Morning Glory veya bebek Hawaiian woodrose tohumlarından LSA ekstraksiyonu

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1

Oj5icLl8so

Giriş

Birçok sabah sefası türünün tohumları, saykodelik Ergonovine ve Ergine (LSA, d-liserjik asit amid) gibi ergolin alkaloidleri içerir. Ipomoea tricolor ve Turbina corymbosa (syn. R. corymbosa) tohumları psychedelics olarak kullanılır. Sabah zaferinin tohumları, genellikle yüzlerle ifade edilen yüksek dozlarda alındığında LSD 'ye benzer bir etki yaratabilir. Kimyasal LSA bazı ülkelerde yasal olmasa da, tohumlar birçok bahçe mağazasında bulunur; ancak bazıları ticari kaynaklardan elde edilen tohumların bazen bir tür böcek ilacı veya metil cıva ile kaplanmış olabileceğini iddia etmektedir (ancak ikincisi İngiltere ve ABD'de yasa dışıdır).

Morning glory, Convolvulaceae olarak bilinen bir bitki ailesinin üyesidir. Kalp şeklinde yaprakları ve trompet benzeri çiçekleri olan sürünen sarmaşıklardır. Bitkinin birçok çeşidi vardır ve sabah sefası çiçekleri beyaz, mor veya mavi olabilir. En yaygın çeşitlerden biri, çarpıcı turkuaz çiçekleriyle popüler olan Heavenly Blue'dur (Ipomoea tricolor). Bu nedenle, Heavenly Blue morning glory tohumları, diğer ilgili türlerle birlikte bahçe merkezlerinde ve fidanlıklarda yaygın olarak bulunur. Erişilebilirlikleri, bazı bireylerin bu tohumları psikoaktif etkileri için kullanmayı düşünebilecekleri anlamına gelir. Değişmiş zihinsel durumlar ve halüsinasyonlar üretebilen LSA da dahil olmak üzere bir dizi alkaloid bileşiği içerirler. Aynı kimyasalları içeren diğer bitkiler arasında Hawaiian Baby Woodrose (Argyreia nervosa) ve Ololiuqui (Rivea corymbosa) bulunmaktadır
.
9odYPK1WQz
RBd2t8FLXl

LSA ve Ergonovin

Morning Glory Tohumları Etkileri

Albert Hofmann'ın bir raporuna göre, Aztekler Ololiuqui'yi sayıklama hali yaratmak ve Tanrılarla iletişim kurmak için kullanıyorlardı. Görünüşe göre bu ritüeller sırasında vizyonlar ve "korkunç halüsinasyonlar" görmüşler ve doğaüstü mesajlar almışlardır. Ancak Hofmann uyuşturucuyla ilgili kendi deneyimini biraz farklı bir şekilde anlatmıştır. Uyuşturucunun şunlara neden olduğunu belirtmiştir: "Yorgunluk, ilgisizlik, zihinsel boşluk hissi ve dış dünyanın gerçek dışılığı ve tamamen anlamsızlığı." Diğerleri ise kayıtsızlık, "hiçliğe batma" hissi ve uyuma isteği gibi duygular tarif etmiştir. Bu etkiler öncelikle tohumların LSA içeriğinden kaynaklanmaktadır. 2013 yılında yapılan bir çalışmada, A. nervosa 'dan elde edilen LSA özütünün serotonin ve dopamin reseptörleri ile etkileşime girerek hafif psychedelic etkiler ürettiği bulunmuştur. A. nervosa, Ololiuqui ve morning glory aynı psikoaktif bileşenlerin çoğunu içerir. Bu nedenle, morning glory tohumlarının etkilerinin diğer iki bitki ile karşılaştırılabilir olması muhtemeldir.

