İlginç ürün gönderme yöntemi

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
13
Merhaba

Bazı deneyler yaptım. 2CB (toz 2cb Hbr) kullandım.

Deneyin 1. Bölümü

1. 2CB Hbr (2,7 g) kahve değirmeninde küçük fraksiyonlara öğütülmüştür
2. 2,7 g od 2CB Hbr 100 ml ılık suda çözüldü (yaklaşık 40-50C)
3. Suluboya 360g/m2 A4 kağıdına slite kahverengi su koymak için yaklaşık 8cm paintbrusch kullanılmıştır.
4. İşlem biraz zaman aldı. Kağıda su koydum, kuruması için birkaç dakika bekledim, bir sonraki katmanı koydum. Yaklaşık 30 dakika sürdüğünü söyleyebilirim.
5. Kağıt ertesi gün kullanıma hazırdı. Kuruydu ve biraz daha kahverengi olduğunu ve eskisi kadar esnek olmadığını hissedebiliyordum.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deneyin 2. Bölümü

1. Kağıt, kahve değirmeninde küçük parçalar halinde öğütülmüştür
2. Kağıt 500ml cam kimyasal filtreye yerleştirildi
3. 100 ml ılık su filtreye yerleştirildi. Temiz ve güzel su toplandı.
4. Filtreye bir kez daha 100 mg konuldu ve bir kez daha su toplandı.
5. Eminim ki kağıdın içinde daha fazlası vardı veya belki kullanılan çözücü daha iyi olabilir - herhangi bir şey önerebilirseniz lütfen yapın.
6. Toplanan 200 ml su cam düz bir kaba konuldu. 3-4 gün beklettim.
7. Tüm su buharlaştığında 2,1g güzel küçük sarı küçük kahverengi kristaller toplayabildim (temiz 2cb hbr).
8. Kristaller güzel görünüyor, onları test ettim, iyi çalışıyor ve test edildi - 2CB.

Bu yöntemin düzeltilebileceğinden, belki daha iyi bir çözücü yapılabileceğinden eminim.

Kağıdı saklayıp bir kez daha öğütürsem ve su ekstraksiyonunu tekrarlarsam daha fazla 2CB Hbr olacağından da eminim.

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Bu ilginç bir çaba, ama bunu neden yapasınız ki? Çok daha kolay bir şekilde mylar torbalarda saklanabilecek çok küçük bir yük için çok fazla iş mi?

Cool5678

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
paketi̇ni̇z gümrükten geçemeyecek

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Evet yansıtacak. Bu hacimlerde bu eğlenceli ama anlamsız bir deneydir. Çok daha yüksek bir verim elde edebilseydiniz (sadece satıcılar/dağıtıcılar maddeleri sulandırmayı önemser) o zaman faydalı olabilirdi, ancak önemli bir kayıpla bir kağıt parçası üzerinde 2 g'da, mylar'a olan herhangi bir gümrük kaybı, bu yöntemle üretimde garanti edilen kayıplardan çok daha ağır basacaktır.

Cool5678

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bu çok ilginç. Size bunu nasıl yaptığınıza dair bir video çekmenizi ve ürünü 3-5 gün bekletmenizi önermek istiyorum. Ürünün kalitesini ve miktarını kontrol etmeden ürünü 14 gün bekletin. çok ilginç ve faydalı bir deney yapmış olursunuz.

Last edited by a moderator:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Bu beta testidir. Yeni bir süreci araştırmak konusunda ciddi olmak istiyorsanız başlangıç, başlamak için akıllıca bir yerdir çünkü 10 yeni fikirle bir süreci denerseniz, geliştirilecek 10 değişken vardır. Her seferinde 1 değişken. Bu adamların cesaretinizi kırmasına izin vermeyin.
1B. (Deneyiniz için) kimyagerler sn ekstraksiyonu yaptıklarında, bunu en az 3 kez, en fazla 10 kez yaparlar. Bunun bir nedeni var. Ekstrakte edin ve azalan getiri noktasını analiz etmek için her birini ayrı tutun.
2B. Suyun pH'ını maddeyle eşleştirmek ekstraksiyon verimliliğini artırır. İşleminizi iyileştirebilecek 1/4 ts bikarbonat veya 2 ml limon suyu olabilir

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Elbette haklısınız.

Soru sormayı ve meraklı olmayı bıraktığımızda, yenilik yapmayı da bırakırız.

Ticari olarak pratik bir uygulama göremiyor olmam, yöntem için geçerli bir uygulama olmadığı veya yöntemin daha önce düşünülmemiş bir şeyi ortaya çıkarabileceği anlamına gelmez.

Bizi dürüst tutun @Frit Buchner