İlgi Kontrolü: XMPP canlı sohbet

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Merhabalar,

Sadece tor üzerinden erişilebilen özel bir XMPP sohbet sunucusu başlatmak istiyorum. Bu bize gerçek zamanlı olarak güvenli bir şekilde sohbet etme olanağı sağlayacaktır.

Zayıf OPSEC için yasaklar olacaktır.

Hepinizin ne düşündüğünü bana bildirin

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Bu fikri hem sevdim hem de sevmedim.
Zayıf opsec'i nasıl tespit edersiniz?
Sohbet sunucuları, noktadan noktaya sohbet istemcilerinden farklı olarak mesajların kopyalarını saklamak zorundadır.
DN forumlarının vb. çoğu kullanıcısı asenkron iletişimlere alışkındır.
Aktif bir sohbeti kolaylaştırmak için tek seferlik bir sohbet bağlantısı paylaşabilmek ve bittiğinde tüm izlerini kaybetmek harika olurdu.
Bunun içine şifreleme yerleştirilmesi daha da harika olurdu - sıfır şifrelenmemiş iletişim...

Bu bir mastodon sunucusu kurmaktan daha kolay olmaz mıydı?

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Zayıf opsec, insanların nerede yaşadıkları gibi şeyler söylemesi veya onları potansiyel olarak ifşa edecek herhangi bir şey anlamına gelir

Soruyorum çünkü bazı üst düzey satıcılar iletişim için xmpp kullanmayı seviyor, isimlerden bahsetmeyeceğim. XMPP tercih edilen sohbet yöntemi gibi görünüyor. Sunucu bana ait, belki de sadece davetlilerin katılabileceği bir şey için uygun olabilir.

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Sadece referans için uygun olabilir. Bu şekilde hakkınızda bir üyeden diğerine aktarılan bir güven seviyesi olacaktır. Ben kendi adıma, hiç güvenmediğim bir sunucuya katılmaz ve bana güvenli olduğunu söyleyen güvenilir bir taraf yoksa beni hapse atabilecek konuşmalar yapmazdım.

Dürüst olmak gerekirse, XMPP'nin tam bir güvenlik incelemesini yapmadım, bu nedenle açıkların ve açıkların ne kadar erişilebilir olduğu konusunda bir fikrim yok.

Asıl can alıcı nokta her zaman şudur: İnsanlar, brülör LE tarafından yakalandığında dikkat çekmeden, brülörlerden ulaşılması kolay yollarla nasıl iletişim kurarlar?