Morning Glory Tohumları Yolculuğu Nasıldır?
Mvz45Y2BGS

Bitki psychedelic etkilere neden olabilirken, sabah zafer tohumu gezileri nispeten hafiftir. Bazı raporlar LSA'nın etkilerinin renkli görsel halüsinasyonlar ve öfori hissi de dahil olmak üzere LSD'ye benzer olduğunu öne sürmektedir. Ancak LSD son derece güçlü bir uyuşturucudur ve LSA çok daha zayıftır. Sabah zafer tohumunun yüksekliğinin 4-8 saat sürdüğü tahmin edilmektedir. Nadir durumlarda, ertesi güne kadar devam edebilir.
Kafa Yapmak İçin Kaç Morning Glory Tohumu Gerekir?
Doğru bir sabah sefası tohumu dozajı hesaplamak zordur. Doğal bir ürün olarak, her tohum farklı miktarlarda LSA ve diğer bileşikleri içerecektir. Yukarıda bahsedilen 2017 tarihli makale, 2-5 mg'lık bir LSA dozunun çoğu insanda halüsinasyon üreteceğini öne sürmektedir. Bu, 150-200 sabah sefası tohumuna veya 10 kadar A. nervosa tohumuna eşdeğerdir. Bununla birlikte, bu tahmin büyük ölçüde bireysel tohum örneğine ve onu tüketen kişiye bağlıdır. Bu nedenle, bu rakamın yalnızca eğitim amaçlı olduğunu, önerilen bir doz olmadığını tavsiye ederiz.

Ekipman ve cam malzemeler.

• 500 mL x3 Cam kaplar (hermetik olarak kapalı);
  • Sıkı bir elek veya filtre kağıdı;
  • Geleneksel huni;
  • Çerez tepsisi veya pyrex tabak.

Reaktifler.

• 150 gram Morning Glory tohumu veya bebek Hawaiian woodrose (A. nervosa) tohumu;
  • 130 mL Petrol eteri;
  • 220 mL Metanol (MeOH).

Manuel
JAwaS720cp

1) 150 gram Morning Glory tohumu veya bebek Hawaiian woodrose (A. nervosa) tohumunu öğütün.
2) 130 mL petrol eterinde tohumları iki gün bekletin.
3) Çözeltiyi sıkı bir süzgeçten geçirin.
4) Sıvıyı atın ve tohum lapasının kurumasını bekleyin.
5) İki gün boyunca, lapayı 110 mL odun alkolünde (MeOH) bekletin.
6) Çözeltiyi tekrar süzün, sıvıyı saklayın ve '1' olarak etiketleyin.
7) Lapayı 110 mL odun alkolü (MeOH) içinde iki gün bekletin.
8) Lapayı süzün ve atın.
9) İkinci ıslatmadan elde edilen sıvıyı '1' etiketli çözeltiye ekleyin.
10) Sıvıyı bir kurabiye tepsisine [veya pyrex kaba] dökün ve buharlaşmasını bekleyin.
11) Sıvının tamamı buharlaştığında, sarı bir sakız kalır. Bu kazınmalı ve kapsüllere konulmalıdır.

30 gram Morning Glory tohumu ~ 1-2 seyahat
15 Hawaii ağaç gülü (A. Nervosa ) to
humu~ 1-2 seyahat

Arkadaşım ayrıca AC'de Morning Glory tohumlarının genellikle doğal olarak oluşan Ergot alkaloidlerini yok eden pestisitlerle işlendiğini okudu. Arkadaşım Pearly Gate Morning Glory tohumlarını satın aldı ve bahçesine ekti. Bitkiler tohum üretmeye başladığında, arkadaşım onları toplamaya ve gevşek dış kabuğu çıkarmaya başladı. Sonunda talimatlara göre *30 gram* kabuklu tohum topladı.

Prosedür

Tohumları az miktarda suyla karıştırarak ve bir havanda ezerek başladım. Daha sonra tohumları tamamen toz haline getirmek için yaklaşık 2 saat boyunca bir Sonikatör (Ultrason) kullandım [ultrasonik yerine birkaç kez birkaç dakika boyunca kuvvetlice sallayabilirsiniz]. Ayrıca, tozun tamamen kurumasını bekledim (1 gün). 130 ml petrol eteri ekledim ve posanın 1 gün boyunca ıslanmasına izin verdim. Ayrıca, hamuru petrol eteri ile tekrar siyonize ettim ve kapalı bir kapta 1 gün daha beklettim. Aynı şekilde, karışımı filtre kağıdı ile süzdüm ve sıvıyı attım. Bununla da kalmayıp posanın tamamen kurumasını bekledim (1 gün).

