Question Helional'den MDA sentezlemek için yardıma ihtiyacım var.

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
"Çözelti soğutuldu ve ksilen ile ekstrakte edildi. Çözelti süzüldü ve süzüntü ksilen ile yıkandı ve ksilen kısımları birbirine eklendi. Çalkalanan ve ayrılan ksilene yaklaşık 100 ml conc HCL eklendi. Sulu çözelti ksilen ile ekstrakte edildi ve ksilen ayrıldı. Amin daha sonra NaOH ile sulu kısımdan serbest bırakıldı ve MDA'yı vermek için olağan şekilde işlendi."

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
Evet, işe yarıyor. Sonunda tuzu mda'dan ayırmakta sorun yaşıyorum? Her zamanki gibi çalışmakla aynı şeyi anlamıyorum? Biri açıklayabilir mi? Elimdekini test ettim, siyah ve anında duman çıkarıyor.

johanson

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Her zamanki tanımıyla çalıştım, lütfen, kimse var mı?

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
359
@johanson @HIT MONKEY

"olağan şekilde çalışmak" ne demek emin değildim. chatgpt'e sordum, bu yüzden bunu bir tuz tanesi ile alın, ama aldığım şey bu:

Kimyada, "olağan şekilde çalışmak" genellikle sentez protokollerinde veya laboratuvar prosedürlerinde reaksiyonun veya sürecin standart veya yaygın uygulamalara göre sonuçlandırılması veya sonlandırılması gerektiğini belirtmek için kullanılan bir ifadedir. Reaksiyon ürünlerini izole etmek, saflaştırmak veya analiz etmek için sonraki adımların, tipik olarak benzer reaksiyonlar veya bileşikler için kullanılan yerleşik teknikleri veya yöntemleri izlemesi gerektiğini ima eder.

Bir reaksiyonun "çalışılmasında" yer alan belirli adımlar, reaksiyonun doğası, istenen ürün ve başlangıç maddeleri ile reaksiyon ara ürünlerinin özellikleri gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte, çalışma sürecinde kullanılan yaygın teknikler şunları içerebilir:

1. Kalan reaktiflerin veya reaksiyon yan ürünlerinin söndürülmesi veya nötralize edilmesi.
2. İstenen ürünün veya reaksiyon karışımının uygun bir çözücü ile ekstrakte edilmesi.
3. Safsızlıkları veya istenmeyen bileşikleri gidermek için ekstrakte edilen malzemenin yıkanması veya saflaştırılması.
4. Saflaştırılmış ürün veya reaksiyon karışımının kurutulması veya konsantre edilmesi.
5. Spektroskopi, kromatografi veya mikroskopi gibi analitik teknikler kullanılarak nihai ürünün veya reaksiyon karışımının karakterize edilmesi.

Genel olarak, "olağan şekilde çalışıldı" ifadesi, sentez veya reaksiyon sürecindeki sonraki adımların standart laboratuvar uygulamaları veya yerleşik protokoller kullanılarak gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtmek için bir kısaltma veya genel talimat görevi görür.

belki geri dönüp sentezi tekrar okuyabilirsiniz? mümkünse tamamını gönderin, bu işleri çok daha kolaylaştıracaktır ^^;

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
359
wifi'm berbat ve bu iki kez gönderildi. biri bunu silebilir mi?

johanson

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Bunun ne anlama geldiğini hayal edebiliriz - bu durumda daha spesifik olarak atıfta bulunuyordum. - Bu ne olabilir ki, çünkü "her zamanki gibi çalışıldı" - tüm bunlar bir - hey - işte yol bu! - Peki o zaman, yol nedir? - Her zamanki gibi çalışmak, wtf