5CL sentez süreci için yorum ve düzeltmelere ihtiyacım var

ChillhubVN

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
2
Herkese merhaba,
500g 5CL hazırlama sürecindeyim ve elimde aşağıdaki kimyasallar var:
1. 1H-İNDAZOL-3-KARBOKSİLİK ASİT METİL ESTER (CAS 43120-28-1) - 0,5 kg
2. N,N-Dimetilformamid (DMF) (CAS 68-12-2) - 1.5kg
3. 5-Bromo-1-penten (CAS 1119-51-3) - 0.5kg
4. Potasyum karbonat (CAS 584-08-7) - 0,5 kg

Süreç hakkında biraz endişeliyim ve her şeyin sorunsuz ilerlemesini sağlamak için tavsiyelerinizi gerçekten takdir ediyorum. İzlemeyi planladığım prosedür şu şekilde:
**1. Adım:** 0,5 kg ana prekürsörü (1H-İndazol-3-Karboksilik Asit Metil Ester) 1,5 kg DMF içinde oda sıcaklığında homojen hale gelene kadar çözün.
**2. Adım:** Sıcaklığı 70-80°C'ye yükseltin (75°C civarında kullanmayı planlayın), ardından çözeltiye 0,5 kg potasyum karbonat ekleyin ve 2-3 saat karıştırın.
**3. Adım:** 2-3 saat sonra, potasyum karbonat büyük ölçüde çözündüğünde, karışıma 0,5 kg 5-Bromo-1-penten ekleyin. Sıcaklığı koruyun ve 2-3 saat daha karıştırın.
**4. Adım:** Karıştırdıktan sonra çözeltiyi oda sıcaklığına soğutun. Karışımı yavaşça 10 litre buzlu suya dökün ve kristalleşmeyi başlatmak için hızlıca karıştırın.
**5. Adım:** Katı maddeleri süzün ve suda çözünen safsızlıkları gidermek için doymuş NaCl çözeltisi ile durulayın.
**6. Adım:** Ürünü serin bir yerde (25-35°C) asarak veya buzdolabına koyarak kurutun.

Birkaç özel sorum var:
- Her adım için uygun karıştırma hızı (rpm) ne olmalıdır?
- Bu işlem için üstten karıştırıcı yerine manyetik karıştırıcı kullanabilir miyim?

Herhangi bir görüş veya öneri çok takdir edilecektir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Özel sorular hakkında: RPM konusunda hiçbir fikrim yok, ancak bu durumda manyetik yerine üstten karıştırmanın tavsiye edildiği kesin (en azından çökeltme aşamasında hacim büyüktür ve katı maddeler oluşursa karıştırma çubuğu sıkışabilir).

ChillhubVN

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
2
İzlediğiniz adımlarda herhangi bir sorun var mı?

View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Bu aklımdaki en taze konu değil ve büyük ölçüde aynı fikirde olduğumu hatırlıyorum, lütfen bunu küçük ve yönetilebilir bir parti boyutunda ustalaştırın, çünkü size teşekkür edebileceğimi ve oldukça fazla fayda sağlayabileceğimi kanıtlarsanız söz veriyorum. Kimyanın biraz kutsal olduğunu düşündüğüm için, insanlara sadece nasıl çalışacaklarını öğrettiğim karlı ölçeği hak etmenize ihtiyacım var. Çabuk para kazanma ve yaptıklarınızın sonuçlarını hak etmek için etrafta dolaşma anlayışınızı rahatsız edici bulabilirim, çünkü büyük deneyimsiz işleyicinin partileri sizi eninde sonunda yerinize getirecek ve tam olarak gittiğiniz bu ürünler gerçekten affetmeme eğilimindedir. Büyük bir hata en azından israf derecesinde pahalı ve düşünmediğiniz her yönden zahmetlidir.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Kendinizi iyi bir yolda ilerleyen geleceğin kimyageri olarak sunuyorsunuz ve kişisel hokus pokus görüşünü hafife almak ve inatçı olmak isteyenlerin cesaretini kırma eğiliminde olduğum için ifademe değer vermeye davetlisiniz. Yolunuzu tırmanmanız gerektiği gerçeğini kabul edin ve ilk adımlar en yavaş olanlardır ve siz zaten birkaç tane yaptınız... nerede olduğunuzdan emin değilim, çünkü temel bir kavramla aşırı ilgilenmek yıkıcı olabilir. Şerefe!

ChillhubVN

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
2
Yorumunuz beni çok etkiledi. Tutkunuzu ve saygınızı görüyorum. Kimyayı seviyorum ama bu konuda iyi değilim ve hayat birçok kez tökezlememe izin vermiyor, bu yüzden buraya sormaya geldim

renzox7

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Birisi bu adımı açıklayabilir mi "Katıları süzün ve suda çözünen safsızlıkları gidermek için doymuş NaCl çözeltisi ile durulayın." doymuş NaCI çözeltisinin ne anlama geldiğini ve nasıl doğru bir şekilde yapılacağını.

lutte123

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Her şeyden önce, yanlış öncül kullanmaya çalışıyorsunuz. INDAZOLE-3-CARBOXYLIC ACID METHYL ESTER istediğiniz ürünü üretmeyecektir. Bu forumda arama yapın, aradığınız cevabı alacaksınız...

ChillhubVN

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
2
Neyi kaçırdığımı söyleyebilir misiniz?