Paranızı 2 tıklamayla nasıl aklayabilirsiniz?

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Reaction score
50
Gerekli olan basit bir algoritma kullanacağız:
1) Siyah kripto paranız. (Diyelim ki bitcoin kullanıyorsunuz)
2) Takas işlevi olan bazı kripto cüzdanları.
(Trust veya Metamask kullanıyorum)

1 ADIM:
Siyah kriptonuzu XMR tokenleri ile değiştirin.

2 ADIM:
XMR'ınızı başka bir XMR cüzdanına gönderin (2 veya daha fazla kez).

3 ADIM:
Yeni beyaz XMR cüzdanı oluşturun ve sahip olduğunuz tüm monerolarınızı buraya gönderin.

4 ADIM:
Son XMR tokenlerini ihtiyacınız olan şeyle, örneğin bitcoin ile takas edin.

Güzel! Artık ücretsiz kripto cüzdan hesaplarından net Bitcoin'leriniz ve çok az komisyonunuz var.

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Reaction score
31
Bu nasıl kara para aklamak oluyor? Temiz Monero coinleri elde edersiniz, ancak para aklamanın amacı, bu coinleri temizleyip yasal olarak bankanıza ulaştırmaktır.

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Reaction score
50
Net jetonlar (sadece monero değil) alırsınız ve sanal cc veya banka hesabı satın alabilir ve bestchange sitesinde kripto satabilirsiniz.
Ya da nakit karşılığında takas edebilirsiniz, benim şehrimde kriptonuzu nakit karşılığında satabilirsiniz, silahlar silahlara.

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Reaction score
31
Diyelim ki tüm bunları yaptınız ve tüm Monero coinlerinizi nakit karşılığında sattınız. Şimdi 100.000 Avro nakit paranız var, peki bu 100.000 Avro şimdi nasıl temiz olacak? Şimdi sadece 100.000 € nakit paranız var ve coinlerinizi sattığınızı söylüyorsunuz. Hala hiçbir şekilde temiz değil.

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Reaction score
50
bitcoin'in izleyebildiği şey (blockchain işlemi)
ancak monero'da paranın hangi adresten size geldiğini takip etmek gerçek dışıdır ve 2-3 xmr cüzdanı kullanarak kripto paranız tamamen izlenemez ve temiz hale gelir, evet hiçbir yerden)
Ve benim yöntemimi kullandıktan sonra kriptonuzu satarsanız, işten aldığınız gibi TEMİZ DEĞİL net nakit alacaksınız
Bunları uyuşturucudan almadığınızı açıkça belirteceklerdir.

KonataEngy

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Alternatif olarak, ilaç faaliyetlerinizi kripto ile ilişkilendirmeyin.
ve aynı şeyi yapmak için sadece bir kripto karıştırıcı kullanın

Moneros oldukça tatlı ama lanet olası para aklama yeri değil.

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Reaction score
50
en azından, bitcoin karıştırıcılarına en iyi alternatif

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Adımlarınızdan sonra aklandığını söylemek %100 doğru değildir :)

Bu, paralarınızı aklamak yerine 'anonimleştirmek' olacaktır - ancak hızlı ve kullanışlı bir tekniktir!

Bunun için cüzdanların takas seçeneklerini kullanmıyorum, bunun yerine çoklu cüzdan sistemi kullanıyorum ve iki farklı cüzdan kullanarak Kıbrıs'tan Majestic Bank gibi hizmetler aracılığıyla BTC'den XMR'ye köprü kuruyorum, ilk adımdan itibaren XMR'niz için özel bir XMR cüzdanı kullanırsanız daha güvenli hale gelir.

Bunları aklamak için bu coinleri iş/kişisel hesaplarınıza temiz nakit olarak sokmanız gerekecektir.

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
@KokosDreams, o haklı.

Bunun kara para aklama ile hiçbir ilgisi yok.

Saygılarımla

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Para kriptolarla aklanacaksa bu ilk adım olabilir.

Aksi takdirde bunu sadece kriptoların 'anonimleştirilmesi' olarak adlandırırdım.

VMRXsahJtI

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Reaction score
50
Görüşleriniz için teşekkür ederiz!

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
59
Anonimleştirme konusunda, Wasabi Wallet mikserini kullanmayı ve ardından XMR ile işlem yapmayı seviyorum. HEISENBERG' in buralarda bir yerde Wasabi hakkında harika bir yazısı var. TOR kullanıyor ve yerleşik bir BTC karıştırıcısı var.

Paranıza sahip olmak ve onu yasal olarak endişelenmeden harcayabilmek işin zor kısmı.

