Fenilaseton lityum alüminyum hidrür (LiAlH4) ile nasıl indirgenir

Aleffine

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Merhaba,
Forumda p2p'nin sodyum borhidrür ve Al/Hg ile indirgendiğini gördüm ancak bu ikisi lityum alüminyum hidrür dışında ülkemde bulunmuyor. Lityum alüminyum hidrür ile p2p indirgeme işlemi sodyum borhidrür ile aynı mıdır?

Teşekkürler

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Susuz THF içinde p2p ve metilaminden bir imin elde etmek, ardından bu çözeltiyi susuz THF içinde lityum alüminyum hidrür karışımına bırakmak mantıklı olacaktır.

Aleffine

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Teşekkürler

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Lütfen p2p ve metilaminden bir imin oluştuğunda, suyun serbest kalacağını unutmayın; su bağlanmalıdır.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Neden hiç kimse amfetamin elde etmek için P2P'nin THF içinde amonyak (NH3) ve LiAlH4 ile indirgenmesinden bahsetmiyor?
Dahası, şaşırtıcı bir şekilde, bu konuda çok az bilgi buldum, ancak ilk bakışta yeterince kısa ve biraz dikkat gerektirecek kadar zor görünmüyor. Yoksa su meselesi dışında analiz ederken bir şeyi mi kaçırıyorum?
4 P2P +4 NH3+LiAlh4 → 4 Amfetamin + Al(OH)3 + LiOH

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Sodyum borhidrür çıkışta büyük miktarda kir üretir. İkincil aminin p2p ile daha kolay reaksiyona girdiğini ve ayrıca p2p'nin indirgenme reaksiyonunu varsayacağım. Lityum alüminyum hidrür kullanmanın herhangi bir avantajını göremiyorum.