Question hi̇ç deneyi̇m olmadan ki̇mya öğrenmek

alllove

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Geçen hafta boyunca bu forumda çok fazla boş zaman geçirdim ve kendim de bazı sentezler yapmayı düşündüm.
Sadece genel kimya hakkında nereden bilgi edinebileceğimi merak ediyordum, çünkü ne yaptığım hakkında biraz ipucuna sahip olmak istiyorum. deneyimi olmayan hobiciler için önerebileceğiniz belirli web siteleri veya kitaplar var mı? Organik kimya gibi araştırmam gereken belirli bir kimya var mı?
teşekkür ederim

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Reaction score
16
Hangi kategoride sentez yapmak istediğinize karar verin. Burada arayın, videolara bakın, tüm yorumları izleyin ve oldukça iyi bir resim elde edeceksiniz. BB forumu ayrıca ekipmandan reaktiflere kadar sentez için ihtiyacınız olan her konuda size yardımcı olabilir. Sadece sorun ve bu forumdaki uzmanlar size çok yardımcı olacaklardır. Sadece doğru soruyu sorduğunuzdan emin olun.

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,709
Deals
666
Bu doğru, organik kimya. Bunu çalışmanız gerekiyor.

Yiazo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
merhaba maceraya atılmak istiyorum, benzodiazepin konusunda uzmanlaşmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum, kitap / laboratuvar ekipmanı. bana göndermek için herhangi bir bağlantınız, ipucunuz ve tavsiyeniz var mı. teşekkür ederim

MrSung

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18

Diğer üyeler tarafından verilen tüm önceki tavsiyeleri alın ve ek olarak yavaş ve dikkatli gitmenizi tavsiye edeceğim, önce periyodik tabloyu tam olarak anlamaya çalışın, oradaki elementlerin çoğu inorganik olmasına rağmen KARBON VE HİDROKARBON hariç ve daha sonra çok uğraşmanız gerekecek; organik kimyada karbon ve hidrokarbon. Ayrıca Hidrojen, Oksijen, karbon ve azot gibi elementlere de özellikle dikkat edin.
Bunların özelliklerini ve elektronik yapılarını, diğer elementlerle nasıl reaksiyona girdiklerini anlamaya çalışın. Bunlardan basit ve temel organik kimyasal reaksiyonlara geçebilirsiniz. Daha sonra başkalarının ve belki de kendinizin geçiminden ve yaşamından sorumlu olacaksınız, bu nedenle iyi kimyayı öğrenmek için harcadığınız zaman ve sabır buna bin kat değer.