Ne kadar paradan bahsettiğinize bağlı olarak, şöyle bir şey yapabilirsiniz:

"Resmi" bir iş cüzdanı kurun ve daha sonra terk ettiğiniz rastgele cüzdanlardan anonim "ödemeler" gönderin. Kendinizi Darknet Güvenlik Danışmanı olarak adlandırın ve ödemelerle uyumlu hayali müşterilere ayrılan saatlerin kayıtlarını oluşturun. Daha sonra bu faturaları vergilerinizi beyan etmek için kullanın.

Yetkililer sorarsa, şöyle bir şey söyleyin... "Bazı müşterilerin tehlikeli doğası göz önüne alındığında, şirketimin politikası, danışmanlık için işe alındığım konunun sınırları dışında kalan müşterilerden asla bilgi istememek veya kabul etmemektir." "Anonimlik, profesyonel olarak yetkili makamlara bildirmek zorunda olduğum suç faaliyetlerinden haberdar olmam durumunda da güvenliğim için çok önemlidir".

Ben olsam böyle yapardım ama ben bir suç dehasıyım. Başkasının ne yapacağı hakkında hiçbir fikrim yok.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Beni tekrar Wasabi Cüzdanı'na yönlendirdiğiniz için teşekkürler!

Tamamen unutmuşum, kesinlikle test edeceğim ve kullanmaya başlayacağım!

Bence bu fikir daha yaratıcı hale getirilebilir.

Neden müşterilerden gelen ödemeleri yasal ödemeler gibi gösterip daha sonra bundan vergi ödüyorsunuz ve 'darnet güvenlik danışmanı' olma mazeretini kullanıyorsunuz, yani darknet'te faaliyet gösteriyorsunuz ve suçluları isteyerek destekliyorsunuz, temelde paranızın potansiyel olarak yasadışı kaynaklardan geldiğini kabul ediyorsunuz kendiniz bir suç işlememiş olsanız bile ... Demek istediğim muhtemelen bir avukat değilsiniz ve bu hala darknet :D Sadece darknet'i denklemin dışında bırakın ve parayı aklamak için gerçek bir sahte iş düşünmeye çalışın, eğer bir iş olması gerekiyorsa.

Kripto dünyasında kalmak istiyorsanız daha akıllıca bir seçenek, coinlerinizi aldıktan sonra anonimleştirmek ve daha sonra sizden bir şey satın almak için kullanılabilecek yeni bir sıcak cüzdana göndermektir, örneğin bir NFT veya belirli koşullar altında dijital ve vergisiz olarak satılabilecek başka bir ürün / varlık türü.
Diğer olasılıklar, sermayeyi kendinizden hizmet satın almak için kullanılabilecek kendi oluşturduğunuz sahte şirketler ağına yaymak olabilir.

Aklınıza gelebilecek ve darknet ile hiçbir ilgisi olmayan daha pek çok mazeret vardır.

View previous replies…

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
59
Daha fazla yorum yapmadan önce, herhangi bir suç faaliyetine karışmadığımı ve her yıl gelirimin HER kuruşunu özenle bildirmenin benim için büyük bir onur olduğunu açıkça ve kayıtlara geçmesi için belirtmek istiyorum. Devlet tarafından bize bahşedilen pek çok nimetle kıyaslandığında cılız ve önemsiz olsa da bu eylem sayesinde, her mutlu ve sadık vatandaşın görevi olduğu gibi, büyük minnettarlığımı yürekten ifade edebiliyor ve yetersiz payıma gururla katkıda bulunabiliyorum!

NFT satışı işe yarıyor, ancak bu konuda bir şeyler yapmaya çalışmaları ne kadar sürer?

Çoklu şirket olayı eskisinden çok daha zor ve çok fazla iş ve yasal fatura gibi görünüyor.

Ben hala benimkini daha çok seviyorum ama kesinlikle ABD'ye daha uygun.

Pek çok suçlu (Al Capone'dan başlayarak) işledikleri suçlar nedeniyle tutuklanmıyor. Aslında vergi kaçırdıkları için hapse atılırlar, çünkü çoğu zaman polis suçu kanıtlayamaz, ancak IRS ganimetleri üzerinden vergi kaçırdıklarını kanıtlayabilir. Bir diğer önemli ayrıntı da IRS'nin federal bir yargıç tarafından imzalanmış bir arama emri olmadan vergi beyannamelerinizin içeriğini ifşa edemeyeceğidir. (Trump'ınkini almak bu yüzden bu kadar uzun sürdü)

