Ham afyondan morfin hcl için iyi bir sentez var mı?

Zippy53

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Sönmüş kireç ve amonyum hidroksit kullanarak ham afyondan başarılı bir şekilde morfin hcl elde eden var mı? Eğer öyleyse, küçük ölçekli bir sentez nasıl gerçekleştirilebilir?

T 3

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
ama bu sanırım nihai ürününüzün ne olduğuna bağlı ama 4 kısım afyon için 10 kısım suya 1 kısım kireç filtre edin ve 3 kısım suya 1 kısım afyon filtresini kaynama noktasına kadar ısıtın ve morfininizi amonyum klorür ile çöktürün. Soğuduktan sonra filtre edin ve çökeltiyi yıkayın ve HCl ile saflaştırın ve kristalleştirin

Zippy53

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Yanıtınız için teşekkür ederim. Hedeflediğim nihai ürün, ağızdan veya burundan kullanılmak üzere küçük bir miktar morfin hcl olacak.
Dolayısıyla, kalsiyum hidroksit ve amonyum klorür ile eski geleneksel yöntem muhtemelen söz konusu morfini elde etmenin en etkili ve kullanıcı dostu yoludur...
Özetlediğiniz 'tarif' ile, şu şekilde ölçeklenebilir diyebilir miyiz?
10 g/ml su içinde 1 g kireç ve 4 g afyon?
Bu karışım ısıtılıyor mu yoksa sadece çözünene kadar karıştırılıyor mu? Sonra bu karışımı süzün...
İşte burada kafam karıştı...yani filtrelenmiş çözeltiyi alıyorsunuz, kaynatıyorsunuz (ne kadar süreyle?) ve amonyum klorür ile muamele ediyorsunuz...
3 ölçek suya 1 ölçek afyon filtresini anlamıyorum. Kalsiyum hidroksit (kireç) ile muamele edilmiş orijinal filtrelenmiş sıvıya daha fazla su mu ekleyeceksiniz? Ayrıca, morfini çökeltirken belirli bir ph değerini tutturmak gerekir, değil mi? Ya da belki de daha çok bir oran meselesidir? 3 ölçek su, 1 ölçek afyon, 1 ölçek amonyum klorür?
Bu kadar uzattığım için üzgünüm!
Peki o zaman, katı morfin bazını çökelttikten, suyla yıkadıktan ve kuruttuktan sonra, morfin hcl'ye nasıl dönüştürülür? Ksilen veya toluen gibi polar olmayan bir maddede çözünebilir mi, burada hcl gazı köpürtülerek hcl formu elde edilebilir mi?

Tamam, bu kadar... Cevabınızı dört gözle bekliyorum!

T 3

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Benim hatam... bir parça su bir parça afyon ve sonra filtre ... ve evet çoğu np çözücüde çok çözünür benzen ile biraz daha az - ama ail karışımı ama kulağa hoş geliyor ama amonyum klorürden eklenen klorürünüz olduğu için daha fazla kabarcık veya çözünme gerekli değil, değil mi?

T 3

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Kireç ve özüt karışımını ısıtmak istiyorsunuz ve iyi malzemeyi neredeyse beyaz üst katmandan ayırmalı ve altta çöp olmalı... iyi ayrılmış katmanınızı alın ve amonyum klorürünüzle neredeyse kaynayana kadar ısıtın, sonra soğumaya bırakın ve morfin hcl'niz çökelmiş olmalıdır.

Zippy53

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Cevabınız için teşekkürler...Peki, neredeyse beyaz olan üst tabakamızı çıkardığımızda, neredeyse kaynama noktasına getirip soğumaya bıraktığımızda, ne kadar amonyum klorür eklenmelidir? Ph 8 veya 9'a ulaşana kadar eklenmeli mi...Acemi sorular için özür dilerim!

T 3

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Her bir kilo afyon için 120 gr olduğunu düşünüyorum ama evet adamım anladın gibi geliyor... şimdi işlemde misin yoksa sadece planlıyor musun? Her iki durumda da GL

Zippy53

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Planlama sürecindeyim...elimde iyi miktarda haşhaş samanı var ve bitki kütlesini yavaşça çıkarıyorum...düşük sıcaklık nedeniyle yavaş bir süreç ama alkaloidlerin hiçbirini yok etmek istemiyorum! Planım süreci biraz konsantre meyve suyu üzerinde denemek ve ne olacağını görmek...

• Like
Reactions: T 3

T 3

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Süreci hızlandırmak için, salınımlı fandan gelen hafif esintiyle serin veya soğuk bir odada olduğunuzdan emin olun ... Ve O yani Laudanum tipi bir tentür yapıyorsun, iyi malzeme dostum. 😎