Met enantomerlerin tanımlanması (bölünmüş tartarik asit)

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba, enantomerlerin tanımlanması konusunda yardıma ihtiyacım var. Swim suda tartarik asit 87-69-4 kullanarak bölme işlemi yaptı. İlk fotoğraf filtrelenmiş sudan, ikincisi ise katı tartarattan elde ettiği ürün. Suda d izomeri olması gerektiğini biliyorum ama kristallerin yapısına göre bana katı çöktürülmüş tartaratta varmış gibi geliyor. Sizin fikriniz nedir?
Xm92hkdbi1
P8iTnjVxYF

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
OMDIzVJ2b9
2 numarayı D olduğu için beğendim. 1 numara, gerçekten L gibi görünmüyor. Ancak tartar kristalleri de hidroklorür kristallerinden biraz farklı görünebilir. Tartarı soydu ve ikisini birden mi yoksa ikisini birden mi yoksa sadece ikincisini mi reprotonatladı? Referans için tartarat kristallerinin resmi

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Her iki görüntü de zaten hcl kristalleridir. Tartrattan ayırmak için önce hidroksit kullanıldı, ardından HCl titrasyonu yapıldı

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Katı tartarım uzun ince iğneler gibi görünüyordu. Çünkü çökeltilen tartarat tuzu, filtrasyondan önce ısıtıldıktan sonra yavaşça soğumaya bırakıldı

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
21
2 sizin d-meth'inizdir,
1 çok farklı kristal formları vardı

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba, bir güncelleme yapıyorum. Görüşleriniz için teşekkür ederim ancak deneyen kişilere göre daha güçlü ürünün 1 numaralı fotoğrafta olduğunu söylüyorlar

door

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Bunu nasıl yaptığınızı açıklayabilir misiniz?