İşin en iyi yanı, pek çok aklama planını sekteye uğratacak iki sorunun, hızlı bir açıklama dışında herhangi bir kanıt gerektirmeyen yerleşik cevapları olmasıdır!
  1. Gelirin kimden ve nereden geldiğini gösterebilme yeteneği. Ben bunları sağlıyorum, sadece anonim oluyorlar. Çoğu durumda bunu kesinlikle takip edeceklerdir, ancak bu durumda anonimlik, iş yapmanın normal ve tek güvenli yoludur
  2. IRS için, işletmenizin çok fazla kripto para birimi ile ilgilenmesi şüphelidir. Ancak burada denetçi için kriptonun iş yapmanın tek pratik yolu olduğu açıktır.
Sevdiğim bir başka şey de bunun bir kazan-kazan olabileceği. Denetçi işi anladığında, ona söylediğiniz her şeyi kabul edecek ama yine de araştırmaya devam edecektir. Araştırmaya devam edecektir çünkü kendisi devasa bir bürokrasinin işlevsel bir dişlisidir ve patronuna değerli olduğunu göstermek için bir şeyler bulmak zorundadır. Dolayısıyla, her şeyi kontrol ettiğiniz için, ona küçük bir kemik atarsınız ve o da kazmayı bırakır. Ayrıca siz ona ne kadar zeki olduğunu söyledikten sonra bunun bir dikkatsizlik olduğunu kabul edecektir, çünkü siz bunu görmediniz bile.

Ne düşünüyorsun?

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Güzel, uzun bir cevap :)

Bırakın içine dalayım!

Siz çok asil bir vatandaşsınız :D :D

Kriptolarla/NFT'lerle savaşarak kendi mezarlarını kazdılar.

NFT'leri menkul kıymet ilan etmedikleri sürece, belirli koşullar altında vergisiz NFT satışlarına izin veren yargı bölgelerinde bu devam edebilir.
ABD, AB veya diğer ülkeler bu kara para aklama planıyla mücadele etse bile, bunun olası bir seçenek olarak kalacağı birkaç yasa dışı yargı alanı kesinlikle olacaktır!

Ve eyaletlerde NFT'lerin güvenliğini ilan ederek bununla savaşsalar bile, bu kripto endüstrisi için inanılmaz bir değişim olacak, bu yüzden aslında her iki sonuçtan da memnun olurum!

Kesinlikle öyle ve öyle de olmalı :) Hiçbir şey kolay değildir ve şirketler aracılığıyla para aklamak kazanılması gereken bir ayrıcalıktır.

Burada sorulması gereken soru, aklanması gereken miktarın tek seferde aklanması gereken büyük bir miktar mı yoksa sık sık aklanması gereken tekrar eden bir miktar mı olduğudur. İlki 'şirket modelini' değerli bir seçenek haline getiriyor, ikincisi kesinlikle daha fazla beceri ve bilgi gerektiriyor!

ABD vatandaşı olmadığım için bir şey söyleyemem, darknetten elde edilen gelirlerin darknetten elde edilen gerçek gelirler olarak beyan edilmesinden bahsettiğinizde tüm alarmlarım bozuldu, ancak bu nedenle temelde yasal çalışmadan kaynaklanıyor

Bu kesinlikle cesur bir yöntem ve biraz cesaret gerektiriyor, orası kesin!

İlk etapta bunun işe yarayacağını, ancak daha iyi geçmiş kayıtları ve kurşun geçirmez mazeretlerle ortadan kaldırılabilecek şüpheler uyandırabileceğini anladım. Yine de beni sinirlendiren bu cüretkarlık, kişiliğinizi darkweb'e bağlama cüreti :D Ancak genellikle bu yöntemler, hiç olmamış bir hikayeyi ortaya çıkarmaya çalışan diğer yöntemlerden daha az şüphe uyandırır.

Yalan söylemeyi kolaylaştırmak ve aynı zamanda yalana inanılmasını kolaylaştırmak için yalana kısmi bir gerçek eklemek genellikle değerli bir seçenektir.

Sanki "ya bu kriptolar darknet'ten geliyorsa?" diye düşüneceklermiş gibi ve siz de aslında öyle olduklarını kabul ediyorsunuz, ama yasal :D

Şimdi, bu konuda daha fazla düşündüğüm için, bunun gerçekten dahice bir fikir olduğunu düşünüyorum!

Neye bulaştığının tamamen farkında olan birine ihtiyacı var!

Siz gidin efendim, ben onaylıyorum. :D

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594

Ayrıca ilginç bir gerçek ama doğru! Gerçek bir gangster ile bir suçlu arasındaki fark burada yatar... Gangster (filmlerden hayal ettiğimiz gibi) bu yasadışı gelirleri yasal dünyaya sokmanın, orada iş / gayrimenkul veya mal varlığında kullanmanın bir yolunu bulurken, suçlu gölgede kalır.