Daha sonra posaya 110 ml metanol ekledim, karışımı sonikasyona tabi tuttum ve karışımın iki gün boyunca ıslanmasına izin verdim. Bu ekstraksiyonu bir kez daha tekrarladım. Daha sonra çözücüyü topladım ve posayı attım. 1 mL damıtılmış su ekledim ve karışımın bir buharlaştırma kolonu ile hafif ılık bir su banyosu üzerinde buharlaşmasına izin verdim. Buharlaştırmaya devam ettim ve 3 mL parlak renkli turuncu sıvı elde edene kadar (12 saat) kondansatör şişesinin kenarlarındaki kalıntıları suyla duruladım. Geçmişe baktığımda, 30 g Morning Glory tohumu = 1 trip yanlış. Ayrıca tohumlardan mükemmel bir LSA ekstraksiyonu elde ettiğime inanıyorum
.

Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
93
Merhaba Patton, az önce bir arkadaşımla LSA hakkında konuşuyordum, bunu yazdığın için teşekkür ederim. Geçmişte özütlemeyi denemiş, ancak uzun zaman önceydi ve muhtemelen özütleme sırasında bazı hatalar yaptı, çünkü yaklaşık 90 dakika boyunca kusma, uyuşukluk ve genel toksik etkiler yaşadı. Bunun kabuktaki saponinler ve siyanojenlerden kaynaklandığını düşünüyor. Bu ekstraksiyon oldukça saf bir LSA mı veriyor (diğer kötü alkaloidlerden kurtuluyor)?

Metinde EtOH var ama odun alkolü var ve metinde metanol yazıyor, sanırım etanol yerine metanol kullanılmalı?

Kurutmadan önce neden 1 ml damıtılmış su ekleniyor?

halohydrin

Don't buy from me
New Member
Reaction score
22
Muhtemelen lizergamid tedariki için en pratik yol. İki yıldır biraz yetiştiriyorum ve tohum topluyorum. Onunla bir şeyler yapmak için yeterince toplamayı dört gözle bekliyorum.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Bu konuda gösterdiğim gibi, en iyi çözüm ağacı yetiştirmek veya doğrudan bitkiden tohum toplamaktır. Herhangi bir tehlikeli madde (pestisit vb.) tarafından işlenmediklerini tam olarak bileceksiniz. Ayrıca, havanda öğütmeden önce tohumların kabuklarını soymanız gerekir.
Bence o kadar da değil. Ekstrakt bileşiminin analitik araştırmasını hiç görmedim.
Bir hataydı, özür dilerim, düzelttim.
İsteğe bağlı bir prosedürdü. Yazar LSA'nın su çözeltisini elde etmek istemiş.

Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Bu metanol iyi mi? (benim bölgemde metanol olarak satıyorlar)

85i0Tzh1gU

tam fransizca bi̇lgi̇ pdf'de

Attachments

• FQgc9lwtAG.pdf
    140.1 KB · Views: 1,163

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Her zaman CAS Numarasına bakın
CAS 67-56-1 Metanol, doğru.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
havali, kolay ve ucuz :)

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
13
DENEY NUMARASI 3

Morning Glory tohumları öğütülmüş, aseton ile defekte edilmiş ve kurutulmuştur. Daha sonra tohumlar metanol ile ekstrakte edilmiştir. Metanol buharlaştırıldı ve geriye kalanlar dH2O içinde çözüldü. KOH ile 70 derece C'de (PH 10 - 30 dakika) geri akıtılarak hidrolize edilir. Daha sonra sitrik asit ile PH3'e uygulayın. Hidrolize lizerjik asit kristalleşmeli ve çökmelidir (asidik suda çözünmez). Filtre edin ve kurutun. Siyah kokulu katran toplanmıştır. Daha sonra bu kaynar suda çözüldü ve süzüldü. Kahverengi toz süzüldü. Bu lizerjik asit mi yoksa lizerjik asit amid mi?

Bu linkteki kılavuzu kullanıyorum.

Bu deneyle ilgili herhangi bir yardım için çok minnettar olacağım
.Teşekkür ederim

lain

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
6
Metanolü buharlaştırmak benim için çok tehlikeliydi, bu yüzden onu ateşe verdim ve sonunda turuncu-sarı bir sıvı elde ettim

lain

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
6
Morning glory tohumu, siyah çirkin "HeiChou" olarak adlandırılan geleneksel bir Çin ilacıdır.