dozajlar tam olarak nasıl değişti? Herhangi bir psikiyatrik teşhisiniz var mı? Daha uygunsa bana özel mesajla yazabilirsiniz.

amphguy7686

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
bpc 157'ni̇n bana yardimci olabi̇leceği̇ni̇ düşünüyor musunuz?

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
34
Ketotifen fumarat ve difenhidramin, dopamin ve serotonin reseptörlerini temizler ve ayrıca yoğunluklarını arttırır.

Ketotifen fumarat uykudan önce her gün 2 mg
Difenhidramin 50mg uykuyu açar.

1 gün sonra sade bir kahve içerek farkı hissedebilirsiniz.

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
34
Ketamin ve dekstrometorfan, NMDA reseptörlerini uyararak dopamin ve serotonin duyarlılığını artırır.

Etkilerini artırmak için tirosini uyarıcılarınızla birleştirebilirsiniz.

amphguy7686

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
evet ama sanırım sorunum beynimin belirli noktalarındaki aşırı duyarlılık, kimin daha iyi bir hassaslaştırıcı veya duyarsızlaştırıcı ajan olduğunu bilmiyorum, sanırım bpc 157 bana yardımcı olabilir

Emelrich

Don't buy from me
Resident
Reaction score
15
Deals
1
bpc-157'ni̇n yardimci olacağina si̇zi̇ i̇nandiran nedi̇r?