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
59
Bu eğlenceli bir alıştırmaydı.

İşaret ettiğiniz sorunlar kesinlikle var, ancak bunları ilk seferde aşabilirseniz, muhtemelen daha sonra bir sorun yaşamayacaksınız.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Gerçekten de eğlenceli bir alıştırmaydı!

Söylediğiniz doğru :D Güvende kalın!

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
59
Üzgünüm, sekmeye bastım ve bitirmeden önce gönder düğmesine bastım. İşte göndermek istediğim şey.

@HEISENBERG Bunu görürseniz, lütfen yukarıdaki tamamlanmamış olanı silin. Teşekkürler

Bu eğlenceli bir alıştırmaydı.

İşaret ettiğiniz sorunlar kesinlikle var, ancak ilk seferde bunların üstesinden gelebilirseniz, muhtemelen daha sonra bir sorun yaşamayacaksınız.

Bununla ilgili iki yorum...
  1. Bence bu fikir yılda 200.000 - 350.000 dolar ya da daha azı için en iyisi çünkü bu yüksek bir siber güvenlik danışmanı için aralık ve bayrakları kaldırmaz
  2. Disiplinliyseniz, her seferinde biraz kaşıklayarak büyük bir miktarla çalışabilirsiniz
Bana göre bunun en büyük faydası, paramı endişelenmeden harcamakta özgür olmam. Muhtemelen harcamalarınızı sorunsuz bir şekilde 500.000 $'a kadar çıkarabilirsiniz, ancak bunun ötesinde iddia ettiğinizden daha fazla harcama yaptığınız aşikar hale gelir.

Bahsettiğiniz darknet meselesini düşündükten sonra, muhtemelen bundan uzak durmak iyi bir fikirdir. Yine de danışman olamazsınız, çünkü danışmanlar takip edebilecekleri şirketler için çalışırlar.

Bence asıl amaç, kolayca iletişime geçilemeyecek müşterilere sahip olmak. Daha az modernleşmiş bölgelerden (Afrika, Güney Amerika, vb.) veya işbirliği yapmayan ülkelerden (Rusya, İran, vb.) müşterilere sahip olmak yeterince iyi olur gibi görünüyor. Yani, belki de yabancı işadamlarının ABD/AB kültürünü ve iş yapma normlarını öğrenmelerine yardımcı olduğunuzu iddia ediyorsunuz. Vay anasını! Bunu sevdim!

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Ahh güzel :D Son mesajınızla güzel sohbetimizin çoktan sona erdiğini düşünmüştüm!

Gerçekten de eğlenceli bir alıştırma ve bu gibi zorlu düşünceler hakkında düşünmeyi her zaman sevmişimdir.

Ben de öyle düşünüyorum ama bu bir kez geçtikten sonra kesinlikle kurtarılacağı anlamına gelmiyor. Böyle bir operasyonu etkileyebilecek başka pek çok faktör var, örneğin LE'nin başka işler nedeniyle hakkınızda soruşturma açması, işinizi büyütmeniz ve dolayısıyla SEC veya başkaları tarafından size yönelik daha fazla şüphe duyulması gibi.

Bence bunun nasıl yapılabileceği konusunda bir sınır yok, sadece nasıl yapılacağına bağlı :D

Nasıl yapılacağından bahsetmişken, darknet konusunu anlatıya dahil etmeyi düşünmek, gelirlerin neden kriptolardan elde edileceğini açıklamayı kolaylaştıracak ve bu konudan uzak durmak, tüm ödemelerin bir şekilde diskalifiye edilmesini gerektirecektir, çünkü o zaman darknetten gelecekleri gerçeği bir boyun kırıcı olabilir. Bunun daha zor ama daha güvenli olacağını söylemek tasarruf olur.

Bu çok çılgınca.

'Birilerinin' soruları olması durumunda iletişime geçilebilecek gerçek kişiler. Bu hizmet tabanlı bir iş olduğundan, vergiden muaf bir yasal yapı sağlamak da oldukça kolaydır, bir LLC kullanışlı olabilir. Tasarruf edilen vergi, sahte müşteriler için çok cazip ödemeler yapılmasını sağlayacaktır. Bir kimliği daha da gizlemek için LLC, ilk LLC'nin yargı yetkisi ile çifte vergi üçlüsü olan başka bir yargı alanında faaliyet gösteren başka bir LLC'ye ait olabilir.
Kimliği daha da gizlemek için bu yapının anonim bir tröst tarafından sahiplenilmesi de mümkündür.

Bunu düşünmek komik :D